Aby zapewnić prawidłowe działanie strony oraz żeby hajs się zgadzał używamy ciasteczek.
Szczegółowe informacje
button_zwin_rozwin

hip-hop.pl »

%-e - Asamblaż

 %-e rap graffiti breakdance video

%-e - "Asamblaż"

(2016, Aloha Entertainment, Album)
Muzyka rap hip-hop mp3
Ten album nie zostaÂł jeszcze oceniony
Zaloguj siĂŞ aby oceniĂŚ album.
PosÂłuchaj utworĂłw z
 • 01.Walec
 • 02.Asamblaż 1
 • 03.Laid back
 • 04.Byk
 • 05.Kumulacja
 • 06.THC
 • 07.Katastrofa
 • 08.Co dalej?
 • 09. Opowieść o dwóch duszach
 • 10.Asamblaż 2
 • 11.Zły szeląg
 • 12.Detox
 • 13.Alkohero
 • 14.Christo

(2016, Aloha Entertainment, Album)
01. Walec
02. Asamblaż 1
03. Laid back
04. Alkohero feat.
Kuba Knap
05. Christo feat. Łysonżi, Abel
06. Byk
07. Kumulacja
08. THC
09. Katastrofa
10. Co dalej? feat Zetenwupe
11. Opowieść o dwóch duszach feat. Masia
12. Asamblaż 2
13. Zły szeląg
14. Detox feat. Numer Raz, Emazet (Bonus Track)


Na kolejny solowy krążek Proceente słuchacze musieli czekać 2 lata. Album zatytułowany "Asamblaż" miał swoją premierę 30 września 2016 roku za pośrednictwem należącej do rapera wytwórni Aloha Entertainment. Warszawski artysta swoją poprzednią płytą ("Zupynalefkisplify") postawił wysoko poprzeczkę i w opinii wielu osób nagrał najlepszy solowy krążek w swojej karierze. Podstawową różnicą pomiędzy tamtym albumem, a najnowszym dziełem Proceente jest przebojowość. Na nowej płycie warszawiak postawił na eksperyment z nowymi brzmieniami, co poskutkowało tym, że materiał nie jest tak energetyczny  jak "Zupynalefkisplify".

Na "Asamblażu" słuchacze nie znajdą zatem wielu potencjalnych  hitów. Za takowy może uchodzić jedynie, swego rodzaju hymn dla wszystkich wielbicieli alkoholi, "Alkohero" z gościnnym udziałem Kuby Knapa. Proceente zdaje sobie sprawę z tego, że jego twórczość nie znajdzie dużej liczby odbiorców. W kawałku pt. "Walec", otwierającym "Asamblaż", rapuje następujące wersy: "Nawet jeśli ten album niczego już nie zmieni, jestem pewien ziomalu, że kiedyś ludzkość go doceni/ Nie wiem, co ta płyta wniesie do Twojego życia/ To asamblaż ananasa i zajawkowicza". W innych linijkach z tego samego numeru odnosi się do tematu zarabiania na rapie: "Nie żegnam się z relaksem, żegnam się z hajsem/ To co miałem, to wsadziłem w inwestycje w miks i w master". Sądząc po liczbie wyświetleń klipów z nowego krążka na YouTube'ie (nieprzekraczającej 20 000) i braku obecności albumu na OLiSie, przełomu w twórczości warszawskiego rapera nie będzie. W swoich tekstach Proceente opowiada o błędach, które popełnił  w życiu, o nierezygnowaniu z marzeń  ("Christo") czy zachowaniu umiaru w życiu ("Detox"). W utworze "Kumulacja" dzieli się ciekawymi obserwacjami życia politycznego i znanych osób. Kilka zwrotek poświęca także  używkom ("Alkohero", "THC"). Na wyróżnienie zasługuje jeszcze kawałek "Co dalej?", w którym gospodarz płyty  wraz z chłopakami z Zetenwupe rozprawia o  kondycji dzisiejszego świata. Na "Asamblażu" nie zabrakło również gościnnych występów. Wśród rapowych gości na nowej produkcji warszawiaka znaleźli się Kuba Knap (tylko w refrenie), Numer Raz, Emazet, Abel, Łysonżi oraz  Kaietanovich i Mada z grupy Zetenwupe. W numerze "Opowieść o dwóch duszach" partie wokalne dograła Masia. Ze zwrotek dostarczonych przez zaprzyjaźnionych z Proceente artystów warto zwrócić uwagę na tę nagraną przez Łysonżiego - jednego z najbardziej niedocenionych polskich raperów. Cieszy też powrót do rap gry Numera Raza, który w wytwórni warszawskiego artysty ma zamiar wydać swoją solówkę. 

Choć odbiorcy mogli mieć wątpliwości, czy Proceente odnajdzie się w nowej stylistyce, końcowy efekt jest zadowalający. Warszawiak dobrze wykorzystał produkcje Wrotasa aka LifeView (i jedną od Metro), przywołujące niejednokrotnie w wyobraźni  zadymione pomieszczenia i niosące odprężenie. "Asamblaż" to krążek  równie dobry jak "Zupynalefkisplify", choć zarazem tak bardzo od niego różny.

Info
Sebastian Ką..., 32 lata
mężczyzna, Szczecin
dodano: 2016-11-08

średnia ocena: 0.00 (0)
Aby ocenić recenzję musisz się zalogować
Dodaj wypowiedź

Autor: Podaj wynik dodawania: 5 + 3 =

Pozostało znaków: 1250

Uwaga:
Twój host to ec2-3-92-74-105.compute-1.amazonaws.com (3.92.74.105). Informacja ta zostanie zapisana wraz z Twoją wypowiedzią. W przypadku naruszenia czyichkolwiek dóbr osobistych informacja ta zostanie ujawniona tak aby ułatwić ściganie autora.