Aby zapewnić prawidłowe działanie strony oraz żeby hajs się zgadzał używamy ciasteczek.
Szczegółowe informacje
button_zwin_rozwin

hip-hop.pl »

Aaliyah - Age Ain't Nothing But A Number

 Aaliyah rap graffiti breakdance video Aaliyah, aaliyah.hip-hop.pl
Dana Haughton (Aliyah) urodziła się 15 stycznia 1979 r. w Nowym Jorku w dzielnicy Brooklyn, ale dorastała i wychowywała się w Detroit. Kiedy była jeszcze dzieckiem brała udział w wielu castingach do programów i seriali telewizyjnych. Z...

Aaliyah - "Age Ain't Nothing But A Number"

(1994, Jive / Zomba Recordings, Album)
Muzyka rap hip-hop mp3 Aaliyah - Age Ain't Nothing But A Number,
Âśrednia ocena: 10.00 (2)
Zaloguj siĂŞ aby oceniĂŚ album.


Aaliyah zaczynała swoją przygodę z muzyką, gdy miała 14 lat. Jej debiutancki album ujrzał światło dzienne w 1994 roku i nosił nazwę "Age Ain't Nothing But A Number". Jej ciepły, sympatyczny, uporządkowany i miły głos przyciąga do tej płyty wielkie grono osób. Głównym producentem i właściwie jedynym został R. Kelly. Głos, który można usłyszeć w tle piosenek należy do Stephanie Huff. We wszystkich piosenkach na produkcji widać wpływ i inspirację wcześniejszymi produkcjami m.in. Mary J. Blige - "My Life" czy TLC - "Creep".

Album zawiera 13 kawałków. Jest dosyć krótki, ale nie ma się co dziwić, gdyż to debiut Aaliyah. Utwory są balansujące pomiędzy R&B, Hip-Hop'em a pop'em ("Throw Your Hands Up" i "Down With The Clique"). Pojawiła się nawet jedna ciekawa powolna ballada "Age Ain't Nothing But A Number", której adresatem jest R. Kelly. Jest również przyjacielski, a zarazem klubowy i uliczny "Throw Your Hands Up", gdzie głos użyczyła raperka Tia. Z ciężkim, rozbitym brzmieniem pokazuje nam się "Back & Forth". Główną siłą utworu jest miękki i delikatny wokal artystki. "Down With The Clique" zapamiętałem jako kawałek z najgorszym i bezsensownym tekstem na płycie. We wszystkich piosenkach pojawiają się jeszcze młodzieńcze teksty, natomiast właśnie w wymienionym utworze najbardziej je widać. "If You're Not Down With My Clique / Then You're Poop On A stick". "At Your Best" zaczyna się od stonowanego i spektakularnego śpiewu acapella Aaliyah'i. Piosenkę ubarwiają delikatne bębny i instrumenty klawiszowe. To magiczny utwór. "No One Knows How To Love Me quite Like You Do" również zaczyna się acapella, jednak jest bardziej solidniejszą pozycją. Aaliyah objawia swoją miłość i poświęcenie muzyce w "Street Thing". Swoim głosem potrafi wykonywać niesamowite "akrobacje". Przyjemne dla ucha są "Young Nation" i "Old School", które niczego nie ujmują tej płytce, a już na pewno nie uroku. Remix "Back & Forth" zamyka króciutki album i zraża swoim rytmem do oryginału tej piosenki. Aaliyah doskonale się odnalazła w odmętach muzyki w latach '90. Nie ma na tej płycie jakiegoś lidera. Utworu, który byłby w stanie się wywyższyć pomiędzy pozostałe i zakomunikować, że góruje nad wszystkimi. Mimo tego małego mankamentu, album jest muzycznie dobry, a tekstowo dostateczny.

Szkoda, że muszą odchodzić tak wartościowe osoby jak Aaliyah. Nie ma już jej na tym świecie, ale zostawiła nam w spadku swoją oryginalną i niepowtarzalną twórczość. Na zawsze pozostanie zapamiętana w naszych umysłach jako delikatna i subtelna kobieta. Dzięki takim albumom jak choćby "Age Ain't Nothing But A Number" zapisała się na kartach historii muzyki rozrywkowej na całym świecie.


Info
flaco666, 30 lat
mężczyzna, Kraków
dodano: 2006-07-12

średnia ocena: 10.00 (1)
Aby ocenić recenzję musisz się zalogować
Mya_liyah
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
18:08:57, 03-05-07
ten album był spoko ale najbardziej lubie one in a million;*

Liyah
Autor: Liyah   Link do posta
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
17:56:56, 07-08-08
ballada Age ain't nothing but a number której adresatem jest R.Kelly...nie zgadzam sie...przeciez w utworze nie jest wymieniona zadna osoba.a przeciez wiadomo jak Aaliyah reagowala na chodzace plotki o niby slubie z R.Kellym...to byly wymysly prasy.ja tez bardzo lubie One in a million ale tego albumu tez chetnie slucham chociaz smiesza mnie rymy R.Kelly'ego (wishes-dishes)...

Dodaj wypowiedź

Autor: Podaj wynik dodawania: 3 + 5 =

Pozostało znaków: 1250

Uwaga:
Twój host to ec2-18-232-125-29.compute-1.amazonaws.com (18.232.125.29). Informacja ta zostanie zapisana wraz z Twoją wypowiedzią. W przypadku naruszenia czyichkolwiek dóbr osobistych informacja ta zostanie ujawniona tak aby ułatwić ściganie autora.