Aby zapewnić prawidłowe działanie strony oraz żeby hajs się zgadzał używamy ciasteczek.
Szczegółowe informacje
button_zwin_rozwin

Autor: SOLO

Postanowiłem podzielić się z szerszą publicznością wiadomościami z wcześniejszych lat oraz wyjaśnić czym dla mnie jest breakdance. Jeśli mi się uda...

Wszystko zaczęło się 8 lat temu (1994) w Transie i wtedy nie przypuszczałem, że ten taniec stanie się częścią mojego życia. W dużej mierze zawdzięczam pogłębienie tej pasji klimatowi hip-hop'owemu jaki wtedy panował. Musicie wiedzieć, że ludzi wtedy czynnie tańczących w Szczecinie było na maxa dziesięć osób. Wszyscy się znali, szanowali, jeden drugie wspierał.q

Zresztą nie tylko Cerberowi to zawdzięczam, ale i wszystkim writer'om z United Clan, którzy zawsze byli wiernymi widzami. Są to ludzie, których można polecić do tej pory(dzięki Wam chłopaki).

Uważam, że filozofia moja, jaką sobie wypracowałem podczas tych kilku lat brzmi: "sięgaj tam gdzie wzrok nie sięga", czyli trzeba iść cały czas do przodu i właśnie dzięki systematycznym treningom staramy się to osiągnąć.

Był czas, że tańczyło się pod publikę, ja już ten etap mam za sobą. Tańczę tylko dla siebie, nieważne czy publiczność jest zadowolona. Ciężko jest to teraz osiągnąć, gdyż wszyscy spodziewają się schematycznej bańki, a uwierzcie mi, że o wiele trudniejsze i pracochłonne jest wymyślenie oryginalnego floorrockingu (downrocking), czy choćby jednego freezesa. Nie sztuką jest włączyć video i ściągnąć numer (są tacy ludzie w Szczecinie). Sztuką jest samemu wymyślić i wykonać go jak najlepiej.

Muszę zauważyć, że publiczność kiedyś reagowała lepiej na tańczących b-boy'i & b-girls, mimo, że nie było tak dużo figur jak dzisiaj. Po prostu doceniali fakt, że ktoś coś oryginalnego i nowego zrobił, robi, będzie robić.

Troszkę się rozpisałem, ale może to i dobrze ponieważ uważam, że jak coś chcemy poznać, powinnyśmy zacząć od początku a nie od środka. Jestem pewien, że większość młodych ludzi, którzy stają w kółku i klaszczą b-boy'om nie wiedzą jaki był stary skład Broken Steps, czy kto jest w United Clan.

Czym jest breakdance dla mnie?
1. W owych czasach był wybawieniem od codzienności, monotoniczności.
2. Wybawieniem od kłopotów - podczas długich treningów na redzie człowiek zapominał o wszystkim, nawet która godzina...
3. Breakdance wyrobił u mnie cierpliwość, pokorę (nigdy nie jest się najlepszym, zawsze jest ktoś lepszy), szacunek dla ludzi. Stałem się pewniejszy siebie.
4. Breakdance = podróże, wyjazdy, poznanie nowych b-boys & b-girls. Wspólne wyjazdy, występy:
BBerlin Open, 97r III miejsce, Świdnica Heart Attack Squad+Solara+Solo... Poznanie zajebistych Bboys & Bgirls np.: Andrzej Charuta, Stawley (Stargard Szczeciński), Paweł Wierzba (Pride Of City), Biker, Kangur, Jezus, Dega, Solara, Okinogi, Spidermana. Do tego MCK, djs: Seba, Twister, Feel-X. Kostek, Poeticrock, Rich.... Storm, Speiche, i tyle kobiet wspaniałych...

Brakdance - dla mnie największym zaszczytem to wstąpienie do nowego składu Broken Steps, teraz to są tacy ludzie jak np. Stogo, Cerber, Solostyle.

Breakdance - dzięki niemu zyskałem szacunek okazywany przez ludzi, na których mi zależy i to jest chyba największą nagrodą dla mnie.

Uważam, że nie byłoby złym gestem, gdyby młodzi fani hip-hop'u podeszli np. do dj'i, b-boys, b-girls, writers i MCs i podali rękę takim ludziom jak Sixa, Stogo, DJMB, Cerber, Dj Seba, Voodo i podziękowali im za to, że chcieli to robić i dzięki nim hip-hop na stałe zagościł w Szczecinie. Dzięki!

Peace 2: Oldcrew Broken Steps, United Clan, Voodo, Dj Seba, Feel-X, Twister
Peace 2: All B-Boys & B-Girls power in Poland
Peace 2: www.Hip-Hop.pl (dzięki - przyp. red.) i dla wszystkich, do których trafią te słowa.Informacje o artykule
Data dodania:2002-03-04
Dział / Kategoria: taniec / felieton
Średnia ocena:10.00 (2)
Oceń artykuł: Aby ocenić artykuł musisz się zalogować
Autor:
SOLO   rap graffiti breakdanceSOLO

Ostatnie artykuły tego autora:
Stargardzki breakdace

Zobacz wszystkie artykuły tego autora
anonim
Autor: Arko   Link do posta
18:11:56, 25-11-04
Bardzo dobrze napisane.

Dodaj wypowiedź

Autor: Podaj wynik dodawania: 3 + 1 =

Pozostało znaków: 1250

Uwaga:
Twój host to ec2-75-101-173-236.compute-1.amazonaws.com (75.101.173.236). Informacja ta zostanie zapisana wraz z Twoją wypowiedzią. W przypadku naruszenia czyichkolwiek dóbr osobistych informacja ta zostanie ujawniona tak aby ułatwić ściganie autora.