Aby zapewnić prawidłowe działanie strony oraz żeby hajs się zgadzał używamy ciasteczek.
Szczegółowe informacje
button_zwin_rozwin

hip-hop.pl »

Historia Up-Rockingu

Historia Up-Rockingu

Autor: EclipSE

Up-Rocking jest stylem tańca stworzonym i kształtowanym we wczesnych latach '70 w Brooklyń'skim getcie Bushwick.

Up-Rock był zapoczątkowany przez kolesia o xywce Rubber Band, który żył w getcie. On wymyslił styl Up-Rock w latach '70 jako alternatywa dla gangów walczących o wpływy w jego dzielnicy. Rubber Band uzywał ruchów Up-Rock jako "broni", którą wykorzystywały gangi w walkach. Wygrywał ten gang, który miał lepsze ruchy/styl. Ten rodzaj tańca przetłumaczono na "Bitwę", wynikiem której była wygrana lub przegrana. Bitwa była rozgrywana w linii (nie w kołku), 7 na 7, 10 na 10... Wtedy były ogromne crews specjalizujące się właśnie w Up-Rock Battle.

Ten taniec jest nazwany "Rock", ponieważ był wzorowany na różnych rytmach i kawałkach Salsy (to też taniec). Większość ruchów tego tańca bazowało na pracy nóg i trzęsieniu ciałem.

Niestety Rubber Band stracił życie przez zazdrosnego tancerza. Później nastepcą Rubber Banda był Eddie Figueroa.

Dynasty Rocker byli pierwszym Up-Rocker crew. Należeli do niej najlepsi tancerze tacy, jak Danny Boy, Carlos, Tony, Ralph i Gary. Coraz więcej ludzi było zainteresowanych wstąpieniem do Dynasty Rockers, więc powstały 2 oddziały. Pierwszy junior Dynasty Rockers, drugi girls Dynasty Rockers. W czasie gdy Up-Rock zdobywał swoją popularność, powstawały inne lokalne crews takie jak: Latin Timbales, Dynamic Spiner, Rock With Class, Touch of Class, TNT Rockers, Lil Daves Rockers, MTC (Music To Communicate), Jig O Bugs, Mysterious To Burn, Universal Dancers, Explosive Rockers, Down To Burn, Holy Smoke Rockers, Incredible Rockers, Rock With Style, Just Begun Rockers and Down To Rock. Wszystkie te crew aktywnie występowały, prezentując swoje możliwości, żeby utrzymać taniec Up-Rock wciąż żywym. Członkowie Crews takich jak Touch of Rock Buz, Duz, Snoopy wprowadzili niesamowite footwork (praca nóg).

Mimo że powstało tak wiele grup Up-Rock, niestety ten taniec nie został tak bardzo rozpowszechniony i łatwo rozpoznawalny jak BreakDance.Informacje o artykule
Data dodania:2001-05-14
Dział / Kategoria: taniec / informacja, biografia
Średnia ocena:nieoceniany
Oceń artykuł: Aby ocenić artykuł musisz się zalogować
Autor:
EclipSE od Breakdance.pl  rap graffiti breakdanceEclipSE

Dodaj wypowiedź

Autor: Podaj wynik dodawania: 1 + 5 =

Pozostało znaków: 1250

Uwaga:
Twój host to ec2-18-205-109-152.compute-1.amazonaws.com (18.205.109.152). Informacja ta zostanie zapisana wraz z Twoją wypowiedzią. W przypadku naruszenia czyichkolwiek dóbr osobistych informacja ta zostanie ujawniona tak aby ułatwić ściganie autora.