Aby zapewnić prawidłowe działanie strony oraz żeby hajs się zgadzał używamy ciasteczek.
Szczegółowe informacje

hip-hop.pl ť

Dead Prez - RBG: Revolutionary But Gangsta

 Dead Prez rap graffiti breakdance video Dead Prez, dead_prez.hip-hop.pl
Nie bez przyczyny nazywają siebie martwymi prezydentami. M-1 i Stickman w swojej muzyce skupiają się na temacie, który wydaje się być wymarłą kwestią w rapie, natomiast dla nich samych i ich muzyki to jeden z najważniejszych priorytetów. Dead Prez j...

Dead Prez - "RBG: Revolutionary But Gangsta"

(2004, Sony Music Poland, Album)
Muzyka rap hip-hop mp3 Dead Prez - RBG: Revolutionary But Gangsta,
średnia ocena: 10.00 (1)
Zaloguj się aby ocenić album.


Odkąd słucham rapu dane mi było zaobserwować dwie dość ciekawe tendencje. Pierwsza jest taka, że artysta dla którego najlepszym krążkiem w dyskografii jest jego debiut, ma ciężki orzech do zgryzienia, bo na wszystko co wyda później, pada wielki cień pierwszej produkcji i trudno potem o powtórzenie sukcesu (Wu-Tang, Nas). Druga jest taka, że naprawdę sporo płyt posiada genialny bit w "intrze" (powiedzmy, że jedno minutowym) i jak się potem okazuje, jest to najlepszy podkład na LP!
Coś takiego tym razem zaobserwowałem na "RBG: Revolutionary But Gangsta". Bezapelacyjnie najlepszą muzą jest tu introdukajca (te same loopy powtarzają się też w jednym skicie). Nie byłem, nie jestem i nie wygląda na to, abym był kiedykolwiek fanem takiego ułożenia bębnów i takiej rytmiki w podkładach na których pracują M-1 i Stic-Man. Nigdy nie jarałem się cykaczami, bo jakoś nie czuję w tym tego "czegoś". Dodatkowo należę do tych osób, które jak słyszą "nie taki" bit, zupełnie nie skupiają się na tym co podaje na mim raper. Musiałby być naprawdę mistrzem, aby przebić się przez tego zaporę złego bitu i do mnie dotrzeć. Piszę o tym dlatego, że DPZ dali radę i dotarli do mnie. Płytę tę trawić mogę, co prawda dopiero od piątego track'a jakim jest singiel "Hell Yeah (Pimp The System)". Najlepszy kawałek to "W-4" z prawdziwie rewolucyjnym przekazem i doskonałym refrenem (mocna strona DPZ'ów tak nawiasem mówiąc). Mamy tu też "Radio Freq" - znany i lubiany bounce'owy numer - oraz "Fucked Up", który wymieniem ze względu na dość ciekawą tematykę. "Don't Forget Where U Goin'" to numer z tym doskonałym loop'em z intra, jak dla mnie mistrz.
W tym momencie dla mnie płyta się zamyka. Jest jeszcze drugi "Hell Yeah (Pimp The System)" z gościnną zwrotką Jay-Z i na tym moja przygoda z tym LP się kończy. Zdecydowanie lepiej słuchało mi się mixtape'owych "Turn Of The Radio" i hmm... debiutu? Tutaj dobrze jest jedynie od połowy krążka. Produkcja jest bardzo agresywna, pojawiają się gitary elektryczne. Lirycznie wiadomo - bardzo dobrze, ale... sam nie wiem jak to ocenić "RBG: Revolutionary But Gangsta". Może po prostu zróbcie to sami.


Info
EMS   rap graffiti breakdanceEMS
dodano: 2004-07-06

średnia ocena: 0.00 (0)
Aby ocenić recenzję musisz się zalogować
anonim
Autor: luc   Link do posta
19:00:10, 21-07-04
przyzwoita płytka, ale bez takiego ognia i wigoru jak pierwsza ich płytka "lets get free". generalnie się zawiodłem, choć daj Boże więcej takich zawodów...

anonim
Autor: fastos   Link do posta
15:28:11, 28-07-04
bardzo fajna plytka - jedna z lepszych roku 2003 - no bo w si8eci to juz daaaawno siedzi. Ale warto zakupic orginal co niedawno uczynilem :)

tOPa83
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
21:24:46, 23-01-05
JEDEN Z MOICH ULUBIONYCH ALBUMÓW :D W KAWAŁKU FUCKED UP - HEHHE NIEZŁY PRZEKAZ DLA POLAKA :P

Dodaj wypowiedź

Autor: Podaj wynik dodawania: 5 + 2 =

Pozostało znaków: 1250

Uwaga:
Twój host to ec2-34-239-160-113.compute-1.amazonaws.com (34.239.160.113). Informacja ta zostanie zapisana wraz z Twoją wypowiedzią. W przypadku naruszenia czyichkolwiek dóbr osobistych informacja ta zostanie ujawniona tak aby ułatwić ściganie autora.

Hip-Hop.pl © 2000-2019 ? kontakt ? redakcja ? reklama ? materiały promocyjne ? FAQ, pomoc i zasady ? Polityka Cookies ?