Aby zapewnić prawidłowe działanie strony oraz żeby hajs się zgadzał używamy ciasteczek.
Szczegółowe informacje
button_zwin_rozwin

hip-hop.pl »

Da Lench Mob - Guerillas in tha Mist

 Da Lench Mob rap graffiti breakdance video Da Lench Mob, da_lench_mob.hip-hop.pl

Da Lench Mob - "Guerillas in tha Mist"

(1992, wytwórnia nieznana, Album)
Muzyka rap hip-hop mp3 Da Lench Mob - Guerillas in tha Mist,
Âśrednia ocena: 7.50 (2)
Zaloguj siĂŞ aby oceniĂŚ album.
PosÂłuchaj utworĂłw z Da Lench Mob - Guerillas in tha Mist


Da Lench Mob to trojka MC's: T Bone, J-Dee i Shorty. Chłopaki zadebiutowali na pierwszym, solowym krążku O'Shea Jackson'a (a.k.a. Ice Cube) "Amerikkka's Most Wanted" w 1990r. Dwa lata później ukazał się ich pierwszy longplay pt. "Guerillas in tha Mist". Wygląda na to, że Cube był pod wrażeniem umiejętności Mob'ów, bo zdecydował się zająć produkcją tego materiału.

Po klasycznym debiucie, Ice nie był już tylko byłym członkiem N.W.A., ale wielką ikoną w świecie rapu. Strona muzyczna krążka prezentuje również jego umiejętności jako producenta (pojawia się też na mikrofonie w "All On My Nut Sac"), jest to zdecydowanie wielki plus całego lp. Bitów słucha się naprawdę dobrze, aż trudno wyobrazić sobie rymy trio w połączeniu z pracą innych producentów. Pod tym względem album jest dosyć zróżnicowany, czasem buja, jak w tytułowym "Guerillas in tha Mist" czy "Ain't Got No Class", innym razem klimat jest zdecydowanie bardziej surowy i ciężki jak chociażby w przypadku "Buck the Devil". Mimo tego całość jest spójna, a to głównie za sprawą użycia bardzo charakterystycznych sampli, przypominających nieco dawne nagrania N.W.A., które zapewne nie przypadłyby do gustu fanom dzisiejszego, często "cukierkowatego" rapu.

Charakter płyty najlepiej oddaje już sama okładka, przedstawiająca trójkę ubraną w stylu Black Panthers. Co ciekawe, tytuł z początku miał brzmieć "Pin the Tail On the Honky" ("Dorób ogon białasowi"). Treści kawałków są zaangażowane politycznie, opisują problemy czarnej społeczności, obfitują często w pełne złości i przemocy wersy, typowe jak na tamte czasy "tracki-manifestacje", co świetnie obrazują już same tytuły, jak "Freedom Got an A.K.", "Buck the Devil", "Lost in the System" czy "Who Ya Gonna Shoot Wit That". Kontrowersje wzbudzają liczne wersy przeciwko białej rasie, jak chociażby, "...Buck the devil, boom /Shoot you with my 22, I got plenty of crew / I take out white boys..." czy "...We got big toys with the one-mile scope taking whitey's throat...". Takich linijek można znaleźć dużo więcej, jednak nie da się ukryć, że problem rasizmu był i jest powszechnie obecny. Spoglądając na tracklistę materiał może wydawać się nieco krotki, 13 kawałków w tym Intro i Outro, jednak zapewniam, że na jednym przesłuchaniu przygoda z tym krążkiem się nie kończy.

Trzeba przyznać, że Cube miał nosa, bo pierwsza płyta trio zyskała zarówno wśród krytyków jak i słuchaczy miano klasyka. "Guerillas in tha Mist", to kawał naprawdę solidnej muzyki. Mimo tego, że album nie osiągnął wielkiego, komercyjnego sukcesu, to jest z pewnością jednym z ciekawszych wydanych w tamtym czasie. Pozycja obowiązkowa, nie tylko dla fanów twórczości Ice Cube'a.
Info
damnRight, 15 lat
mężczyzna
dodano: 2005-02-22

średnia ocena: 8.50 (2)
Aby ocenić recenzję musisz się zalogować
Dodaj wypowiedź

Autor: Podaj wynik dodawania: 4 + 3 =

Pozostało znaków: 1250

Uwaga:
Twój host to ec2-3-236-8-46.compute-1.amazonaws.com (3.236.8.46). Informacja ta zostanie zapisana wraz z Twoją wypowiedzią. W przypadku naruszenia czyichkolwiek dóbr osobistych informacja ta zostanie ujawniona tak aby ułatwić ściganie autora.