Aby zapewnić prawidłowe działanie strony oraz żeby hajs się zgadzał używamy ciasteczek.
Szczegółowe informacje
button_zwin_rozwin

hip-hop.pl »

Vixen - Kontinuum

 Vixen rap graffiti breakdance video Vixen, Vixen.hip-hop.pl

Vixen - "Kontinuum"

(2012, RPSEnterteyment, Album)
Muzyka rap hip-hop mp3 Vixen - Kontinuum,
Âśrednia ocena: 10.00 (2)
Zaloguj siĂŞ aby oceniĂŚ album.
PosÂłuchaj utworĂłw z Vixen - Kontinuum
 • 01.Introwizja Kontinuum
 • 02.Motywacja
 • 03.Utworzymy pełnie
 • 04.Dialog
 • 05.Tworzymy legendy
 • 06.Przekonania (feat. Bisz)
 • 07.Orły
 • 08.ToVar
 • 09.Białe gołębie, czarne kruki (feat. Kobra, Kroolik Underwood)
 • 10.Drugi Świat
 • 11.Urodziłem się by żyć (feat. El Grego)
 • 12.New Age (feat. Młody M)
 • 13.Spokój (feat. Nalef)
 • 14.Nafciarz
 • 15.UFO

Psychologiczne podejście do życia i mocna wiara owocuje tym, co chcemy osiągnąć i tym, co zamieścimy w naszej świadomości. Plany, ambicje, cele i wyzwania... Wszystko to może się zdarzyć, wystarczy tylko chcieć: "Kiedy wyłączasz mózg, łączysz się z wyższym ja". Proste, prawda? Z takim przesłaniem w listopadową sobotę pojawił się Vixen, tytułując swoje tajniki osiągania sukcesu jako "Kontinuum".

Gdyby tak zastanowić się nad tym, czym jest najnowszy album reprezentanta RPS Enterteyment, spokojnie można by pokusić się o myśl nad poradnikiem osiągania szczytów. Rozważania jak osiągnąć sukces, tajniki korzystania ze świadomości i procesy sprzyjające realizacji marzeń. Wszystko to zawarte zostało w paczce "Kontinuum", która otwiera się, oferując nie tylko prosty rap i spokojne bity: "Z muzyką utworzymy pełnię".

"Kontinuum" nie jest pierwszym materiałem w dyskografii Vixena, choć mam wrażenie, że dopiero ten album odzwierciedla jego dojrzałość. Dorosłość artysty, który przeżył fenomen z "Romantyczka", zostawiając przy tym: "4 złote w drobnych, żeby nie było, że za darmo" i pokazał początek swych ambicji w 2011 roku, Rozpalając Tłum.

Spójny, pozytywny, klimatyczny album. Prawie całe brzmienie albumu zostało wyprodukowane przez samego gospodarza, dzięki czemu materiał jest naprawdę dopracowany i przemyślany. Całość błądzi wokół tajemniczych dźwięków, wprowadzających słuchacza w wyjątkowo kosmiczną przestrzeń. Może wydawać się, że muzyczna warstwa opiewa nudą. Na szczęście tak nie jest. Bujające, melodyjne podkłady zasługują na uznanie. Dlaczego? Chociażby dlatego, że tętni z nich pozytywna energia, którą bez problemu można poczuć. Nie wszystko jednak jest zasługą samego Vixena. Dźwiękami, a przede wszystkim intrygującą gitarką na bicie popisał się między innymi 101 Decybeli, a genialnym, lekkim samplem - Lanek: "Wchodzę w drugi świat (...) Zamykam oczy, wchodzę tam "

Przebiegając przez 15 numerów, można dowiedzieć się między innymi o ingerującym w życie wszechświecie, istniejącym drugim świecie oraz wyłapać parę cennych rad jak walczyć o swoje i uzyskać wewnętrzny spokój: "Dobrze wiesz, że możesz wszystko. Powiedz mi czego chcesz. Czego naprawdę chcesz. Nieśmiertelny już jesteś". Co mnie urzekło... bez wątpienia Vixen zaskoczył mnie singlowym "Utworzymy Pełnię", w którym można już wyczuć psychologiczne nawiązania dotyczące osiągania sukcesów: "Czułem, że mam coś więcej i rozumiem wszystko dobrze. Mam inteligencję, która poprowadzi mnie po drodze".

