Aby zapewnić prawidłowe działanie strony oraz żeby hajs się zgadzał używamy ciasteczek.
Szczegółowe informacje
button_zwin_rozwin

hip-hop.pl »

Writerzy z Tuluzy (Sike i Snake)

Writerzy z Tuluzy (Sike i Snake)

Autor: Adil

Tytuł oryginalny: "Writerzy z Tuluzy", przedruk z gazety "Ślizg" #25 październik 1997.

Ostatnie wakacje sprowadziły do Polski wielu writerów z Zachodu spragnionych akcji... Dwóch z nich dzięki Adilowi poznałem bliżej. A oto co mają do powiedzenia.

Redakcja: Co robicie w Polsce i kim jesteście?
SIKE: Jesteśmy z Tuluzy - "różowego miasta". Przyjechaliśmy do kumpla w odwiedziny, ale przede wszystkim aby malować pociągi. Polska jest o tyle fajna, że jest w sumie nowym krajem w graffiti. Malując tutaj możesz się wyluzować i przyłożyć do tego co robisz "na spokojnie", w przeciwieństwie do Francji, gdzie nie dość, że strażnicy i kolejarze nie zmrużają oka, to musisz zawsze liczyć z tym, że możesz już nigdy nie zobaczyć swojego wrzutu. A z tego co widziałem, to w Warszawie jeżdżą pociągi sprzed 5-ciu lat.

R: Kiedy zainteresowaliście się graffiti?
SIKE: Zacząłem w 90. roku, gdy szlajając się z kumplami zobaczyłem jak tagują w mieście i zajarałem się tym. Na początku pomalowałem ścianę mojego tarasu, potem był wyjazd do Montrealu, gdzie zrobiłem pierwszy pociąg i tak się zaczęło.
SNAKE: Też zacząłem w 90. Roku i jak większość początkujących też robiłem tagi.

R: Jakie są wasze największe akcje?

SIKE: Dwa razy w życiu brałem udział w robieniu whole train - to znaczy całego pociągu - każdy wagon od początku do końca i od góry do dołu.
SNAKE: Tu w Warszawie pewnego wieczoru z Koboltem i jeszcze jednym writerem z Berlina zrobiliśmy whole train, end to end (cały pociąg pomalowany pod oknami)

R: Ile zrobiliście pociągów?
SIKE: W ogóle każdy z nas ma ponad dwieście, ja blisko trzystu. Jeżeli chodzi o Polskę to raczej cienko - w niecały miesiąc pomalowaliśmy po 20 na głowę.
SNAKE: Fakt, chcieliśmy zrobić więcej, ale zaliczyliśmy też duże akcje. Oprócz whole train, end to end z Niemcami każdy z nas zrobił po dwa one man'y(whole car wykonany w całości przez jednego jedną osobę).

R: Sike, może byś nam opowiedział jakąś fajną anegdotkę.
SIKE: Śmiesznych historyjek było mnóstwo, np. kiedyś w Tuluzie wrzuciłem srebro na ciężarówkę i spokojnie poszedłem spać. Następnego dnia zobaczyłem jak jakiś facet do niej wsiada. Bez zastanowienia podszedłem do niego i zaproponowałem, że zamaluję te srebrne bazgroły czymś dużym, ładnym i kolorowym. Chyba podejrzewał, że w nocy to ja "przejechałem" jego ciężarówkę, ale w końcu się zgodził. Jakiś czas później w środku dnia znowu ją zobaczyłem i poszedłem do akcji. Zauważył mnie dozorca i co widzę: wyskakuje do mnie ze spluwą - dałem dyla. Chwilę potem postanowiłem wrócić po farby... patrzę, a ten nawiedzony dozorca znowu wyskakuje, tym razem z tasakiem. Na szczęście pojawił się właściciel ciężarówki, któremu udało się go uspokoić. Ale i tak skończyłem na awanturze z nim.

R: Wiem że przytrafiają się wam mniej śmieszne historie. Co możecie o tym opowiedzieć?
SNAKE: No oczywiście konflikty z prawem. Obydwaj odsiedzieliśmy swoje... i to ni mniej ni więcej a za graffti. Szkoda naprawdę - nie powinno tak być, nie jesteśmy przestępcami.
SIKE: Najbardziej chore jest to, że chcieli mi dać 18 miesięcy, na szczęście skończyło się na 8.
SNAKE: Dlatego we Francji musimy bardzo uważać. W Polsce writerzy mają na razie o wiele lepiej. I oby tak zostało.

R: Dużo podróżujecie - opowiedzcie coś o tym.
SNAKE: Montreal, Szwajcaria, Włochy, Barcelona, Londyn, Nowy Jork. Nie wszędzie robiliśmy pociągi, ale zawsze było jakieś malowanie. Tu w Polsce poznaliśmy chłopaków z DOT i WC, przesyłamy im pozdrowienia. Pozdrawiamy również polskie dziewczyny - bardzo się nam podobają. Brakuje w Polsce graffiti shop'ów, ale za to można kupić tanie farby... zresztą każdy musi sam zdecydować jak załatwić puchy.Informacje o artykule
Data dodania:2010-12-01
Dział / Kategoria: graffiti / wywiad
Średnia ocena:9.00 (5)
Oceń artykuł: Aby ocenić artykuł musisz się zalogować
Autor:
Adil   rap graffiti breakdanceAdil

Logik
Autor: Logik   Link do posta
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
22:05:56, 15-06-11
Siema wy dalej coś bombingujecie ?

Dodaj wypowiedź

Autor: Podaj wynik dodawania: 2 + 1 =

Pozostało znaków: 1250

Uwaga:
Twój host to ec2-3-228-10-34.compute-1.amazonaws.com (3.228.10.34). Informacja ta zostanie zapisana wraz z Twoją wypowiedzią. W przypadku naruszenia czyichkolwiek dóbr osobistych informacja ta zostanie ujawniona tak aby ułatwić ściganie autora.