Aby zapewnić prawidłowe działanie strony oraz żeby hajs się zgadzał używamy ciasteczek.
Szczegółowe informacje
button_zwin_rozwin

Autor: ljzr96

W ostatnią sobotę w poznańskim klubie Trops odbyła się kolejna edycja bitwy dwójek organizowanej przez WBW. Tytułu bronili Kaz z Yoweem. Czy w tym roku także okazali się najlepszym duetem na tej bitwie? Zapraszam do sprawdzenia relacji z tego wydarzenia!

Bitwę we wzorcowy sposób poprowadził Murzyn, za deckami stał DJ Grejtu, natomiast freestyle'owców oceniali: Vito WS, Toczek i Babinci.

Eliminację rozpoczęły się o 19:45. Jako pierwsi na scenie zameldowali się Bartek ze swoim partnerem Bristolem, a także Bercik z Grubą. W eliminacjach wystąpiło 26 par, z czego 16 z nich zameldowało się w 1/8 finału, ze względu na wysoki poziom, jacy zawodnicy zaprezentowali w eliminacjach. Z ciekawszych par to na pewno warto odnotować powrót Filipka na scenę freestyle'ową, gdzie połączył siły z Boberem. Ponadto powrót Pejtera był sporą niespodzianką, Ksywy, Wujka Samo Zło, GML-a oraz Czeskiego. Największy hałas w trakcie trwania eliminacji dostał Syn Młynarza, przed, jak i po samej walce eliminacyjnej, stworzył on niesamowity duet z lokalnym zawodnikiem z Poznania - Bubonem. Najciekawiej podczas eliminacji zaprezentowali się Piere i Dolce, którzy wraz z Pukusiem i Olejem stworzyli najlepszą walkę eliminacji.

Lokalni zawodnicy zostali rozstawieni w 1/8 finału, gdzie po podaniu cyferki od 1 do 8 trafili na Pejtera z Pozorem. Walka była bardzo wyrównana, z nieznaczną przewagą dla mniej znanych freestyle'owców, jednak regulamin mówił, że w 1/8, jak w ćwierćfinałowych starciach nie może być dogrywki, dzięki czemu rozstawieni zawodnicy w tym starciu przeszli do najlepszej ósemki.

W drugiej walce pierwszej rundy zaprezentował się Filipek z Boberem, a także GML z Enriklem. Dwie pary nawijały w temacie "siostry Godlewskie", a Filipek mówiąc do GML-a, że z tą wagą może wystąpi z Bonusem BGC wywołało sporo uśmiechu dla publiczności. Powracający Filipek i dwukrotny mistrz WBW okazali się lepsi w tym starciu i przeszli dalej.

W kolejnej walce zmierzyli się Czeski ze Skopkiem, a także Seb z Dyziem. Walka była dobra, jednak zdecydowanie lepsi okazał się mistrz WBW z 2012 roku wraz ze Skopkiem.

W następnym pojedynku zmierzyli się Spartiak i Bilu, a na przeciwko ich stanęła Gruba i Bercik. Tematem dla tych dwóch par był "Majdan i Rozenek". Męski duet miał te same bluzy na sobie, co sprytnie zauważył Bercik pytając się, czy nie było męskich, jednak Spartiak nie zostawił tego i zadał pytanie Bercikowi, czy żaden freestyle'owiec nie chciał wystąpić z Bercikiem, rzucając dalej: "Zaprosił ją na kolację, nie wypłacił się do teraz". Gruba też pokazała się z dobrej strony, gdzie sporo hałasu dostała przy wersie: "Lepsza królewska para niż dwa pedały". Bardzo duża część publiki była za dogrywką, dzięki czemu jury trochę nagięło zasady i dostaliśmy pierwszą dogrywkę tego wieczora. Tematem na dogrywkę było "największy na świecie kubełek KFC". "Wy wygracie jak Gruba wpierdoli kubełek dla jednej osoby" - rzucił Bercik w dogrywce, jednak Bilu i Spartiak potwierdzili doświadczenie na bitwach rzucając takie wersy kolejno: "McDonald's zbankrutował na kuponach", a także "Mówiła mi w kiblu raczej, że ne masz longera", dzięki czemu zameldowali się w najlepszej ósemce.

