Aby zapewnić prawidłowe działanie strony oraz żeby hajs się zgadzał używamy ciasteczek.
Szczegółowe informacje
button_zwin_rozwin

hip-hop.pl »

Wywiad z LiL'Dap z Group Home

Wywiad z LiL'Dap z Group Home

Autor: Weber

Dowiedz się więcej o: Group Home.

Weber: Jak minęła podróż?

LiL'Dap: Wszystko w porządku. Bogu dzięki dolecieliśmy szczęśliwie.

W: Jakie są twoje pierwsze wrażenia z pobytu w naszym kraju?

L: Podróżuję po bardzo wielu krajach. Byłem w Afryce, byłem w zasadzie wszędzie. Podoba mi się to. Widziałem lepsze i gorsze miejsca. U was jest trochę jak w N.Y.

W: Czy coś utkwiło w Twojej pamięci?

L: Tak, zwróciłem uwagę na wasze getto, jest bardzo podobne do tego w N.Y. Podoba mi się Polska, Polacy lubią rap, więc lubią też mnie.

W: W tym roku Polskę odwiedził Jeru, pojawi się Afu-ra. Jakie są powody, że ludzie z byłego Gangstar Foundation tak chętnie odwiedzają tak egzotyczny dla amerykanów kraj jak Polska?

L: To muzyka, to ludzie. Na Brooklynie mieszka bardzo wielu Polaków. To właśnie tam jest przecież Green Point, gdzie jest was mnóstwo. Ci ludzie są wszędzie, a hip-hop jest pośród nich. Hip-hop jest wielki w Ameryce, ale hip-hop jest wielki także w Egipcie. To właśnie dlatego tyle jeździmy. Ludzie zapraszają nas na koncerty, a my jeździmy i gramy. Jeżeli zaprosi nas ktoś z Wenezueli możemy pojechać i zagrać. Robimy to przecież dla ludzi.

W: Wasz pierwszy album "Living proof" stał się klasykiem. Później wyszła "Tier for the ghetto". Bardzo ciężko dostać tę płytę w sklepach.

L: To dlatego, że zdecydowaliśmy się wydać to sami, z pomocą małej wytwórni. Miałem wtedy sporo materiału, który przygotowałem wcześniej a przecież przez dwa lata nic się nie ukazywało. Byłem już zmęczony zaczepkami na ulicy w stylu "Kiedy będziesz miał coś nowego?". Przygotowałem w końcu drugą płytę i mogłem ją im dać. Było na niej 20 kawałków. Płyta była przede wszystkim skierowana do moich fanów. Oczywiście można było ją dostać w sklepie ale przede wszystkim chciałem to dać swoim ludziom. Potem płyta wędrowała stąd do Niemiec, stąd do Szwecji, a ze Szwecji do Polski. Najważniejsze, że ci, którzy chcieli mieć, w końcu ją dostali.

W: Z tego co wiemy planujesz wydać solowy album.

L: Zgadza się.

W: Czy jest już singiel do tej płyty?

L: Też jest już singiel promujący płytę "Ja Dap" i zatytułowany jest "Get it". Myślę, że płyta ukaże się latem, może trochę wcześniej. W tej chwili jest już inny singiel "Ghetto love", który znajdziecie na ulicach Brooklynu.

W: Jacy goście i producenci pojawią się na twoim albumie?

L: Jest Jeru, będzi Guru. Pracuję także z Prodigy, którego cenię nie tylko jako artystę, ale także jako przyjaciela. Kto jeszcze? Aha! Będzie Alchemist, ale jeśli chodzi o produkcję to większością zajmę się sam. Na drugim albumie większość produkcji jest mojego autorstwa. Wystarczy spojrzeć na okładkę. Robiłem to razem z dj Red, podobnie zresztą jak przy "Living proof" gdzie współpracowałem z premierem. Całość jest jednak przesiąknięta mną. Słuchając drugiej płyty myślisz sobie, że znowu dużo zrobił premier, a tu okazuje się, że tylko jeden numer. Group Home zawsze będzie Group Home. Nasze brzmienie zawsze będzie tylko nasze. Mamy własny styl.

W: Skoro mowa o Premierze, czy pojawi się na twojej płycie?

L: Tak będzie jeden numer, może nawet dwa, jeśli tylko znajdzie czas. Jestem człowiekiem, który lubi rozwój i dlatego podoba mi się wielu nowych producentów. Jednak kiedy chodzi o moją płytę to nazywam się LiL'Dap i mam własny styl. Co z tego, że wezmę wielu producentów, jeśli oni nie znają i nie rozumieją mojego stylu. To tak jakbyś chciał znaleźć producenta dla Mettod Man'a. tylko Rza zna go na tyle i oczywiście on sam, żeby robić mu muzykę. My znajdujemy się w podobnej sytuacji. Tylko Group Home wie czego na prawdę potrzebujemy. Świetnie rozumiemy się z Premierem, razem zaczynaliśmy i są między nami pewne zażyłość. Reasumując produkcjami zajmiemy się sami razem z dj Red. Na pewno jeden numer zrobi Alchemist a o reszcie usłyszycie wkrótce.

Podziękowania dla agencji El Paso za udostępnienie materiału z ich archiwum.

Dowiedz się więcej o: Group Home.


Informacje o artykule
Data dodania:2001-05-14
Dział / Kategoria: muzyka hip-hop / wywiad
Średnia ocena:5.50 (2)
Oceń artykuł: Aby ocenić artykuł musisz się zalogować
Autor:
Weber   rap graffiti breakdanceWeber

anonim
Autor: ....GhosT....   Link do posta
13:17:12, 01-07-04
Wedlug mnie LiL'Dap powinien pracowac nad kolejna plyta ale calej grupy GROUP HOME, gdyz obydwie ich plyty byli prawdziwym cudem.... POZDRO DLA WSZYSTKICH FANOW GROUP HOME......

anonim
Autor: I loV MusiK   Link do posta
16:03:45, 24-10-04
Heheh rowniez pozdrowienia dla wszystkich fanow GH. Dla mnie to co zrobili na "livin proof" is de best.Tej plyty bedzie mozna sluchac spokojnie za 10 lat i wracac wspomnieniami do prawdziwego, czystego, dalekiego od tanich swiecidelek -hip hopu, bedacego muzyka prosto z duszy. Teraz brakuje takich niepowtarzalnych produkcji. Peace

Dodaj wypowiedź

Autor: Podaj wynik dodawania: 2 + 5 =

Pozostało znaków: 1250

Uwaga:
Twój host to ec2-3-226-245-48.compute-1.amazonaws.com (3.226.245.48). Informacja ta zostanie zapisana wraz z Twoją wypowiedzią. W przypadku naruszenia czyichkolwiek dóbr osobistych informacja ta zostanie ujawniona tak aby ułatwić ściganie autora.