Aby zapewnić prawidłowe działanie strony oraz żeby hajs się zgadzał używamy ciasteczek.
Szczegółowe informacje
button_zwin_rozwin

hip-hop.pl »

Anti Pop - Anti Pop Consortium

 Anti Pop rap graffiti breakdance video Anti Pop, anti_pop.hip-hop.pl

Anti Pop - "Anti Pop Consortium"

(2003, Thirsty Ear, Album)
Muzyka rap hip-hop mp3 Anti Pop - Anti Pop Consortium,
Ten album nie zostaÂł jeszcze oceniony
Zaloguj siĂŞ aby oceniĂŚ album.
PosÂłuchaj utworĂłw z Anti Pop - Anti Pop Consortium

01. Places I've Never Been
02. Staph
03. Slow Horn
04. Knot in Your Bop
05. SVP
06. Coda
07. Stream Light
08. Monstro City
09. Real Is Surreal
10. Free Hop

Jazz i Hip-Hop. Z konfrontacji tych dwóch gatunków przeważnie wynikają bardzo ciekawe konsekwencje - i nie inaczej jest w tym przypadku. Tym bardziej, że najlepszy nowojorski jazz spotkał się z najlepszym nowojorskim Hip Hop'em.
Już otwierający numer "Places i've never been" może dezorientować swą mocą rażenia - dynamiczne partie klawiszy otrzymują wsparcie pozostałych instrumentów oraz konkretnych bitów. I tak już będzie do końca - Matthew Shipp szaleje na fortepianie; niezastąpiona żywa perkusja napędza rytm; basista w backgroundzie prezentuje swój kunszt; okazjonalnie dołączają się trębacz z flecistą - i nie wyobrażam sobie, by ktoś nie poczuł wibracji tego comba. Ich brzmienie nie ma nic wspólnego z powściągliwą jazz-elektroniką w stylu Cinematic Orchestra czy Herberta. Tutaj muzycy grają na całego - z werwą, energią, bez oszczędzania strun czy membran.

Przychodzą oczywiście chwile wyciszenia - "Stream light" jawi się jako konwersacja leniwego kontrabasu z przyczajonym w drugim rogu sceny fortepianem. Jazzowe wariacje wzbogaciła swym niecodziennym Hip-Hop'em połowa składu Anti Pop Consortium. Hipnotyzujące bity bez przeszkód korespondują z popisami Shippa i pozostałych muzyków, a syntezatorowe wstawki nadają tej wymianie nowoczesny koloryt. Jednak największą zasługą APC jest, oczywiście, znakomite rymowanie. Ich oszczędne ilościowo wersy bywają bardzo bogate pod względem formy. To futurystyczna, oryginalna rap-poezja, pełna nieprzewidywalnych gier słownych, nagłych zwrotów tematycznych i abstrakcyjnych porównań; bynajmniej nie wykonana konwencjonalnie. Wykręcony flow Beansa wpasowuje się do szybszych kompozycji, zaś bardziej melodyjny styl High Priesta chętniej poddaje się wolnym rytmom. W głosach mc's słychać lata spędzone w nowojorskiej Poet's Cafe, czy na scenie Nuyorican Theatre; doświadczenie procentuje niesłychaną łatwością w ujarzmianiu nietypowych struktur rytmicznych. Świetnie wypada spoken word w wykonaniu Priesta ("Monstro city"), wyróżnić należy też nieprawdopodobnie przestrzenny "Slow horn", oraz sugestywny "Real is surreal" i szalony "A knot in your bop" Mr. Ballbeana.

Szkoda tylko, że zabrakło pozostałych członków Anti Pop: M. Sayyida, chyba najlepszego z trójki mc's, i Earl Blaize'a, bardzo utalentowanego producenta. Najwyraźniej płytę nagrywano już po rozpadzie grupy - a nazwę zostawiono jako przyciągający szyld. Jeśli musiałbym się przyczepić, to: "Svp" jest trochu przydługie - a "Coda" wygląda mi na numer nagrany na solówkę Beansa, który po prostu wrzucono tutaj dla wypełnienia. Wadą płyty jest, jak zawsze zresztą u APC, krótki czas trwania - niecałe trzy kwadranse, a chciałoby się jeszcze i jeszcze...
Życzę zatem Wam i sobie więcej i więcej takich projektów. A fani Mad Liba niech myślą, że ten, remiksując kolejne klasyki, tworzy genialne kompozycje.
Info
Hadero   rap graffiti breakdanceHadero
dodano: 2004-04-23

średnia ocena: 0.00 (0)
Aby ocenić recenzję musisz się zalogować
anonim
Autor:    Link do posta
14:59:46, 18-11-04
Dla mnie za duzy kosmos.........

Dodaj wypowiedź

Autor: Podaj wynik dodawania: 5 + 2 =

Pozostało znaków: 1250

Uwaga:
Twój host to ec2-3-226-248-180.compute-1.amazonaws.com (3.226.248.180). Informacja ta zostanie zapisana wraz z Twoją wypowiedzią. W przypadku naruszenia czyichkolwiek dóbr osobistych informacja ta zostanie ujawniona tak aby ułatwić ściganie autora.