W końcu nadeszła walka obrońców tytułu, gdzie na przeciwko nim stanęli Cztery z Bebe. W tej walce dzięki tematowi "Liber i Sylwia Grzeszczak" było bardzo dużo nawiązań do Ascetoholix, np.: "premade'owcy my znamy wasze sztuczki" albo "przyszedł z tatą, a za nimi prokurator". Kaz z Yoweem przeszli dalej.

Wudo z Ksywą pokazali o co chodzi w bitwie dwójek. Zrobili niesamowite show, gdzie ich rywalami byli Wujek Samo Zło oraz Comson. A wejście bez tematu freestyle'owców ze śląska było jednym z lepszych wejść tego finału. Bezapelacyjnie lepsi okazali się młodzi i gniewni.

W siódmej walce na przeciw siebie stanęli Will Spliff i Koro, a ich oponentami okazali się Bristol z Bartkiem. Walka nie porwała tak bardzo, dużo było nawiązań do spodni całej czwórki, a lepsi okazali się Will Spliff i Koro.

W ostatniej walce Olejowi i Pukusiowi los przydzielił Rybsona i Kuriana. Zawodnicy ze śląska nie zaprezentowali się już tak dobrze jak w eliminacjach i okazali się słabsi od swoich przeciwników.

Piere i Dolce wraz z Filipkiem i Boberem otworzyli fazę 1/4 finału. Lokalni zawodnicy już przed samą walką dostali sporo hałasu i mnóstwo pozytywnej energii. Nie podłożyli się bardziej znanym kolegom i ostatecznie przegrali po dwóch dogrywkach, gdzie też było sporo kontrowersji, ponieważ po pierwszej dogrywce cały klub skandował "Piere Dolce!".

W drugiej walce spotkali się Czeski i Skopek oraz Bilu i Spartiak. Walka była bardzo wyrównana, dzięki czemu mieliśmy dogrywkę. Czeski zaproponował, żeby dogrywka była na krzyż i każdy z zawodników rzucał po 4 wersy. Tematem na dogrywkę był "czerwony dywan" i lepiej z tym tematem poradzili sobie Bilu ze Spartiakiem.

W trzeciej walce ćwierćfinałowej zmierzyli się obrońcy tytułu, a na przeciwko nich stanęli Wudo i Ksywa. Ślązacy kolejny raz zrobili wielkie show. Rozmowy między sobą, opowiadanie historii... Chłopaki wiedzieli od samego początku o co chodzi w tej formule! A my już wiedzieliśmy, że Kaz i Yowee nie obronią tytułu.
W ostatnim starciu tego etapu Kurian i Rybson próbowali pokrzyżować plany Will Spliffowi oraz Korowi. Koro rzucił wers, że mają dożywotni zakaz na odwiedzenie stanu Wirginii, gdzie dostał za to sporo hałasu. Mniej utytułowani rywale nie dali jednak sprostać rady swoim rywalom i przegrali, ale zostawiając po sobie dobre wrażenie.

W pierwszym półfinale spotkali się Filipek z Boberem oraz Spartiak z Bilem. Temat dla Bobera i Filipka był "Kaz i Yowee". Spartiak i Bilu nic specjalnego nie rzucili w wejściu na temat, co można by było zapamiętać, no może wers Bila, że Filipek to karakan, a Bober populista. Syn Młynarza nawet nie zostawił tego wejścia Bobera i Filipka obojętnie, bowiem rzucił na scenę swoją kominiarkę, gdzie założył ją Bilu, po tym jak Filipek rzucił mu ją prosto w twarz. Bilu świetnie odbił z tą kominiarką, nawiązując do Ważki G. Ostatecznie po bardzo wyrównanej walce w finale zameldowali się Filipek z Boberem.

