Aby zapewnić prawidłowe działanie strony oraz żeby hajs się zgadzał używamy ciasteczek.
Szczegółowe informacje

hip-hop.pl ť

Bakflip - 12 Nędznych Ludzi

 Bakflip rap graffiti breakdance video Bakflip, bakflip.hip-hop.pl
Bakflip powstał na przełomie 2004/2005 roku i w założeniu miał być tylko projektem studyjnym. W trakcie powstawania materiału zaczęła kształtować się cała stylistyka (na nowo) i z pierwotnych założeń niewiele zostało. Materiał zaczął przybierać obecn...

Bakflip - "12 Nędznych Ludzi"

(2008, Embryo Nagrania, Album)
Muzyka rap hip-hop mp3 Bakflip - 12 Nędznych Ludzi,
średnia ocena: 10.00 (1)
Zaloguj się aby ocenić album.
Posłuchaj utworów z Bakflip - 12 Nędznych Ludzi

Zawartość:
01. 6,600,000,001
02. Szahid
03. Raj
04. Zlodowacenie
05. Ja i Ja
06. Obserwator
07. 4 wersy
08. Pasja
09. Przerwa na reklamy (feat. O.S.T.R)
10. Zamknij mordę
11. Kłamstwo
12. 12 Nędznych Ludzi
13. Gdyby jutra miało nie być
14. 6,599,999

Zawartość:
Łączenie różnych gatunków muzycznych zawsze budzi pewne kontrowersje. Zwłaszcza w Polsce, zwłaszcza jeśli mamy do czynienia z wybuchową mieszanką rapu i rocka. Wiążąc oba wspomniane gatunki kilka miesięcy temu pozytywnie zaskoczyło Sekaku. Później poznałem łódzką grupę Bakflip. Tak się składa, że zespół ten właśnie wydał swój drugi longplay.

Na "12 Nędznych Ludzi" składa się 14 tracków. Każdy z nich to kilkaset sekund ostrego, gitarowego grania. Niektórzy mogą stwierdzić, że wszystkie piosenki grane są na jedną nutę i - pod względem muzycznym - są do siebie bardzo podobne. Jest to jednak trochę krzywdzącą opinia, a recenzowany materiał opisałbym raczej przymiotnikiem "spójny", a nie "nudny" i "mało urozmaicony".

Większość z tych 14 utworów powstało na jednym schemacie - zwrotki należą do Janka, rapera znanego głównie z łódzkich Afrontów, zaś refreny są zazwyczaj domeną gitarzysty Marka Dulewicza. Podobnym wzorcem posługiwał się swego czasu amerykański zespół Linkin Park. Zwrotki były najczęściej autorstwa Mike'a Shinody (również Fort Minor), natomiast refreny śpiewał bądź wykrzykiwał Chester Bennington. O ile do Janka żadnych uwag nie mam, o tyle Marek Dulewicz brzmi czasem jak połączenie Szymona Wydry oraz święcącej triumfy w ostatnich miesiącach grupy Feel. Wbrew pozorom większość jego refrenów jest jednak do przełknięcia. Ba, bardzo często szybko wpadają one w pamięć.

Najjaśniejszą stroną recenzowanego wydawnictwa są bez dwóch zdań teksty Janka Gajdowicza. Potencjalny słuchacz nie znajdzie w nich ani jednego, pozytywnego wersu. Łódzki raper wciąż formułuje ponure wizje współczesnego świata, bez względu na to, czy przedstawia realia izraelsko-palestyńskich konfliktów ("Szahid"), wymienia negatywne cechy ludzi żyjących w każdym zakamarku globu ("Ja i Ja", "12 Nędznych Ludzi"), prezentuje pazerność na pieniądze i władzę polskiego kościoła ("Kłamstwo"), czy może w niezwykle barwny sposób opisuje katastrofę planety, na której mieszkańcy mieli jednego Boga... imieniem dolar ("Zlodowacenie"). Jednym z moich ulubionych piosenek została "Przerwa Na Reklamy", gdzie gościnnie w dwóch zwrotkach słyszymy Ostrego. Jeśli cenicie i lubicie twórczość Adama Ostrowskiego, a - dajmy na to - wręcz nie cierpicie muzyki opartej na gitarach elektrycznych, to mimo tego, warto sprawdzić drugą płytę łódzkiego Bakflipu, właśnie chociażby dla utworu z udziałem czołowego rapera z Asfalt Records.

"12 Nędznych Ludzi" posiada parę minusów, które zresztą zdążyłem wymienić. Co ciekawe, nie zmieniają one jednak faktu, iż recenzowany materiał jest jednym z najciekawszych i najbardziej oryginalnych w tym roku. Dobra i ostra muzyka rockowa w połączeniu z prorokującą zagładę tego świata nawijką Janka Gajdowicza daje mieszankę doprawdy wybuchową. Nowy Bakflip słucha się fantastycznie, jeśli jeszcze nie zdążyłeś go poznać, to najwyższy czas nadrobić powstałe zaległości. Gorąco do tego zachęcam.

Info
Lite, 27 lat
mężczyzna, Poznań
dodano: 2008-10-27

średnia ocena: 1.00 (1)
Aby ocenić recenzję musisz się zalogować
Klawisz | JLF___WNK
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
07:19:06, 28-10-08
Dobry plytka.

Kalps
Autor: Kalps   Link do posta
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
12:02:33, 31-10-08
To jest dobiero wymiatacz !!! Taka opcja że gitarowo pod nawjke Jaśka (AFRONT). Wogóle to orginalny pomyśliunek :) A i wykurwiacz teksty. Ogólnie - znak jakości. Pozdrawiam

May'u
Autor: May'u   Link do posta
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
16:15:27, 23-09-09
Dobra płyta. Genialny kawałek " Ja i Ja"

Dodaj wypowiedź

Autor: Podaj wynik dodawania: 4 + 1 =

Pozostało znaków: 1250

Uwaga:
Twój host to ec2-3-227-2-109.compute-1.amazonaws.com (3.227.2.109). Informacja ta zostanie zapisana wraz z Twoją wypowiedzią. W przypadku naruszenia czyichkolwiek dóbr osobistych informacja ta zostanie ujawniona tak aby ułatwić ściganie autora.

Hip-Hop.pl © 2000-2019 ? kontakt ? redakcja ? reklama ? materiały promocyjne ? FAQ, pomoc i zasady ? Polityka Cookies ?