Czym jeszcze jest "Kontinuum"? Prostymi, trafnymi sformułowaniami, które mają na celu otworzyć zamknięte oczy: "Życie to nie towar, choć są ludzie, którzy chcą cię kupić" - "ToVar". To motywujący kopniak z ogromną dawką pozytywnych perspektyw, które uświadamiają, że można jak "Orły" latać ponad wszystkim: "Świat jest po jego stronie, to jego żywioł (...) Musisz być pewny, że możesz dotrzeć ponad każde z wyzwań". I oczywiście utwierdza w przekonaniu, że świat to nie tylko ludzie, a również "głosy w sobie", które odprężają - "Dialog". A propos Dialogu... Naprawdę genialny, poruszający i jakże prawdziwy numer.

Wypadałoby jeszcze zwrócić uwagę na gości, którzy położyli na albumie swoje zwrotki. Zaczynając może od negatywnych aspektów, czyli pisanej na kolanie, leniwej i denerwującej paplaniny El Grego. Nie mówiąc już o kiepskim i smętnym flow. Nie zaskoczył mnie też Młody M, którego szanuję bardzo. Niestety tutaj miałam wrażenie, że to już było. Cóż nuda. Zaraz za nim znalazł swoje miejsce Nalef, który brzmi podobnie do Młodego. Co również powodowało u mnie mieszane uczucia. Pozytywne wrażenie wywarł na mnie jedynie Bisz, który w pełni poczuł klimat materiału. Chyba jako jedyny z gości.

Chcesz osiągnąć sukces, spełnić swoje marzenia i zrealizować wszystkie założone sobie cele? Sposób jest prosty - umysł, inteligencja, wewnętrzna siła i wiara w samego siebie. Wszystko to w jasny i trafny sposób ukazuje "Kontinuum", motywując do działania w każdym utworze: "Jestem przekonany, że możemy wszystko i idę za tą myślą, choć nie mam nic prawie. Odpowiadam za swoją rzeczywistość, która zmienia się pod perspektywą, z której patrzę".

Autor: Patrycja Janas / rapduma.pl

Info
PatrycjaTrusia, 23 lata
kobieta, Beek En Donk
dodano: 2013-02-04

średnia ocena: 10.00 (3)
Aby ocenić recenzję musisz się zalogować
MUF
Autor: MUF   Link do posta
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
20:11:21, 04-02-13
wśród gości pominięty Kobra

arek0088
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
00:12:34, 05-02-13
dla mnie Kobra w tej gościnnej bardzo słabiutko. udzielił się jeszcze Kroolik Underwood

P.R.E.M.I.E.R 3D
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
01:40:03, 05-02-13
[link]http://www.iv.pl/images/11875012313 293299091.jpg[/link]
Co ciekawe Guova po tym wszystkim usunęła cały wpis, pod którym były te komentarze po czym zablokowała możliwość komentowania i lajkowania Premierowi Gabonu.
Co to za raperka, która blokuje?
GUOVA
CO
HISZPAN

BEKA Z GUOVY A NIE JAKIŚ WIXĘ

P.R.E.M.I.E.R 3D
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
01:46:35, 05-02-13
[url]http://www.iv.pl/images/11875012313 293299091.jpg[/url]
Co ciekawe Guova po tym wszystkim usunęła cały wpis, pod którym były te komentarze po czym zablokowała możliwość komentowania i lajkowania Premierowi Gabonu.
Co to za raperka, która blokuje?
GUOVA
CO
HISZPAN

BEKA Z GUOVY A NIE JAKIŚ WIXĘ

Louli
Autor: Louli   Link do posta
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
16:31:20, 05-02-13
Gorącoo polecam tą płytkę :D łapie za serce i uświadamia wiele rzeczy :) Vixen podnosi poziom :D Poozdroo!

Dodaj wypowiedź

Autor: Podaj wynik dodawania: 4 + 2 =

Pozostało znaków: 1250

Uwaga:
Twój host to ec2-54-236-59-154.compute-1.amazonaws.com (54.236.59.154). Informacja ta zostanie zapisana wraz z Twoją wypowiedzią. W przypadku naruszenia czyichkolwiek dóbr osobistych informacja ta zostanie ujawniona tak aby ułatwić ściganie autora.