Aby zapewnić prawidłowe działanie strony oraz żeby hajs się zgadzał używamy ciasteczek.
Szczegółowe informacje
button_zwin_rozwin

hip-hop.pl »

Lone Catalysts - historia i informacje o zespole

Lone Catalysts - historia i informacje o zespole

Autor: El Paso

Lone Catalysts to obecnie jeden z najpopularniejszych zespołów niezależnych w USA. Leżące niejako w cieniu wielkich metropolii i wielkiego przemysłu rozrywkowego Pitsburg i Columbus, miasta w których wyrośli raperzy, pokazują jak wielki potencjał kryje scena niezależna w USA. Lone Catalysts nie tylko w tekstach zdecydowanie sprzeciwiają się komercjalizacji hip-hop'u na świecie. Są samowystarczalni, a wszystko co robią, zaczynając od produkcji, a kończąc na stronie internetowej, robią sami. Trzeb™ţ

Zespół składa się z emcee J. Sands & producenta J. Rawls. Lone Catalyst pracują razem od połowy lat 90-tych. Pierwszym produktem jaki wydali bylo THE BEGINNING EP, w sierpniu 1998. THE BEGINNING EP zawierała 6 numerów, które rozpoczynał tytułowy "THE BEGINNING". Ponadto na Epce znalazł się "Paper Chase", "Lone Catalysts"(short version), "Heirs", "Thin as Paper" and "New recruits". Płyta rozprowadzona została przede wszystkim na Środkowym zachodzie Stanów i okazała się świetnym narzędziem promocyjnym pomagając poznać słuchaczom Hip-Hop'u Lone Ctalysts.

Drugim projektem grupy była produkcja J. Rawls na "Mos Def & Kweli are Black Star." Rawls wziął udział w produkcji "Brown Skin Lady" i "Yo, Yeah" co dało mu pozycję czołowego producenta nowej generacji amerykańskiego hip-hop'u. The "Mos Def & Kweli are Black Star" stała się klasykiem niezależnej sceny hip-hop, a w 1998 została uznana za jedną z najlepszych płyt gatunku.

Już wkrótce po ukazaniu się "Mos Def & Kweli are Black Star" usłyszeliśmy o LONE CATALYSTS ponownie. Tym razem pojawili się na składance firmy Nervous zatytulowanej "HIP HOP INDEPENDENTS DAY VOL. II", z numerem o nazwie LONE CATALYSTS. Składanka ta ukazała się w listopadzie 1998, znalazło się tam wielu przedstawicieli amerykańskiego podziemia. Było to pierwsze wydawnictwo, które zaprezentowalo LONE CATALYSTS nie tylko amerykańskiemu słuchaczowi.

Kiedy wydawało się, że rok się kończy J Sands and J Rawls wystartowali z B.U.K.A. Entertainment (wydawnictwo) i wydali ich pierwszy niezależny singiel "Paper Chase" b/w "Heirs". Mimo, że dopiero wkraczali na niezależną scenę płytowego bussinesu, zdołali sprzedać 3000 sztuk w ciągu dwóch miesięcy.

Dzisiaj pozycja Lone Catalysts na niezależnej scenie hip-hop jest niepodważalna. Zespół współpracował między innymi z Mos Def'em, Talib Kweli i J-Live. Ścisła kooperacja z fimą Groove Attack zaowocowala ukazaniem się ich produkcji również na europejskim rynku.

J. Rawls producent, ma na swoim koncie solowe albumy "THE ESSENCE OF J.RAWLS" (ta płyta znalazła się w pierwszej szóstce najlepszych albumów niezależnych w 2001 według The Source) i "THEY CAN'T SEE ME" jednak dla Lone Catalysts najważniejszy jest album, który został wydany 23.04.2001. Płyta zatytulowana "Hip-Hop" jest jak sam tytul wskazuje odpowiedzią na dzisiejszy wizerunek tej muzyki. Nie znajdziecie w tekstach Lone Catalysts opowieści o jeepach, brylantach i striptizerkach. To czysty hip-hop, powrót do jego korzeni. Dwa adaptery i mikrofon - tak to wygląda. Numery takie jak "DUE PROCESS" (z Talib Kweli + Rubix), "POLITIX" czy "LONE CATALYSTS", a takze ich obecny przebój "THE PLACE TO BE" poprostu rzucaja na kolana.Informacje o artykule
Data dodania:2002-01-03
Dział / Kategoria: muzyka hip-hop / informacja, biografia
Średnia ocena:nieoceniany
Oceń artykuł: Aby ocenić artykuł musisz się zalogować
Autor:
El Paso El Paso Andrzej Tyszkiewicz rap graffiti breakdanceEl Paso

Ostatnie artykuły tego autora:
Bahamadia - biografia
Cappadonna - informacje, biografia, płyty
Grand Agent - biografia i informacje
Jason Rawls (J.RAWLS) - biografia i informacje
Declaime - biografia i informacje

Zobacz wszystkie artykuły tego autora
Dodaj wypowiedź

Autor: Podaj wynik dodawania: 4 + 1 =

Pozostało znaków: 1250

Uwaga:
Twój host to ec2-3-236-26-93.compute-1.amazonaws.com (3.236.26.93). Informacja ta zostanie zapisana wraz z Twoją wypowiedzią. W przypadku naruszenia czyichkolwiek dóbr osobistych informacja ta zostanie ujawniona tak aby ułatwić ściganie autora.