Aby zapewnić prawidłowe działanie strony oraz żeby hajs się zgadzał używamy ciasteczek.
Szczegółowe informacje
button_zwin_rozwin

hip-hop.pl »

L.U.C i Motion Trio - Nic się nie stało

 L.U.C. rap graffiti breakdance video L.U.C., luc.hip-hop.pl
L.U.C to lider, założyciel, współproducent muzyczny, wokalista i autor tekstów Kanału Audytywnego, alternatywnego projektu nominowanego do wielu polskich nagród kulturalnych, m.in. do Ślizgerów, Brylantów Dolnośląskich czy np. do głównej nagrody Pols...

L.U.C i Motion Trio - "Nic się nie stało"

(2013, wytwórnia nieznana, Album)
Muzyka rap hip-hop mp3 L.U.C i Motion Trio - Nic się nie stało,
Âśrednia ocena: 10.00 (2)
Zaloguj siĂŞ aby oceniĂŚ album.
 • 01.Intro
 • 02.Krzta Harmonii
 • 03.8 Przebudzenie - Iluzji Łąka - Feat. Ania Rusowicz
 • 04.Leci Ptaszek Świadomości
 • 05.Ijoijo
 • 06.Epopeja Codzienności - Feat. Vienio Zgłoś moderatorowi do usunięcia
 • 07.Nic Się Nie Stało
 • 08.Regeneracja
 • 09.9 Przebudzenie - Miasto Harmonii Feat. Ńemy
 • 10.Jadę Dalej - Autostrady Niczym Połącz Kropki
 • 11.Józek O. - Inny Aspekt
 • 12.Przedmiot Liryczny - Feat. Czesław Mozil, Abradab, Vienio
 • 13.Rymoliryktando 2012
 • 14.Czuję Harmonii Tętno
 • 15.Oda Do Młodości 2013 - Feat. Buka (04:36)Zgłoś moderatorowi do usunięcia

W świecie hip-hopowym tak naprawdę można zrobić wszystko. Jedni próbują swych sił w dubstepowych brzmieniach, inni błądzą po tajnikach oldschoolu, a jeszcze inni kombinują z różnymi instrumentami. W wersję ostatnią wplątał się wrocławski reprezentant L.U.C, który swój najnowszy album stworzył wspólnie z akordeonistami, zwanymi dalej Motion Trio. Podobno "Nic Się Nie Stało", jak jest w rezultacie?

Ciężko wbić się na ten sam tor, po którym porusza się Łukasz. Mówiąc, że album jest dziwny, jak na pierwszy odsłuch mogłoby się wydawać, tak naprawdę charakteryzujemy tylko jego malutką cząstkę. Piętnasto numerowy materiał, w którym już okładka wymaga głębszej analizy, pozostawia po sobie wrażenia, specyficzne wrażenia.

Intro, które wrzucono na materiał wyrwało mnie z butów. I to nie dlatego, że jest tak genialnie zrobione. Raczej dlatego, że go teoretycznie nie ma. W praktyce to ciche dźwięki powoli rozchodzące się w głośnikach, dające szaremu człowiekowi do zrozumienia, że chyba padł mu sprzęt grający, bo nie gra... A w rzeczywistości gra i to już z drugim utworem "Krzta Harmonii", który w delikatny sposób przygotowuje słuchacza do muzycznego wybuchu. Pojawia się zaciekawienie, a wraz z nim "8 Przebudzenie - Iluzji Łąka", którą dźwiękowo kreują akordeonowe tonacje i pierwsze, mocno metaforyczne wersy L.U.C'a: "Maciora prawdy wlazła i zapachem potrzeb spod ogonka udusiła mej wiary w związek nasz wrażliwego skowronka". Z nietypowym brzmieniem i niepodrabialnymi wizjami rapera, połączono jeszcze wokal Anny Rusowicz, która weszła z refrenem dosłownie w inny wymiar: "Oj dusisz mi duszę, a ja się w tobie dłużę. To toksyczny związek, chyba zapić to muszę".

I tak specyficzna aura płynie przez każdy kolejny numer, wywołując u słuchacza przeróżne emocje i odczucia. Serwując przy okazji mniej lub bardziej skomplikowane opowieści. Dobrze, że do większości albumów dodawana jest książeczka z tekstami. Ułatwia ona wyłapanie sensu, w szczególności gdy rapera czasami trudno zrozumieć. L.U.C postanowił cały materiał zrealizować w sposób oryginalny. Łącznie z książeczką, która przypomina bardziej plakat w rozmiarze XXL, na który wrzucono linijki szczęściu utworów, w tym dziesięciominutowej "Epopei Codzienności". Tutaj z gościnnym udziałem Vienia na refrenie, gospodarz w głęboki sposób przedstawia ciężką rzeczywistość artysty: "Rysujemy sobie sztukę w chudej kamizelce, dziennikarze i artyści wszyscy nabici w butelce jak kwiatek, pędzę dalej kobiety z mikrofonem 500 razy pytają jak się czułem świtem, gdy po raz drugi przed premierą z tłoczni skradziono mi płytę".

