Aby zapewnić prawidłowe działanie strony oraz żeby hajs się zgadzał używamy ciasteczek.
Szczegółowe informacje

hip-hop.pl ť

Bonez - Nielegal

 Bonez rap graffiti breakdance video

Bonez - "Nielegal"

(2017, Nielegal)
Muzyka rap hip-hop mp3 Bonez - Nielegal,
Ten album nie został jeszcze oceniony
Zaloguj się aby ocenić album.
Posłuchaj utworów z Bonez - Nielegal
 • 01.Intro
 • 02.Paying Dues
 • 03.Brak Słów
 • 04.Scena i Majk
 • 05.Człowiek Orkiestra
 • 06.Idę
 • 07.Bóg Honor Ojczyzna
 • 08.Nie Ucieknie
 • 09.Pole Minowe
 • 10.Monty Python
 • 11.Leń
 • 12.Łapię Oddech
 • 13.Braggujące Ogniwo

Bonez po paru lat zapowiadania i trzymania słuchaczy w niepewności, w końcu wypuścił album. O dziwo, choć prędzej można było spodziewać się krążka pod skrzydłami Diil Gangu czy Step Records, łódzki freestyle'owiec, raper i producent skumał się z Patokalipsą, gdzie pod szyldem ILLMINDZ ukazał się "Nielegal", album klasyczny, podziemny i do bólu hiphopowy.

Rozwijając myśl, Bonez sięgnął po klasyczne, samplowane bity, brudną nawijkę i przede wszystkim prostą, naturalną stylówkę. "Nielegal" otwiera klimatyczne intro, w którym dowiadujemy się o niektórych osiągnięciach łódzkiego rapera, wzbogacone cutami DJ'a Te, który jednocześnie jest jedynym DJ'em na płycie.

Podobnie jak z brzmieniem, gospodarz nie kombinuje ze stylem nawijania. Na całym krążku słyszymy jedno flow, przyzwoite przyspieszenia i parę hasztagów. Przez te ostatnie słuchacz tym bardziej odczuwa, że "Nielegal" powstawał kilka ładnych lat, bo hasztagi wypadły z obiegu już jakiś rok, czy dwa lata temu, choć już wtedy były rzadko używane. Oprócz tego, każdy, kto sprawdza twórczość łodzianina zauważy, że przecież "Pole minowe", "Braggujące ogniwo", "Leń", czy "Bóg Honor Ojczyzna" na YouTube istnieją już od dłuższego czasu.

Gościnnie udzielił się tylko Danny w kawałku "Łapię oddech". Klimatyczny refren, przyjemnie dopasowujący się do bitu autorstwa Salvare'a jak i stylu Boneza to warty odnotowania występ. Co innego można powiedzieć o zwrotce, którą Danny uraczył słuchaczy, gdyż jest po prostu przyzwoita. Taka ilość gości wyszła "Nielegalowi" na dobre, zwracając uwagę na fakt, że Bonez nie potrzebuje wsparcia innych raperów, by zaciekawić słuchacza, zaznaczając wyraźnie, czyjej płyty słuchamy.

W dużej mierze "Nielegal" to tona braggi, gdzie finalista Żywego Rapu jasno i wyraźnie wyraża swoje poglądy jak i pewność siebie. Świadomy swojej pozycji i umiejętności nie próbuje rzucać populizmami. Choć niektórym może nie odpowiadać bardzo prawicowy światopogląd łodzianina, należy oddać szacunek za siódmą pozycję na płycie, czyli "Bóg Honor Ojczyzna". Patriotyzm to cecha, którą raperzy nie do końca ostatnio lubią się obnosić, więc tym bardziej duży plus za ten utwór. Jedyną rzeczą, do jakiej można się przyczepić to wejście w "Montym Pythonie", gdzie gospodarz rzuca wers "Jak większość ludzi w moim wieku mam 26 lat"... Ciężko stwierdzić, czy było to specjalne zagranie, czy nie, ale jednak pewne zmieszanie zostaje.

Najnowszy album Boneza to płyta godna polecenia każdemu słuchaczowi doceniającemu prawdziwe, hiphopowe brzmienie. Świetne, klimatyczne bity spod ręki Boneza, Salvare'a, Lemy, Hauasa, Processa z Alexem czy Poszwixxa z białostockiej Fabuły, wzbogacone scratchami w wykonaniu DJ'a Te bujają jak należy, a Bonez nie zostaje w tyle, jeśli chodzi o nawijkę, od której bije charyzmą i prawdziwością. Mam tylko nadzieję, że na następny album, pomimo lenistwa, nie będzie trzeba tyle czekać, bo Młody Wilk z 2013 roku jest naprawdę warty sprawdzenia.

Info
Igor Wiśniewski, 20 lat
mężczyzna, Zduńska Wola
Gwiazda Hip-Hop.pl
dodano: 2017-08-01

średnia ocena: 0.00 (0)
Aby ocenić recenzję musisz się zalogować
Dodaj wypowiedź

Autor: Podaj wynik dodawania: 5 + 3 =

Pozostało znaków: 1250

Uwaga:
Twój host to ec2-35-168-111-191.compute-1.amazonaws.com (35.168.111.191). Informacja ta zostanie zapisana wraz z Twoją wypowiedzią. W przypadku naruszenia czyichkolwiek dóbr osobistych informacja ta zostanie ujawniona tak aby ułatwić ściganie autora.

Hip-Hop.pl © 2000-2020 ? kontakt ? redakcja ? reklama ? materiały promocyjne ? FAQ, pomoc i zasady ? Polityka Cookies ?