Drugi półfinał to była prawdziwa wojna na papierze i tak też się okazało. Konflikt Wudo z Korem trwał już od dłuższego czasu. Wudo oczywiście miał to w pamięci i follow upując Babinciego przypomniał dlaczego nienawidzi Koro, który przypomniał walkę Wudo z Ksywą, gdzie były w tamtej walce nawiązania do rodziców. Niemniej Wudo z Ksywą wylądowali w finale. Wudo po walce wziął mikrofon i prosił o hałas dla Will Spliffa. Zawodnik z Ząbkowic Śląskich wrócił na scenę, by powiedzieć tylko: "jebać uprzedzenia, to tylko freestyle", dostając przy tym ogromny hałas.

Przed finałem Yowee zrobił stage diving, jury zrobiło showcase, do którego dołączył się Yowee, a także Pejter, który freestyle'ował przy beatboxie Vita WS.

W finałowej walce były trzy różne bity. Wudo w wejściu na temat przypomniał swoim oponentom jak to było kiedy ich poznał, Bober rzucił, że to było siedem pigułek temu. Wudo i Ksywa znowu zrobili show, nie zabrakło luźnych gadek między sobą. Walka była bardzo wyrównana, dzięki czemu mieliśmy dogrywkę, a tematem na dogrywkę było "okulary, a może sprawdź po oczach". Wudo mocno zamulił już na starcie, na co Bober i Filipek nie byli obojętni, wykorzystali to i okazali się zdecydowanie lepsi w dogrywce, dzięki czemu zostali mistrzami bitwy dwójek.

Drabinka:
1/8 finału:
Piere/Dolce vs Pejter/Pozor -> Piere/Dolce
Bober/Filipek vs GML/Enrikle -> Bober/Filipek
Czeski/Skopek vs Seb/Dyzio -> Czeski/Skopek
Spartiak/Bilu vs Bercik/Gruba -> Spartiak/Bilu
Yowee/Kaz vs Cztery/Bebe -> Yowee/Kaz
Ksywa/Wudo vs Wujek Samo Zło/Cumson -> Ksywa/Wudo
Koro/Will Spliff vs Bartek/Bristol -> Koro/Will Spliff
Pukuś/Olej vs Kurian/Rybson

1/4 finału:
Piere/Dolce vs Bober/Filipek -> Bober/Filipek
Czeski/Skopek vs Spartiak/Bilu -> Spartiak/Bilu
Yowee/Kaz vs Ksywa/Wudo -> Ksywa/Wudo
Koro/Will Spliff vs Kurian/Rybson -> Koro/Will Spliff

1/2 finału:
Bober/Filipek vs Spartiak/Bilu -> Bober/Filipek
Ksywa/Wudo vs Koro/Will Spliff -> Ksywa/Wudo

Finał:
Bober/Filipek vs Ksywa/Wudo -> Bober/FilipekInformacje o artykule
Data dodania:2019-02-19
Dział / Kategoria: muzyka hip-hop / felieton
Średnia ocena:nieoceniany
Oceń artykuł: Aby ocenić artykuł musisz się zalogować
Autor:
ljzr96, 23 lata
mężczyzna, Szczecin
Gwiazda Hip-Hop.pl

Ostatnie artykuły tego autora:
Jednak ojciec Kora zakupił swojemu synowi pas WBW!
Finał WBW 2018 - relacja

Zobacz wszystkie artykuły tego autora
anonim
Autor: Szyszliq   Link do posta
13:51:10, 19-02-19
Okulary a może strach w oczach*

Dodaj wypowiedź

Autor: Podaj wynik dodawania: 4 + 5 =

Pozostało znaków: 1250

Uwaga:
Twój host to ec2-3-235-101-50.compute-1.amazonaws.com (3.235.101.50). Informacja ta zostanie zapisana wraz z Twoją wypowiedzią. W przypadku naruszenia czyichkolwiek dóbr osobistych informacja ta zostanie ujawniona tak aby ułatwić ściganie autora.