Aby zapewnić prawidłowe działanie strony oraz żeby hajs się zgadzał używamy ciasteczek.
Szczegółowe informacje
button_zwin_rozwin

hip-hop.pl »

Kuba Knap - Bez nerwów, bez złudzeń

 alkopoligamia.com rap graffiti breakdance video Alkopoligamia.com, alkopoligamiacom.hip-hop.pl

Kuba Knap - "Bez nerwów, bez złudzeń"

(2013, alkopoligamia.com, Album)
Muzyka rap hip-hop mp3 Kuba Knap - Bez nerwów, bez złudzeń,
Âśrednia ocena: 8.50 (2)
Zaloguj siĂŞ aby oceniĂŚ album.
PosÂłuchaj utworĂłw z Kuba Knap - Bez nerwów, bez złudzeń
 • 01.Jak Zawsze (DJ Black Belt Greg intro)
 • 02.Dwa Palce (prod Kuba Knap)
 • 03.Nie Mogę Ci Obiecać (prod Kuba Knap)
 • 04.Patrz Pod Nogi (prod Kuba Knap)
 • 05.Spliff Club (gościnnie MADA/ Zetenwupe Ferajna)
 • 06.Wszystko Jedno (gościnnie Bleiz, prod Kuba Knap)
 • 07.Co Nas Rozluźnia (prod Kuba Knap)
 • 08.Znajdź Nas (gościnnie LJ Karwel, prod Kuba Knap)
 • 09.Proponuję Życie (gościnnie Bleiz, Zioło, MADA)
 • 10.Bez Nerwów, Bez Złudzeń (prod Mowglee)
 • 11.Spliff Club (instrumental)
 • 12.Co Nas Rozluźnia (instrumental)
 • 13.Patrz Pod Nogi (instrumental)
 • 14.Spliff Club (acapella)
 • 15.Patrz Pod Nogi (acapella)
 • 16.Bez Nerwów, Bez Złudzeń (acapella)

Na płycie 2cztery7 Spaleni innym słońcem jest taki laidbackowy track, który bardzo lubię. Na plecach, of course. Z wolna sączy się ten numer przez głośniki. Zaczyna Pjus, w refrenie wokalnie udziela się Mes, z drugą zwrotką swobodnie wjeżdża Stejzi. I jest w tym kawałku fajna zamułka -to był męczący tydzień, piłem i ledwo widzę, spoglądam w twoje oczy i w kark cię gryzę i fajnie, że ty nie mówisz nie, to był męczący tydzień, piłem i ledwo widzę...Aż tu nagle! Trzecia zwrotka i Ten Typ - Podniecaj się z wolna i leżmy, potem zerżnę cię w pół jak befsztyk, jestem tak ordynarnie subtelny, wpuść mnie z transportem śmietany przez swój urząd celny. Chciałoby się powiedzieć WTF? Panie, psujesz pan klimacik! Ale to jest właśnie MES, zawsze musi podkręcić trochę flow, zaskoczyć, dopaść nas bezczelnym tekstem. Tego brakuje mi jeszcze w Kubie Knapie i w jego Bez nerwów bez złudzeń.

Knapa poznałem w kawałku "Wy", w którym wystąpił wspólnie z innymi młodymi wilkami Alkopoligamii pod okiem Stryja Piotra, że się tak wyrażę. Już wtedy dał się poznać jako posiadacz nietuzinkowego flow, bezczelny typ, który w tekstach stawia na szczerość. Większość rap słuchaczy ocenia, że to właśnie Knap ma szansę osiągnąć największy sukces spośród wszystkich "Lepszych żbików". 

Powiedzmy sobie szczerze w Bez nerwów, bez złudzeń Kuba nie zaskakuje. My już to znamy. Leniwe, bujające tracki, zamułka, kilka spostrzeżeń na temat świata i siebie samego. Perełka i jointy w tle. Jednak raper ma w swoim głosie jakiś tajemny magnes i jako jego słuchacz nie muszę być specjalnie zaskakiwany, żeby odczuć satysfakcję po odsłuchu. To chyba szczerość i prostota. Zwłaszcza w tekstach, które nie mają w sobie tego poetyckiego polotu, który serwuje mistrz Mes. 

Jednak trzeba przyznać, że kilka fraz i tak zasługuje na wyróżnienie. Bo samotność to komfort, jeśli tylko masz wybór (Patrz pod nogi) - nawija dwudziestodwulatek. Dojrzale jak na typa w studenckim wieku. Jest dojrzale, a przy okazji bez lukru - Nie bądź cipą, nie wiąż się z Hestią. Nie ufaj Amplico, w razie czego ufaj pięściom.(Dwa palce). 

Co do podśpiewywanych refrenów (Nie mogę ci obiecać). Hmm. Mnie się to podoba. Wiadomo Piotr, albo zawodowy wokalista brzmiałby inaczej w głośniku. Ale czy lepiej? Jak już wspomniałem Knap ma magnes w głosie. Oryginalny, mocny, za kilka lat będzie nim orał głowy słuchaczy. 

W tracku numer 7 Co nas rozluźnia, Kuba wrzuca fajne hasło, którego autorstwo przypisuje się Bukowskiemu - Znajdź to co kochasz i się daj temu zabić. Innymi słowy - Don't try. Jeśli już coś zaczynasz idź na całego. Kuba Knap wydaje się być raperem, który pójdzie przez karierę z tym mottem w głowie. 

Podsumowując, Bez nerwów bez złudzeń to album laidbackowy, właściwie bez przyśpieszeń. Jedno tempo, jeden styl, prawdziwy, uczciwy chill dla słuchacza.

Info
krzychu_828, 32 lata
mężczyzna, Lublin
dodano: 2013-06-24

średnia ocena: 9.00 (2)
Aby ocenić recenzję musisz się zalogować
ENERGY DRINK
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
08:53:39, 02-07-13
ok.

Dodaj wypowiedź

Autor: Podaj wynik dodawania: 3 + 5 =

Pozostało znaków: 1250

Uwaga:
Twój host to ec2-3-235-75-174.compute-1.amazonaws.com (3.235.75.174). Informacja ta zostanie zapisana wraz z Twoją wypowiedzią. W przypadku naruszenia czyichkolwiek dóbr osobistych informacja ta zostanie ujawniona tak aby ułatwić ściganie autora.