Aby zapewnić prawidłowe działanie strony oraz żeby hajs się zgadzał używamy ciasteczek.
Szczegółowe informacje
button_zwin_rozwin

hip-hop.pl »

Kuba Knap - Lecę, chwila, spadam

 Kuba Knap rap graffiti breakdance video Kuba Knap,

Kuba Knap - "Lecę, chwila, spadam"

(2014, alkopoligamia.com, Album)
Muzyka rap hip-hop mp3 Kuba Knap - Lecę, chwila, spadam,
Âśrednia ocena: 9.00 (2)
Zaloguj siĂŞ aby oceniĂŚ album.
PosÂłuchaj utworĂłw z Kuba Knap - Lecę, chwila, spadam
 • 01.Stop
 • 02.Mhm
 • 03.Zbyt Dziabnięty
 • 04.A Japy Się Cieszo
 • 05.Jutro Mam Dzień
 • 06.Wszystko Co Masz
 • 07.Jak Dym Z Tipa (ft. Ciech)
 • 08.Od Stóp Do Głów
 • 09.Pierdolę Was, Piję Browar (ft. 2cztery7)
 • 10.Nie Musisz (ft. Zioło Zioło)
 • 11.Jutro Mam Dzień 2 (ft. Ryfa Ri, Mada)
 • 12.Zatrzymaj Mnie
 • 13.Jest Dobrze
 • 14.Nie Ma Szans
 • 15.Też Chciałbym To Wiedzieć (ft. Kuban)
 • 16.Ostatni Joint

"Punchline matki natury / skurwiel dosłownie trzyma głowę w chmurach / (…) ma tak odrębny lot, wysoko mierzy, ja w niego wierzę, to podniebny kot" rapował o Kubie Knapie Mes w kawałku "Alkopoligamia 2013". W tym samym roku ukazał się nielegal "Bez Nerwów, Bez Złudzeń" Kuby, który zwrócił uwagę słuchaczy i dziennikarzy, dając sygnał, że zbliża się naprawdę obiecujący materiał. Kuba został zauważony w posumowaniach, m.in. nominowany był w plebiscycie Hip-Hop.pl i WuDoo w kategorii Wykonawca Roku 2013. Czy warszawski raper spłacił kredyt zaufania debiutanckim albumem "Lecę, chwila, spadam"?

"Dwa-cztery-siedem chcę ci świat upiększać/ Knap kiedyś fan, dziś mówią spadkobierca" - to co serwowali Mes, Stasiak i Pjus, czyli ciepłe sample, funkowe gitary i pulsujący bas, w ciągu ostatnich lat nie znalazło zbyt wielu naśladowców. Nic dziwnego więc, że kontynuatora tego nurtu należało wyglądać właśnie w Alkopoligamii. Jednak przekładanie tego jeden do jednego, byłoby nieporozumieniem. Na całe szczęście Kuba jako świeża krew wytwórni, wniósł sporo od siebie.

Country rap tunes - nurt rapu z południowych stanów Ameryki w miksie z kastalijskim G-funkiem - to właśnie na nasze, polskie warunki przekłada KK. Oparty na bluesowej i soulowej melodyce, położonej na tłustych, ciężkich bitach album, którego cechą dominującą jest luz, pełzające, wręcz flegmatyczne tempo i zero spiny - to krótka charakterystyka albumu "Lecę, chwila, spadam".

W opisie płyty czytamy, że to "16 niespiesznie sunących utworów, muzycznie idealnie budujących klimat nietrzeźwego czilałtu" - być może, ja jednak polecam zapoznanie się z krążkiem na trzeźwo. Kanp nie szczędzi mocnych słów. Szczerze przedstawia swoje przekonania i komentuje obserwacje. Otwarcie mówi o sobie, swoim stylu bycia i nałogach. Cały czas jednak stara się zachować zdrowy dystans, zostawiając słuchaczowi pole do własnej opinii.

Nie zmienia to jednak faktu, że w utworach na krążku faktycznie drzemie spora dawka dobrej energii, która w magiczny sposób udziela się słuchaczowi, serwując uśmiech i pozytywnie nastraja przed czilałtem. Uderza autentyczność. Jakby pisząc swoje kawałki Kuba po prostu przelewał na kartkę, to czym oddycha, to co płynie w jego krwi, to co ma w genach.

"Lecę, chwila, spadam" to ciekawa płyta, skierowana zarówno do tych, którzy chętnie odpłyną w refleksje, jak i tych który wolą popłynąć bursztynowym strumieniem, grzejąc się przy okazji w słonecznych brzmieniach. Ponoć śpiewanie do kotleta to ujma dla artysty. W przypadku Kuby Knapa - grill, karkówka, piwo i muzyka to idealny przepis.

Posłuchaj:
* Kuba Knap "Lecę, chwila, spadam" Odsłuch
* Kuba Knap "Clint Eastwóód" Odsłuch

Info
se3a, 38 lat
dodano: 2014-07-15

średnia ocena: 10.00 (1)
Aby ocenić recenzję musisz się zalogować
zakumi10
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
12:39:26, 15-07-14
KK w sam raz na gorące wieczory ;)

anonim
Autor: espumisan   Link do posta
15:59:54, 15-07-14
Dobrze podsumowane. Fajna płyta.

anonim
Autor: zdupyportal   Link do posta
23:21:39, 16-07-14
Przesłuchałem i poza stylem rapowania do tych bitów nie widzę w tym niczego. Teksty głównie o jaraniu, piciu i następstwach. Myślałem że kilka kawałków o tym będzie. Nie spodziewałem się że wszystkie. Smutne życie Polaka, tylko używki i nic więcej. Płyta miała spory odbiór, czyli jednak ludzie się z tym utożsamiają. Płytka rzeczywistość. Chyba już ludziom o nic w życiu nie chodzi.

Dodaj wypowiedź

Autor: Podaj wynik dodawania: 3 + 2 =

Pozostało znaków: 1250

Uwaga:
Twój host to ec2-3-228-21-204.compute-1.amazonaws.com (3.228.21.204). Informacja ta zostanie zapisana wraz z Twoją wypowiedzią. W przypadku naruszenia czyichkolwiek dóbr osobistych informacja ta zostanie ujawniona tak aby ułatwić ściganie autora.