Aby zapewnić prawidłowe działanie strony oraz żeby hajs się zgadzał używamy ciasteczek.
Szczegółowe informacje

hip-hop.pl »

Bejf - Upgrade EP

 Bejf rap graffiti breakdance video

Bejf - "Upgrade EP"

(2017, MaxFloRec, EP)
Muzyka rap hip-hop mp3 Bejf - Upgrade EP,
Ten album nie został jeszcze oceniony
Zaloguj się aby ocenić album.
Posłuchaj utworów z Bejf - Upgrade EP
  • 1.Potrzebuję
  • 2.Under Pressure
  • 3.Mechanizm
  • 4.Dlatego idę
  • 5.A może
  • 6.Poziom
  • 7.Jak wszyscy

Po, mam wrażenie, dobrze przyjętej "Synekurze",  spod szyldu MaxFloRec, Bejf sięgnął po wydany własnym sumptem "Upgrade EP". Jest to 'poboczny' projekt, niezależny od wcześniej wymienionej wytwórni i tym samym pierwszy album we własnym labelu - Bejf Records. Czy był to dobry ruch ze strony artysty, chyba nie ma jeszcze co oceniać, jednak sam debiut w gruncie rzeczy można nazwać solidnym.

Najnowsza EP-ka zabrzańskiego rapera to sześć premierowych utworów na bitach Headbite'a, Mr. No Problema, scorza, Frose'a. Rapowo też jesteśmy uraczeni raczej bogatą listą gości, biorąc pod uwagę formułę. Oprócz zwrotek gospodarza, słuchacze mają okazję usłyszeć tegorocznego Młodego Wilka Popkillera - Ducha, opolskiego rapera Tymka oraz reprezentanta Takie Rzeczy Label, jak i pierwszego zawodnika z Under Draft spod promowanego przez Patokalipsę, Hase. Każdy z artystów zaprezentował się na bardzo wysokim, charakterystycznym dla siebie poziomie. Duchu, który oprócz rapu zaprezentował także przyśpiewki, zahaczające wręcz o zawodzenie w "Under Pressure" to zdecydowanie najciekawsza gościnką na płycie.


Nie można jednak zostawiać Tymka czy Hase w cieniu; klimatyczny refren Tymka w "Mechanizmie" przełamuje styl Bejfa, dzięki czemu trzecia pozycja na "Upgradzie" nie wieje monotonią. Gdyby refren wykonywał gospodarz, albo zamiast refrenu wrzucone byłyby cuty, raczej nie miałoby to takiego potencjału na singiel. Natomiast raper z Radomia, pomimo względnie różnych styli i barw głosu, odnalazł się bardzo dobrze w towarzystwie Bejfa, nie zostając z tyłu, solidnie zaznaczając swoją obecność na albumie.


W notce prasowej autor zaznacza, że najnowsza EP-ka to więcej swobody i połączenie nowych brzmień z ciężarem znanym z poprzednich produkcji. Rzeczywiście, pomimo powierzchownej swobody, czuć tę ciężkość z chociażby ostatniego albumu. Ta lekkość utrzymana jest jednak tylko w tekstach (a i to nie zawsze, bo jednak da się wyczuć pewną gorycz, a wręcz pretensje w niektórych momentach), więc ciężko ją dostrzec przez styl nawijania Bejfa, jak i dobór bitów, które mimo wszystko, potrafią być dość ciężkie.


Atutem na debiucie wydawniczym Bejf Records są głównie refreny i oryginalność gospodarza. Bejf doskonale czuje się w eksperymentach. Od nowoczesnych, niecodziennych jednak na polskiej scenie bitów, przez flow, aż po treści poruszane na płycie. Refreny same w sobie zostały ciekawie ugryzione, jednak są tylko dodatkiem do całości, jaką przedstawia nam zawodnik MaxFlo.


Bejf to postać potrzebna na polskiej scenie rapowej, niestety bardzo niedoceniona. Raper ze starym, wręcz "truskulowym" podejściem, na nowoczesnych bitach, który potrafi zaskoczyć z kawałka na kawałek. Poświęcenie, które włożył w tworzenie muzyki powinno w końcu wyjść na dobre, podobnie jak w przypadku Vixena. Póki co zostaje mu tylko nie dać o sobie zapomnieć, a na pewno w końcu zaistnieje w świadomości polskiego słuchacza.


 


Tekst: Igor Wiśniewski

Info
Igor Wiśniewski, 19 lat
mężczyzna, Zduńska Wola
Gwiazda Hip-Hop.pl
dodano: 2017-05-29

średnia ocena: 0.00 (0)
Aby ocenić recenzję musisz się zalogować
Dodaj wypowiedź

Autor: Podaj wynik dodawania: 3 + 2 =

Pozostało znaków: 1250

Uwaga:
Twój host to ec2-54-80-102-170.compute-1.amazonaws.com (54.80.102.170). Informacja ta zostanie zapisana wraz z Twoją wypowiedzią. W przypadku naruszenia czyichkolwiek dóbr osobistych informacja ta zostanie ujawniona tak aby ułatwić ściganie autora.

Hip-Hop.pl © 2000-2018 • kontakt • redakcjareklamamateriały promocyjneFAQ, pomoc i zasadyPolityka Cookies