Aby zapewnić prawidłowe działanie strony oraz żeby hajs się zgadzał używamy ciasteczek.
Szczegółowe informacje

hip-hop.pl »

Te-Tris - Definitywnie

 Te-Tris rap graffiti breakdance video Te-Tris, 37 lat, tetris.hip-hop.pl
Te-Tris, właściwie Adam Chrabin (ur. 21 kwietnia 1981 w Siemiatyczach - polski raper. Ikona undergroundowej sceny hip-hop oraz żywa legenda bitew wolnostylowych. Autor i współproducent kultowej już, wymienianej jako jeden z najlepszych "nielegali" w ...

Te-Tris - "Definitywnie"

(2015, Step Records, Album)
Muzyka rap hip-hop mp3 Te-Tris - Definitywnie,
średnia ocena: 7.00 (1)
Zaloguj się aby ocenić album.
Posłuchaj utworów z Te-Tris - Definitywnie
 • 01.Perfekt
 • 02.Zemsta Montetzumy
 • 03.Azyl
 • 04.Bicz
 • 05.Skandalej
 • 06.Jurek Mordel feat. Ras, Astek
 • 07.Kopi Luwak
 • 08.Xoxo
 • 09.Moroder
 • 10.Stratosfera
 • 11.Pampeluna
 • 12.Definitywnie
 • 13.Thx
 • 14.Dzieci Naszych Starych feat. Kuba Knap
 • 15.ZPRDL

Od wydanej w 2013 roku ostatniej płyty Te-Trisa, w duecie z Pogzem minęły niemal dwa lata. Natomiast od ostatniego stricte solowego projektu cztery. Po tym czasie otrzymaliśmy od jednego z najbardziej znanych polskich freestylowców kolejny solo album pt. Definitywnie, wydany nakładem znienawidzonej przez grono fanów hip-hopu Step Records.

Zmiana labelu (poprzednio Aptaun Records), może dziwić ale nie powinna. Żadna z poprzednich płyt Teta nie osiągnęła zatrważającego sukcesu. Opolska wytwórnia zdecydowanie daje narzędzia pomocne pomagające w zwiększeniu sprzedaży, lecz czy sam artysta przygotowanym materiałem zrobił krok ku pierwszemu w karierze wyróżnieniu z tego tytułu?

Produkcją wszystkich bitów zajął się sam Te-Tris. Koprodukcja, oraz dogranie części partii instrumentalnych, to z kolei zasługa Sir Micha, który jest w ostatnim czasie wyróżniającym się producentem na rodzimej scenie. Połączenie tych dwóch, różnych z natury styli, daje nam w efekcie płytę zróżnicowaną w warstwie muzycznej, ale mimo to spójną. Słychać, że ostatecznego szlifu bitom dodał Mich, specjalizujący się w nowocześniejszych brzmieniach. Same podkłady jednak bliższe są klasycznym brzmieniom, z którym kojarzony jest autor.

Płytę promowały trzy single: "ZPRDL", "Kopi Luwak" oraz "Jurek Mordel", ten ostatni z gościnnym udziałem Rasa i Astka, którzy poza Kubą Knapem udzielającym się w utworze "Dzieci naszych starych" są jedynymi gośćmi na płycie. Single nie porywają, są dobre i to tyle. Najciekawszy z nich to zdecydowanie "Kopi Luwak". Same feat'y na płycie nie wnoszą zbyt wiele, może to i dobrze, nie odnosimy wrażenia, że goście przyćmili swoimi zwrotkami Teta.

Podsumowując, płyta Te-Trisa "Definitywnie" jest tylko i aż - dobra. Nie porywa, nie nudzi po kilku utworach, ot lekka i przyjemna w odbiorze produkcja, której zdecydowanie bliżej do starych trueschoolowych nagrywek, niż nowoczesnych elektronicznych brzmień. Kilka utworów jest zdecydowanie wartych sprawdzenia. Mimo kilku marketingowych zabiegów nie wróżę płycie spektakularnego sukcesu. Tą płytą Tet wraca jednak po kilku letniej przerwie z należytym przytupem.

Info
Mateusz G-K, 28 lat
mężczyzna, Chorzów
dodano: 2015-11-13

średnia ocena: 8.00 (1)
Aby ocenić recenzję musisz się zalogować
Tabletky
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
10:34:42, 13-11-15
Co masz na myśli pisząc "znienawidzonej przez grono fanów hip-hopu Step Records"?

Mateusz G-K
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
14:11:35, 13-11-15
Miałem na myśli promowanie łaków i słabych graczy przez w/w wytwórnię. Mimo że ostatnimi czasy zasiliło ją kilku ciekawych artystów, min. Tet właśnie, ale i Włodi, Białas, to jednak sporo słuchaczy moim zdaniem ma uzasadnione pretensje za promowanie i wydawanie ludzi pokroju Zbuka, Kajmana itp. Przy czym sam mam dość neutralny stosunek do tej wytwórni. Całkiem możliwe że w tym zdaniu wyraziłem sie nie dość precyzyjnie. Ostatnie ruchy jednak dają nadzieję na poprawę tego stanu, jednak jedna jaskółka wiosny nie czyni :)

Dodaj wypowiedź

Autor: Podaj wynik dodawania: 3 + 1 =

Pozostało znaków: 1250

Uwaga:
Twój host to ec2-54-80-102-170.compute-1.amazonaws.com (54.80.102.170). Informacja ta zostanie zapisana wraz z Twoją wypowiedzią. W przypadku naruszenia czyichkolwiek dóbr osobistych informacja ta zostanie ujawniona tak aby ułatwić ściganie autora.

Hip-Hop.pl © 2000-2018 • kontakt • redakcjareklamamateriały promocyjneFAQ, pomoc i zasadyPolityka Cookies