Aby zapewnić prawidłowe działanie strony oraz żeby hajs się zgadzał używamy ciasteczek.
Szczegółowe informacje

hip-hop.pl »

Mustafarai - Mamto

 Mustafarai rap graffiti breakdance video Mustafarai, mustafarai.hip-hop.pl

Mustafarai - "Mamto"

(2000, Gigant Records, Singiel)
Muzyka rap hip-hop mp3 Mustafarai - Mamto,
średnia ocena: 1.00 (1)
Zaloguj się aby ocenić album.
Posłuchaj utworów z Mustafarai - Mamto


"Mamto" maxi singiel projektu Mustafarai, którego liderem był Gutek (po za wokalistą Indios Bravos w skład zespołu mieli wchodzić: Jajo, Igor oraz Bas), był zapowiedzią płyty długogrającej katowickiego kolektywu. Niestety, do nagrania albumu ostatecznie nie doszło, a jedynym projektem, który ujrzał światło dzienne (w limitowanej edycji) pod tą nazwą była Epka, która, jak na złość, rozbudza apetyty słuchacza swoją bardzo atrakcyjną zawartością.

Na Singlu znajdziemy przede wszystkim cztery bardzo dobre kawałki oraz instrumental i acapellę "Mamto", kawałek Dub'owy oraz materiał Video z Gutkiem dotyczący przyszłości Mustafarai i najbliższych planów związanych z tym projektem. Jeden z utworów, w/w "Mamto" mogliśmy usłyszeć już wcześniej na składance Haema "Atomistyka". Bardzo dobry utwór z Rapem Jaja, świetnym wpadającym w ucho Refrenem lidera Indiosów, ciekawym elektronicznym podkładem i gitarową solówką Igora. Drugą pozycją, którą słyszymy na płytce jest "Nie rytmiczny me how" piosenka, która stała się jednym z największych hitów i należała do najcieplej przyjmowanych przez publiczność na koncertach (wcielonych w repertuar Indios Bravos). Na spokojnym, chillującym bicie słowa refrenu: "Reggae, Reggae jest w sercu mym, Reggae jest dla mnie tym, czym dla żagla jest wiatr, poprzez szkwały i sztormy żeglujemy przez Świat", które są chyba jednym z najpiękniejszych manifestów miłości do muzyki, brzmią magicznie. Oprócz tego możemy posłuchać, żywego, dance'owo - funkowego (przypominającego mocno klimatem, na przykład zremiksowany przez Funkstar Deluxe "Sun is shining" Boba Marleya) "Muszę skręcić cię". Ostatnią ciekawą pozycją z jaką mamy do czynienia jest "Dancen Dub" - przyzwoity Dub'owy instrumental, który jednak (w przeciwieństwie do trzech w/w utworów) nie zwala z nóg.

Po przesłuchaniu "Mamto" pozostaje niedosyt. Niedosyt wynikający z faktu, że długogrająca płyta Mustafarai nigdy się nie ukazała. Każdy z członków grupy poszedł swoją drogą, odniósł własny, mniejszy, lub większy sukces i chyba nie doczekamy się już realizacji Long Play'a. Nie pozostaje więc nic innego, jak upajanie się świetną Epką, która mimo ubogiej zawartości na długo zapada w pamięci.

Info
RobunioWieeesz   rap graffiti breakdanceRobunioWieeesz
mężczyzna
dodano: 2007-09-12

średnia ocena: 0.00 (0)
Aby ocenić recenzję musisz się zalogować
anonim
Autor: krrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrip   Link do posta
16:56:37, 25-09-07
w nocy w namiocie:
-walisz?
-no.
-to wal swojego

anonim
Autor: krrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrip   Link do posta
16:58:44, 25-09-07
chuck norris stoi szypciej niż ty biegniesz

anonim
Autor: krrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrip   Link do posta
12:34:28, 12-10-07
Apropo płyty Wiecie co to jest kobieta?- układ biologiczny utrzymujący przy życiu cipe

Dodaj wypowiedź

Autor: Podaj wynik dodawania: 2 + 4 =

Pozostało znaków: 1250

Uwaga:
Twój host to ec2-52-91-245-237.compute-1.amazonaws.com (52.91.245.237). Informacja ta zostanie zapisana wraz z Twoją wypowiedzią. W przypadku naruszenia czyichkolwiek dóbr osobistych informacja ta zostanie ujawniona tak aby ułatwić ściganie autora.

Hip-Hop.pl © 2000-2018 • kontakt • redakcjareklamamateriały promocyjneFAQ, pomoc i zasadyPolityka Cookies