Aby zapewnić prawidłowe działanie strony oraz żeby hajs się zgadzał używamy ciasteczek.
Szczegółowe informacje
button_zwin_rozwin

hip-hop.pl »

Grand Agent - biografia i informacje

Grand Agent - biografia i informacje

Autor: El Paso

Kiedy zegar wybił rok 2000, impreza dopiero się zaczynała. Mistrz słowa z Filadelfii wspinał się właśnie na szczyty rapowych list. Debiutancki singiel "Mingling With Mayhem", który zagoscił w pierwszej trójce listy najlepszych rapowych kawałków, wprowadził i przedstawił Grand Agent nowemu Millenium.

Album "By Design" jest powrotem do korzeni i podstaw hip-hop - liryki. Głównym przesłaniem tego albumu jest radość mająca swe korzenie w komunikacji werbalnej. Niektórzy robią to tylko dla rachunków bŠ

Grand Agent zaczął na ulicach Filadelfii wraz ze swoimi przyjaciółmi tworząc grupę "Name" w 1995. To trio w skład którego wchodzili Mr. Cisum, Old Man i Agent wyrobili swoją markę przede wszystkim dzięki własnym chęciom i siłom wydając i promując swoją muzykę niezależnie. W 1997 debiutancki singiel "12" zostal sprzedany w całym swoim nakładzie. Rok później niektóre kawałki z nigdy oficjalnie wydanego albumu "The Lost Page Of The B-Boy Document" stały się powerplay'ami filadelfijskiej audycji radiowej prowadzonej przez Bahamadia. Jednym z tych numerów był "Essay Tee", solowy popis Agent, zapowiadający zbliżający się początek jego czasu. Kaseta została sprzedana dosłownie na ulicach, w domach przyjaciół i zaprzyjaźnionych sklepach znajdujących się w mieście. W roku 2000 ukazała sie jeszcze Epka "Artist of the Yeah" zawierająca cztery numery.

Wkrótce drogi trójki raperów rozeszły się (Old Man został dyrektorem teatru, wygrywając konkurs stał sie jednym z pierwszych afro amerykanskich dyrektorów w Irlandii) i nadszedł czas płyty "By Design" solowego debiutu Grand Agent. Pierwszy singiel, promujący album, optymistyczny "Every Five Minutes" został wyprodukowany przez Kut Masta Kurt. "Chciałem poczuć istotę wydania nowej piosenki. Kiedy dzieciaki na ulicy krzyczą "to jest hit". Poza tym świadomość całego trudu, droga od ulicznych występów do sal koncertowych uwieńczona faktem, że twój numer leci co pięć minut w stacji radiowej." Na stronie B singla znalazł się "Know The Legend" wyprodukowany przez weterana sceny Lord Finesse, który również rapuje w tym numerze.

Kolejnym producentem wspólpracującym z Grand Agent jest Hi-Tek z Reflection Eternal. Jego autorstwa jest "It's Only Right (Rap Niggaz, Pt 2)", gdzie Agent zagorzale rywalizuje z rapującym gościnnie Planet Asia. Sam raper wyprodukował "Rap Niggaz" gdzie wspólnie z reprezentantem D.I.T.C., A.G. miażdżą rymami. Jak to się stało, że jest o nim tak glośno? "Grand znaczy wielki" twierdzi 25 latek "Trochę samochwalcze, tak sądzę. Jedna z definicji slowa "agent" jest pośrednik i ja wlaśnie czuję się jak kanał dzięki któremu ludzie mogą usłyszeć dobrą muzykę. Dodaj do tego słowo "grand" i całość zostaje ci na zawsze w pamięci. Inni artyści stawiają przed swoim przydomkiem słowo "grand" raczej z chęci podkreślenia swojej wartości aniżeli z powodów bardziej przyziemnych i dosłownych."

Zaczynając od Gamble & Huff i calego Philly Int'l sound aż do Jazzy Jeff & The Fresh Prince, The Roots, i Jill Scott, Filadeflia jest miastem którego muzyki nie sposób przecenic. Ma swoją licencję na dobrą muzę a Agent planuje uczynić ją naprawde "Grand".

Dyskografia:
"Mingling With Mayhem" feat. AG (Czar Casket) Fall1999
"Service The Target" 12" feat. Louis Logic (Cybertek) Fall 2000
"Every 5 Minutes" 12" (GAP071) Fall 2000
"By Design" Album (GAP072) January 2001
"Grand Right Now" 12" (GAP077) April 2001Informacje o artykule
Data dodania:2002-01-03
Dział / Kategoria: muzyka hip-hop / informacja, biografia
Średnia ocena:10.00 (1)
Oceń artykuł: Aby ocenić artykuł musisz się zalogować
Autor:
El Paso El Paso Andrzej Tyszkiewicz rap graffiti breakdanceEl Paso

Ostatnie artykuły tego autora:
Bahamadia - biografia
Cappadonna - informacje, biografia, płyty
Lone Catalysts - historia i informacje o zespole
Jason Rawls (J.RAWLS) - biografia i informacje
Declaime - biografia i informacje

Zobacz wszystkie artykuły tego autora
Dodaj wypowiedź

Autor: Podaj wynik dodawania: 4 + 3 =

Pozostało znaków: 1250

Uwaga:
Twój host to ec2-3-235-172-213.compute-1.amazonaws.com (3.235.172.213). Informacja ta zostanie zapisana wraz z Twoją wypowiedzią. W przypadku naruszenia czyichkolwiek dóbr osobistych informacja ta zostanie ujawniona tak aby ułatwić ściganie autora.