Aby zapewnić prawidłowe działanie strony oraz żeby hajs się zgadzał używamy ciasteczek.
Szczegółowe informacje

hip-hop.pl »

Ero JWP x HZD Hazzidy x Pono x Szczur - Szlagier

 Szlagier rap graffiti breakdance video
(2017, Diil Records, Album)
Muzyka rap hip-hop mp3 Ero JWP x HZD Hazzidy x Pono x Szczur - Szlagier,
Ten album nie został jeszcze oceniony
Zaloguj się aby ocenić album.
 • 01.Intro
 • 02.Ten Tytuł
 • 03. Hajs to pieniądz
 • 04.Wachlarz
 • 05.Moje ego
 • 06.Czas na zmiany
 • 07.Zabij wątpliwości
 • 08.Szlagier
 • 09.Wschodzę
 • 10.Ja tylko chcę
 • 11.Milion
 • 12.Ślady
 • 13.Dawaj sos
 • 14.Gasną światła
 • 15.Outro / Miliard w rozumie
 • 16.Prekursor (Bonus Track)

Pono x Ero x HZD Hazzidy x Szczur "Szlagier"
01. Intro
02. Ten Tytuł feat. DJ Falcon1
03. Hajs to pieniądz feat. DJ Def
04. Wachlarz
05. Moje ego
06. Czas na zmiany
07. Zabij wątpliwości feat. TMS
08. Szlagier feat. DJ Falcon1
09. Wschodzę
10. Ja tylko chcę feat. DJ Kebs
11. Milion
12. Ślady feat. DJ Def
13. Dawaj sos
14. Gasną światła feat. Wilku WDZ
15. Miliard w rozumie (Outro)


"Szlagier" to projekt, za który odpowiadają reprezentanci trzech ekip: Zip Składu (Pono), DIIL Gangu (HZD Hazzidy) oraz JWP Crew (Ero, Szczur). Krążek na rynku, po małej obsuwie, ukazał się 19 maja 2017 roku nakładem wytwórni DistrictAREA. W związku z takim składem grupy oczekiwania wobec albumu były duże.

Płyta zawiera 15 kawałków, za produkcję których odpowiada w większości Szczur. Zgodnie z zapowiedziami produkcje zadowolą przede wszystkim  fanów klasycznych brzmień hip-hop'owych. Znalazło się jednak także miejsce na nowoczesne podkłady, które słuchacze znajdą m.in. w takich numerach jak "Dawaj sos" i "Zabij wątpliwości".  O ile jednak warstwa muzyczna, bardzo dobrze łącząca starą szkołę z nową, trzyma solidny poziom, to zastrzeżenia można mieć do warstwy tekstowej.

Większość tekstów nie wybija się ponad przeciętność. Słuchacz powróci  raczej do pojedynczych  zwrotek  z krążka, te słabsze skipując,  niż całych utworów. Wynika to głównie z faktu, że poszczególni raperzy prezentują różny poziom liryczny. Jak można było przypuszczać, najlepszy z całej trójki jest Ero, ale nawet on wypadł nieco poniżej oczekiwań.  Drugi w kolejności jest Pono, a na końcu HZD Hazzidy. Ostatni z wymienionych lepsze zwrotki  nagrał  chociażby na swoją solówkę pt. "9000 dni".

Główne wady "Szlagieru" to mała liczba zapadających w pamięć wersów oraz brak pomysłu na refreny niektórych kawałków ("Wachlarz", "Gasną światła").  Z tych najciekawszych linijek na uwagę zasługują natomiast te autorstwa Pono z numeru "Ślady", w których przywołuje on swojego rapowego idola i wspomina początki rapu w naszym kraju, w których miał swój duży udział: "Pamiętam czasy, gdy kwasy były podwójnie namaczane/ Jarając marihuanę, zajarałem się Big Punem/ Sam nigdy nie myślałem, że zajmę się kiedyś rapem/ Kiedy nagle zrozumiałem, że idę Big Puna śladem/ Choć mam wadę wymowy, do głowy lecą pomysły/ Pierwsze zapiski tworzyły styl rapu znad Wisły/ Kiedy Mistic Molesta "Skandalem" podnieśli skalę/ Wiedziałem, że dalej tym śladem mam iść". Z  pozostałych utworów znajdujących się na albumie na szczególną uwagę zasługują takie pozycje jak: "Ja tylko chcę", "Moje ego", "Zabij wątpliwości", "Szlagier" czy "Miliard w rozumie".

Kilka słów należy poświęcić również gościom obecnym na krążku. TMS dograł  refren, który stanowi bardzo dobre dopełnienie kawałka "Zabij wątpliwości".  Z kolei w numerze "Gasną światła" uwagę zwracają dobre wersy Wilka WDZ.  Nieoceniony jest też udział na materiale DJ'ów: Defa, Falcon1 oraz Kebsa. Ich cuty i skrecze urozmaiciły pięć  utworów  z krążka.

Przesłuchując płytę "Szlagier", nie można także uniknąć porównań do innej supergrupy hip-hop'owej - Pariasu. Porównanie to wypada zdecydowanie na korzyść składu tworzonego przez Eldo, Włodiegoi Pelsona. W przypadku ich krążka można było mówić o efekcie synergii. Niestety, na  płycie Pono, Ero, HZD Hazzidy'ego i Szczura on nie występuje. "Szlagier" to tylko średni album, który usatysfakcjonuje głównie wiernych fanów raperów odpowiedzialnych za  ten projekt.  

Info
Sebastian Ką..., 31 lat
mężczyzna, Szczecin
dodano: 2017-07-04

średnia ocena: 2.00 (1)
Aby ocenić recenzję musisz się zalogować
Dodaj wypowiedź

Autor: Podaj wynik dodawania: 1 + 2 =

Pozostało znaków: 1250

Uwaga:
Twój host to ec2-54-161-77-30.compute-1.amazonaws.com (54.161.77.30). Informacja ta zostanie zapisana wraz z Twoją wypowiedzią. W przypadku naruszenia czyichkolwiek dóbr osobistych informacja ta zostanie ujawniona tak aby ułatwić ściganie autora.

Hip-Hop.pl © 2000-2018 • kontakt • redakcjareklamamateriały promocyjneFAQ, pomoc i zasadyPolityka Cookies