Aby zapewnić prawidłowe działanie strony oraz żeby hajs się zgadzał używamy ciasteczek.
Szczegółowe informacje
button_zwin_rozwin

hip-hop.pl »

Defarai - biografia

Defarai - biografia

Autor: KonkreT

W ostatnich latach nastąpił wyraźny rozkwit hip-hop'owej sceny West Coast. Jedna z głównych ról w walce o odzyskanie przez Zachodnie Wybrzeże miłości milionów słuchaczy przypadła pochodzącemu z Los Angeles reprezentantowi Likwit Crew o pseudonimie DEFARI (prawdziwe nazwisko Duane A. Johnson Jr.).

Przygoda Defari'a z Hip-Hop'em, rozpoczęła się w 1982 roku, kiedy zaczął on karierę DJ'a. W między czasie cały czas rozwijał się jako b-boy, tańcząc w znanej formacji Soul Brothers Crew. Jego kariera wkroczyła w nową fazę w 1987 roku kiedy zajął się rapowaniem. Jego debiutancki winylowy singiel "Big Up", wyprodukowany prze E-Swifta ukazał się w 1995 roku. W 1997 roku Defari rozpoczął współpracę z Evidence (Dilated Peoples), której efektem były niesłychanie popularne i poważane single "Bionic b/w Change & Switch" oraz "People's Choice b/w Bottom Line" wydane w prestiżowej wytwórni ABB Records.

W maju 1998 Defari podpisał kontrakt z jedną z najpotężniejszych wytwórni hip-hop'owych w USA Tommy Boy Records. Jego debiutancki długogrający album. "Focused Daily" zwrócił na siebie uwagę świeżością pomysłów i dopracowaniem szczegółów. Było to efektem niezwykle pieczołowitej pracy Defarai'a, który jako producent wykonawczy własnego albumu nadzorował każdą z faz powstawania płyty. Muzyka na długogrającym debiucie Defarai'a była efektem starań tak uznanych producentów jak E Swift, Evidence, Alchemist oraz Barbershop Drevin. Gościnnie na płycie pojawili się najlepsi raperzy z Zachodniego Wybrzeża: The Alkoholiks, Phil Da Agony oraz Xzibit. "Focuse Daily" był w 1999 roku jedną z najczęściej wymienianych płyt przez raperów i producentów Hip-Hop'u na całym świecie jako jedna z najważniejszych płyt roku. Mimo ograniczonej promocji płyta odnotowywała wysoką sprzedaż przez prawie dwa lata, co w USA jest prawdziwym ewenementem.

Po wydaniu płyty Defari rozpoczął koncertowanie na dużą skalę m.in. z Xzibitem oraz A Tribe Called Quest w ramach takich przedsięwzięć jak Underdawgs of Hip Hop National Tour czy Anger Management Tour, występując dla tłumów liczących ponad 30 000 widzów. Nie byłby to jednak jego pierwsze sukcesy, jeżeli chodzi o występy na żywo. Te odnotował jeszcze w początkach swojej kariery. Od pierwszych koncertów zdobył rzadkie miano jednego z najbardziej charyzmatycznych emcee w Stanach Zjednoczonych. Sława ta została potwierdzona przez rzesze rozentuzjazmowanych fanów dobrego Hip-Hop'u licznie gromadzące się na koncertach w ramach jego międzynarodowych tournee.

Ostatnimi czasy oprócz koncertowania Defari dał wiele genialnych gościnnych występów na płytach takich wykonawców jak Chronic Dr.Dre'a, Dilated Peoples, Tha Liks, oraz wypuścił kilka niezłych singli m.in. "Smack Ya Face" w ABB Records czy "Bomb Tree" zamieszczony na kompilacji High Times. Duży sukces odniósł singiel "Bionic2", na którego stronie B znaleźć można ciekawy joint wykonany razem z Dilated Peoples "Behold My Life" oraz liczne nagrywki z mało u nas znanym Joe Chavezem. Ostatnimi czasy rozpoczęły się prace nad wspólnym albumem Likwit Crew, który na pewno ma potencjał by nieźle namieszać, rozpędu nabiera też wspólny projekt Defarai'a oraz Phila Da Agony zatytułowany "Pico Long". Wielość projektów nie rozproszyła jednak Defarai'a od pracy nad kolejnym długogrającym albumem - "Odds & Events" ma ukazać się jeszcze przed końcem tego roku. Album początkowo miał się ukazać w labelu Xzibita, ale Defari po jakimś czasie stwierdził, że mimo, iż od lat X jest jego najlepszym ziomkiem, to jednak "Open Bar" nie jest dla niego najlepszym miejscem, jeżeli chodzi o rozwój artystycznych możliwości.

Wielu raperów może poszczycić się większą liczbą fanów czy nagranych płyt niż Defari. Bardzo niewielu posiada jednak tak silną i ciekawą osobowość czy chęć upartego dążenia do doskonałości w swym hip-hop'owym fachu. Ktoś kiedyś powiedział, że mieć możliwość usłyszeć Defari'a, ale go nie posłuchać, to tak jak wygrać na loterii i nie zgłosić się nigdzie z wygrywającym biletem. Coś jest w tym stwierdzeniu.Informacje o artykule
Data dodania:2002-10-21
Dział / Kategoria: muzyka hip-hop / informacja, biografia
Średnia ocena:nieoceniany
Oceń artykuł: Aby ocenić artykuł musisz się zalogować
Autor:
KonkreT   rap graffiti breakdanceKonkreT

Ostatnie artykuły tego autora:
Black Twang - biografia
Afu-ra - biografia

Zobacz wszystkie artykuły tego autora
Dodaj wypowiedź

Autor: Podaj wynik dodawania: 4 + 1 =

Pozostało znaków: 1250

Uwaga:
Twój host to ec2-54-160-19-155.compute-1.amazonaws.com (54.160.19.155). Informacja ta zostanie zapisana wraz z Twoją wypowiedzią. W przypadku naruszenia czyichkolwiek dóbr osobistych informacja ta zostanie ujawniona tak aby ułatwić ściganie autora.