Mnie najbardziej urzekł Czesław Mozil, który na "Przedmiot Liryczny" włożył naprawdę fajny refren: "Weź mnie do domu, a zrobię ci dobrze. Nauczę i zabawię, dam ci gofra jak Kołobrzeg". Track wsparł ponownie Vienio i Abradab, który historią o mężczyźnie - artyście i jego równie ambitnej drodze artystycznej, po prostu pozamiatał: "Kiedy Bóg stworzył mężczyznę on od razu nagrał płytę i miał jedną fankę to jest swoją kobitę. Ona była mu wierna w sensie każdy album kupi, ale on nie był głupi i chciał mieć swoje grouppies". Warstwa muzyczna, którą stworzyło trio wspomnianych akordeonistów Motion Trio naprawdę robi wrażenie.

Wyjątkowość, oryginalność i przede wszystkim świeżość tutaj zajmuje pierwsze miejsce. Oczywiście dla jednych album będzie kulą u nogi, inni zaś dają się porwać w wir tajemniczych dźwięków, powoli rozkręcających się i błądzących w przestrzeni. Paradoksalnie - stonowany chaos.

Autor: Patrycja Janas

Info
PatrycjaTrusia, 23 lata
kobieta, Beek En Donk
dodano: 2013-06-18

średnia ocena: 10.00 (1)
Aby ocenić recenzję musisz się zalogować
LUCEK_NA_MAJKU_PATER_FAMILIAS_HEJTU
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
12:46:27, 18-04-13
POWIEM TAK: PŁYTA JEST DOBRA ALE:

> TO NIE TO SAMO CO NA PYYKYCY
> NIEPOTRZEBNE SĄ TE SKITY Z AKORDEONAMI SERIO TO MIAŁA BYĆ PŁYTA LUCA A NIE SZARPIDRUTÓW Z MOTION TRIO
> TO LUC LANSUJE MOTION TRIO NIE NA ODWRÓT
> BRAKUJE KRWI NA KAWAŁKACH JEDYNIE NA IJOIJO I EPOPEI JEST MOCNIEJ
> vienio NA FEATACH TO GRUBA PRZESADA bzdenio JEDYNIE NAWINĄŁ W SUMIE 5 WERSÓW NA PŁYCIE ALE TO AKURAT NA PLUS ŻE NIE NAWIJA CAŁYCH ZWROTEK

SORY LUCU ALE OGÓLNIE POZIOM SPADŁ. MOIM ZDANIEM BARDZIEJ POTRZEBNY JEST FILM NA PODSTAWIE 39/89 KTÓRY JAK JUŻ INFORMOWAŁEŚ NIE WYPALI A JEDYNIE BĘDZIE KRÓTKI FILMIK A NIE TA PŁYTA

anonim
Autor: kunazlasu   Link do posta
13:58:38, 18-06-13
Najsłabsza płyta eluce. Jak jestem jego fanem, tak tego albumu nie zdzierżę. Dla mnie 5,5/10, może 6. Featy trwające po kilkanaście sekund, akordeony psujące kawałki, nawijka jakaś taka o niczym. W sumie 4 kawałki mi tylko podchodzą. Dobrze, ze za rok wydaje Projekt Ibidem, a może i Loop Chopin.

anonim
Autor: Beny Wąshill   Link do posta
19:03:01, 26-01-14
Nie zgodzę się z moimi przedmówcami, jak tylko usłyszałem kawałek oda do młodości wiedziałem już że cała płyta jest kozak. Po pierwsze w tej płycie o to chodziło aby połączyć tak genialny instrument jakim jest akordeon, jeżeli ktoś uważa że to chała to jeszcze ma braki. Po za tym połączenie akordeonu i elektronicznego brzmienia wyszło cudnie. Cała płyta bardzo na PLUS!!! 10/10 

Do tego dołączony plakat z tekstami utworów NICE

Dodaj wypowiedź

Autor: Podaj wynik dodawania: 1 + 3 =

Pozostało znaków: 1250

Uwaga:
Twój host to ec2-3-234-208-66.compute-1.amazonaws.com (3.234.208.66). Informacja ta zostanie zapisana wraz z Twoją wypowiedzią. W przypadku naruszenia czyichkolwiek dóbr osobistych informacja ta zostanie ujawniona tak aby ułatwić ściganie autora.