Aby zapewnić prawidłowe działanie strony oraz żeby hajs się zgadzał używamy ciasteczek.
Szczegółowe informacje
button_zwin_rozwin

hip-hop.pl »

Cira & Nikon - Odpalam to...

 Cira & Nikon rap graffiti breakdance video Cira & Nikon, 37 lat, ciranikon.hip-hop.pl

Cira & Nikon - "Odpalam to..."

(2007, wytwórnia nieznana, Singiel)
Muzyka rap hip-hop mp3 Cira & Nikon - Odpalam to...,
Âśrednia ocena: 10.00 (1)
Zaloguj siĂŞ aby oceniĂŚ album.
PosÂłuchaj utworĂłw z Cira & Nikon - Odpalam to...
  • 1.Odpalam to (oryginalna wersja)
  • 2.Odpalam to (rmx Kixnare)
  • 3.Odpalam to (rmx Nikon)
  • 4.Z marszu (orginalna wersja)
  • 5.Z marszu (rmx Nikon)
  • 6.Z marszu (rmx DJ Fejm)
  • 7.Jak to jest? (oryginalna wersja)
  • 8.Jak to jest? (rmx DNA)

"Odpalam to..." jest pierwszym maxisinglem zapowiadającym nową płytę Ciry i Nikona "Pali się". Zawiera trzy utwory oraz ich remixy zrobione przez najwybitniejszych DJ z Białostocczyzny. Bity do całego singla wykonali: TeTris, Nikon, Kixnare, DJ Fejm, Auer i DNA. Krążek zawiera też żywe instrumenty takie jak: skrzypce(Gabriela Sokołowska), instrumenty klawiszowe(Marek Kubik) oraz bas(Karol Sypytkowski). Są rzadką w dzisiejszych czasach(szczególnie jeśli chodzi o nielegale), a zarazem piękną oprawą dla Całej płyty. Całość została stworzona w studiu WEM.

Pierwszym utworem na płycie jest tytułowy "Odpalam to.." do którego bit stworzył TeTris(znany z Wielkich Bitew Warszawskich, bardzo uzdolniony free style'owiec). I tutaj mamy pierwszy pokaz żywych instrumentów klawiszowych Marka Kubika. Kawałek wprowadza nas w pozytywny klimat płyty, z czego słyną Cira i Nikon. Track jest idealny na wejście, co nawet opisują jego wersy: "Ja odpalam to, jak granat w membranach, od rana broń...", "Ja odpalam lont i nadaje ton, daje dalej to...". Utwór jest jak wybuch, który wysadza zabarykadowane wrota płyty. "Z marszu" to kolejny przepełniony radością życia. Gościnnie użycza swojego flow w tym numerze Hukos i powala swoją zwrotką słuchacza na kolana. Jego sposób bezkompromisowej krytyki ukazywany jest nie od dzisiaj, ale teraz wynosi się ponad swój poziom. Prawie cały krążek przesiąknięty jest optymizmem, lecz wykonawcy nie pozostali dłużni i jak zwykle pod koniec musiał wystąpić numer bardziej żałobny. "Jak to jest?" gdzie w oryginale podkład stworzył Auer, raczej radością nie tryska, lecz jest trackiem bardzo godnym poświęcenia czasu. Szczerość zawarta w jego tekście i tematyka bardzo bliska dla szarego człowieka sprawia, że włos jeży się na głowie, a smutek i pożałowanie ogarnia umysł.

Cały ten singiel rozjaśnia umysł dla słuchacza, sprawia, że każda sekunda w której wyczekuje nadejścia premiery pełnego krążka staje się wiecznością. Daje przedsmak różnorodności tematów, tekstów i podkładów, które ma zawierać krążek "Pali się", jaki ten singiel zapowiada. Zapowiada się na bardzo wysokim poziomie, który od początków swoich nagrywek utrzymują Cira i Nikon.

Info
hardkor007, 30 lat
mężczyzna, Białystok
dodano: 2009-10-20

średnia ocena: 0.00 (0)
Aby ocenić recenzję musisz się zalogować
Dodaj wypowiedź

Autor: Podaj wynik dodawania: 4 + 5 =

Pozostało znaków: 1250

Uwaga:
Twój host to ec2-3-230-119-106.compute-1.amazonaws.com (3.230.119.106). Informacja ta zostanie zapisana wraz z Twoją wypowiedzią. W przypadku naruszenia czyichkolwiek dóbr osobistych informacja ta zostanie ujawniona tak aby ułatwić ściganie autora.