Aby zapewnić prawidłowe działanie strony oraz żeby hajs się zgadzał używamy ciasteczek.
Szczegółowe informacje
button_zwin_rozwin

hip-hop.pl »

Vixen - Aqua

  Vixen rap graffiti breakdance video Vixen, Vixen.hip-hop.pl

Vixen - "Aqua"

(2015, wytwórnia nieznana, Singiel)
Muzyka rap hip-hop mp3 Vixen - Aqua,
Ten album nie zostaÂł jeszcze oceniony
Zaloguj siĂŞ aby oceniĂŚ album.
PosÂłuchaj utworĂłw z Vixen - Aqua
  • 1.Aqua (prod. S.S.Z)

Po odejściu Vixena z RPS Enterteyment widzimy dosyć znaczny spadek oglądalności jego poszczególnych utworów, które są teraz publikowane na youtubowym Vixen BeatzTV w miejsce poznańskiego RPSENTV. Czego by jednak nie mówić o uszczupleniu wyświetleń, tak poziom rapera ciągle idzie w górę. I to chyba przyjemniejsze zjawisko, niż gdybyśmy doświadczali odwrotnej sytuacji, prawda? Dzisiaj o utworze "Aqua", wypuszczonym zajawkowo, jako że nie pojawi się na żadnym albumie. I nieco o przewidywaniach względem następnej płyty "Vixtoria".

Do utworu wprowadza nas enigmatyczny, refleksyjny bit autorstwa S.S.Z. W kontekście tematyki wyszedł chyba idealnie, bowiem bajkowe, przestrzenne sample idealnie komponują się ze światem podwodnym, do którego wprowadza nas Vixen. Łatwo doświadczyć synestezji, już same dźwięki wzbudzają obrazy, a te połączone z liryką utworu idealnie dopełniają całość. Widzę przemyślany numer, masę symboliki, która składa się na trafny przekaz. Raper wciela się w rolę obserwatora, który wchodzi w podwodny świat symbolizujący m.in. umysł. Widzimy wers "Jak opisać surrealizm najdłuższych fali, które generuje mózg i jak my są podróżnikami?", który dobitnie wskazuje na to, że opisywana wycieczka w głąb oceanu, to tak naprawdę swego rodzaju autoanaliza. Vixen opisuje morskie stworzenia, praktycznie każdemu z nich przypisuje jakieś znaczenie.

Początek podróży natomiast zaczyna się od nawiązania do Titanica - tutaj możemy przypisać praktycznie dowolne przesłanie. Skojarzenie? Rap mocno liryczny, coś na wzór Eldoki. Po raz kolejny słyszymy Vixena z twórczością refleksyjną, bardziej sentymentalną, a mniej wybuchową czy energiczną, jaką mogliśmy usłyszeć na "Loco Tranquilo" czy dobrze znanym "Rozpalić tłum". Stąd wątpię, żeby na następnym krążku wystąpiły utwory pokroju "Frankensteina" czy tytułowego "Loco Tranquilo". Tym bardziej, że ostatnia produkcja (Paradox EP) niosła ze sobą raczej spokojny, momentami wręcz medytacyjny nastrój. Wobec tego wszystkiego nieco dziwi, czemu "Aqua" nie znajdzie się na żadnym longplayu. Być może Vixen po raz kolejny czymś zaskoczy i zostaniemy przywitani jeszcze inną dawką emocji niż ta, którą mieliśmy okazję do tej pory usłyszeć. Biorąc pod uwagę powiązanie nazwy z debiutanckim "Vixtape", możliwe, że płyta będzie miała ukazać progres artysty na tle pierwszego krążka bądź po prostu sprowadzi nas do klimatów znanych z dawnych lat. Zastanawia też egida, spod której zostanie wydany album. Wątpię, żeby raper po raz kolejny wypuszczał coś bez powiązań z żadną wytwórnią. Oby tłum został ponownie rozpalony.

Info
Marcin Cholewka, 24 lata
mężczyzna, Andrychów
dodano: 2016-01-04

średnia ocena: 10.00 (1)
Aby ocenić recenzję musisz się zalogować
Dodaj wypowiedź

Autor: Podaj wynik dodawania: 1 + 4 =

Pozostało znaków: 1250

Uwaga:
Twój host to ec2-3-226-248-180.compute-1.amazonaws.com (3.226.248.180). Informacja ta zostanie zapisana wraz z Twoją wypowiedzią. W przypadku naruszenia czyichkolwiek dóbr osobistych informacja ta zostanie ujawniona tak aby ułatwić ściganie autora.