Aby zapewnić prawidłowe działanie strony oraz żeby hajs się zgadzał używamy ciasteczek.
Szczegółowe informacje
button_zwin_rozwin

hip-hop.pl »

Cisza i Spokój - Jutro

  rap graffiti breakdance video , cisza_i_spokj.hip-hop.pl
Cisza & Spokój to Hip-Hop'owy zespół założony w 2000 roku przez mistrza improwizacji, Dużego Pe oraz utalentowanego turntablistę i producenta, DJ'a Spox'a. Twórczość grupy nawiązywać miała do klasycznych duetów "MC + DJ / Producent", takich jak Gangs...

Cisza i Spokój - "Jutro"

(2005, ToSieWytnie Records, Singiel)
Muzyka rap hip-hop mp3
Âśrednia ocena: 6.50 (4)
Zaloguj siĂŞ aby oceniĂŚ album.
PosÂłuchaj utworĂłw z


Konflikt pomiędzy Pihem i Duże Pe nabrał rozpędu i będąc szczerym najbardziej zyskuje na tym słuchacz. W odpowiedzi na "Nie wiesz co spotka cię jutro" Pe nagrywa podwójną odpowiedź ochrzczoną nazwą "Jutro" i sygnowaną na singel nadchodzącej płyty. Suma summarum utwory na płycie "Cisza i spokój" się nie pojawiły, ale swoją jakością muzyczno - tekstową nie pozwoliły o sobie zapomnieć. Na minisinglu znajdują się dwa kawałki - Jutro i Errata do Post Scriptum (co zresztą sam zasugerował Pih).

Bitwa pomiędzy dwoma Raperami, dwoma różnymi spojrzeniami na tą muzykę rozgrywa się w dwóch płaszczyznach: muzycznej i tekstowej. "Jutro" to odpowiedź ciekawa muzycznie. Odpowiedź, która sugeruje również w którą stronę Dj Spox zmierza i co będzie można usłyszeć na nadchodzącym albumie. "Jutro" łączy funkowy i bojowniczy klimat pierwszego podkłądu, z trueschoolowymi popisami turntablistycznymi DJ Spoxa w "Erracie". W warstwie tekstowej jest równie ciekawie. Myślę, że Duże Pe tylko zyskał na tym Beefie. Pokazał się z innej strony, jako osoba z charakterem, potrafiąca bronić siebie i swoich racji, która oprócz poetyckich strof potrafi zaskoczyć ciętą ripostą i nokautującym punchem. Przy wersach typu: "ja to Stachura, McPih to Stachursky", "ty miałbyś wygrać? sorry. To jakby Lepper wygrał wybory" ręce same składają się do oklasków. "Jutro" to odpowiedź na poziomie, mądra, chłodna, a jednocześnie dosadna. "Kto wygra beef Tede Pezet czy Onar, wygra Hip Hop jak mówił Hirek Wrona" - tak chyba tylko można podsumować konflikt Pana Duże Pe z Pihem. Wygrywają też sami raperzy, przede wszystkim Pe, który oprócz ciągłego rozwoju umiejętności buduje swój wizerunek u słuchaczy a to jest równie istotne jak umiejętności. "Jutro" to odpowiedź godna Piha a przede wszystkim, godna wysłuchania.

Info
RobunioWieeesz   rap graffiti breakdanceRobunioWieeesz
mężczyzna
dodano: 2007-09-13

średnia ocena: 6.00 (3)
Aby ocenić recenzję musisz się zalogować
Dodaj wypowiedź

Autor: Podaj wynik dodawania: 3 + 2 =

Pozostało znaków: 1250

Uwaga:
Twój host to ec2-3-226-241-176.compute-1.amazonaws.com (3.226.241.176). Informacja ta zostanie zapisana wraz z Twoją wypowiedzią. W przypadku naruszenia czyichkolwiek dóbr osobistych informacja ta zostanie ujawniona tak aby ułatwić ściganie autora.