Aby zapewnić prawidłowe działanie strony oraz żeby hajs się zgadzał używamy ciasteczek.
Szczegółowe informacje
button_zwin_rozwin

hip-hop.pl »

Biografia Apani-B

Biografia Apani-B

Autor: Bongos

Pochodząca z Queens New York, przewijając się przez Hollis, Apani ma ogromny hip-hop'owy dorobek. Jak żadna kobieta w historii, ona zasłużenie kojarzona jest z tak wielką spuścizną. Apani była i jest sztandarową artystką, śpiewającą od wczesnych lat 90.

Prowadziła radiową audycję, zyskała popularność w Ego Trip's Big Book of Rap Lists - jak jedna z niewielu MCs, która znalazła się na tej liście oraz zasłużyła się jako szanowana dziennikarka.

Apani wydała swój debiutancki album "Estragen" pod założonym przez siebie labelem Q-Boro w 1998, co sprawiło, że stała się pierwszą kobietą sprzedającą i promującą materiał pod własną nazwą. Album ten uważany jest za klasyk. Znajdują się na nim feat. z siedmioma najlepszymi nowojorskimi kapelami tj: Jean Grea &Sprite/Blaze. Apani gościła również na płytach innych artystów tj. "Far Away - The Essence of J. Rawls" LP, oraz świetnie dialogował z Jean Grea na "Shut da Fuck up".

Jednakże, Apani zmieniła układ hip-hop'owego świata, kiedy zaprezentowała się jako femme fatale w kontrowersyjnym kawałku o seksie "The Ass" (z Pharoahe Monch - "Interal Affairs" LP, Rawkus). Ten przyciągający kawałek został nazwany drugim najlepszym numerem 1999r. przez Fader Magazine, drugi oczywiście po Pharoahe Monch. Nikt również nie zapomni jej uczestnictwa w Poly Rythm Addicts co później zostało nazwane przez Source - "unergroundowa super grupa".

Jako jedna siostra z grupy, w której były: Dj Spinna, Sabaam Sahdeeq and Mr. Complex, ona nie tylko się nie dawała, ale również wykonywała świetne występy, które zostały zapisane jej hip-hop'ową kartą.

W tym samym stylu Apani kontynuowała wydawanie singli, robienie featuring'ów, występowanie na płytach innych artystów, producentów, współpracowała z wieloma Labelami na całym świecie "szlifując" swoje umiejętności. Odważna i nie skrępowana Apani elektryzuje tłumy od USA, przez Europę, aż po Azję, zawsze wracając z czymś nowym, a w 2000 r, była pierwszą artystką solo (MC), która pojawiła się w Australii.

Dla Apani ciężka praca to podstawa. Jej miłość do muzyki i determinacje, aby jej przekaz dotarł do ludzi, sprawił, że cały czas trzyma poziom, dzięki czemu jest szanowana przez ludzi z branży za jej miłość, rzetelność i osiągnięcia.

Na liście priorytetów Apani, jest dokończenie długo oczekiwanego LP "Almost famous & underpaid". Apani jest mądrym "rzemieślnikiem słowa", który tworzy oryginalne utwory z dobrym tekstem, dykcją, okraszone wyróżniającym się głosem. Nie wspominając o wielkich produkcjach z hip-hop'owych gigantów jak: Dj Spinna, Da Beatminerz.

Apani zdecydowanie wyróżnia się z ogromu różnych artystów. Jej hip-hop'owo - soulowa mieszanka trafia do ludzi w różnym wieku i na różnych etapach życia. Przekazuje mądrość młodym, daje nadzieję starszym,, cały czas racząc opowieściami o miłości, przyjaźni, stracie, życiowych osiągnięciach i przyjemności. Jej muzyka jest uniwersalna, a więc nadaje się również do słuchania dla tych którzy chcą po prostu dobrze się zabawić. Jej soulowy album zapowiada klasyczną dawkę sprawdzonej muzyki, będąc przy okazji jednym z najbardziej wyprzedzającym przyszłość.Informacje o artykule
Data dodania:2002-08-23
Dział / Kategoria: muzyka hip-hop / informacja, biografia
Średnia ocena:nieoceniany
Oceń artykuł: Aby ocenić artykuł musisz się zalogować
Autor:
Bongos Marek Zioło  rap graffiti breakdanceBongos

Ostatnie artykuły tego autora:
Gangstarr
Onyx - biografia
Wywiad z Soundkail
The Mixologists - informacje
Killa Kela - informacje

Zobacz wszystkie artykuły tego autora
Dodaj wypowiedź

Autor: Podaj wynik dodawania: 2 + 1 =

Pozostało znaków: 1250

Uwaga:
Twój host to ec2-35-173-215-75.compute-1.amazonaws.com (35.173.215.75). Informacja ta zostanie zapisana wraz z Twoją wypowiedzią. W przypadku naruszenia czyichkolwiek dóbr osobistych informacja ta zostanie ujawniona tak aby ułatwić ściganie autora.