Aby zapewnić prawidłowe działanie strony oraz żeby hajs się zgadzał używamy ciasteczek.
Szczegółowe informacje

hip-hop.pl »

Quebonafide - Egzotyka

 Quebonafide rap graffiti breakdance video Quebonafide,
Quebonafide raper z Ciechanowa. Członek grupy SB Maffija. Założyciel QueQuality. Dyskografia: - Eklektyka (mixtape) 2013 - Płyta roku (oraz Eripe) 2013 - Erotyka (mixtape) 2015 - Ezoteryka (album) 2015

Quebonafide - "Egzotyka"

(2017, QueQuality, Album)
Muzyka rap hip-hop mp3 Quebonafide - Egzotyka,
Ten album nie został jeszcze oceniony
Zaloguj się aby ocenić album.
Posłuchaj utworów z Quebonafide - Egzotyka
 • 01.Oh My Buddha ft. DJ Flip
 • 02.Quebahombre
 • 03.Szejk
 • 04.Bollywood ft. Czesław Mozil
 • 05.Luís Nazário de Lima ft. DJ Ike
 • 06.Madagaskar
 • 07.Changa ft. Ifani
 • 08.C
 • 09.Zorza
 • 10.Między słowami ft. Young Lungs
 • 11.Arabska noc ft. Solar, Wac Toja
 • 12.To nie jest hip hop ft. KRS One
 • 13.Bumerang
 • 14.Odyseusz ft. DJ Flip

Quebonfide to jedna z najbardziej nieobliczalnych postaci w polskim rapie. Po ciechanowskim raperze nigdy nie wiadomo, czego można się spodziewać. Międzynarodowe kolaboracje czy niecodzienne stylizacje to tylko ułamek tego, co Que ma do zaoferowania. Jego najnowsza solowa płyta to coś, czego jeszcze na rodzimym rynku muzycznym nie było.

"Egzotyki"
nie trzeba chyba nikomu przedstawiać; bardzo głośny projekt opierający się na podróżach po całym świecie, gdzie w konsekwencji każde odwiedzone miejsce skutkowało utworem nawiązującym do lokacji, kultury lub nastroju danego kraju czy regionu. Lider QueQuality uraczył słuchaczy czternastoma singlami, a jedynym wspólnym mianownikiem, który trzyma wszystko w ryzach, jest motyw podróżniczy, co ani trochę nie umniejsza wrażeń przy odsłuchu, a wręcz je potęguje, choć czasami może się wydawać, że został potraktowany nieco po macoszemu ("Madagaskar", "Arabska noc", "Bumerang").

Nastrojowo album jest tak samo zróżnicowany, jak miejsca, które Quebonafide odwiedził wraz z Wesołą Ekipą. Od bangerowego "Oh My Buddha" otwierającego "Egzotykę", biegnąc przez "Szejka" czy "Madagaskar", mieszając wszystko z trochę bardziej poważniejszymi numerami jak "Zorza" czy "Między słowami" z Young Lungsem, by w końcu sięgnąć po najcięższe tematy, uważane za pozornie jedne z lżejszych momentów na krążku, czyli "Bollywood" czy "Quebahombre".

Oprócz wszechstronności samego gospodarza, mamy do czynienia z występami gości z całego świata. Od nostalgicznego refrenu kanadyjskiego młodego rapera Young Lungsa w utworze inspirowanym Japonią, poprzez polski występ Czesława Mozila w utworze "Bollywood", gdzie jego wokal, tak bardzo niepasujący do treści, uderza dwa razy mocniej z racji właśnie wcześniej wspomnianej lekkości i subtelności w sposobie podania. Nie można nie wspomnieć oczywiście o współpracy z legendą kultury Hip-Hop, czyli KRS One'm, który w utworze "To jest Hip Hop" pokazuje, że pomimo upływu lat, zmianie trendów i mentalności, pionierzy nadal potrafią rzucić świetną zwrotkę.

Drugą, zupełnie inną stylistycznie, współpracę, którą warto odnotować to iFani w utworze "Changa", gdzie reprezentant RPA wprowadził tę nutkę egzotyczności, której do tej pory brakowało wśród gościnnych występów. Wśród całego zgromadzenia znaleźli się także koledzy z SB Maffiji, czyli Wac Toja oraz filar SB - Solar. O ile Wac odnalazł się chyba najlepiej w "Arabskiej nocy", tak Solar, na którego solo nadal musimy czekać, uraczył słuchaczy najlepiej poskładaną zwrotką z marokańskiego kawałka tortu, jakim jest "Egzotyka".

Inspiracje odwiedzonymi miejscami słychać nie tylko w zwrotkach, ale także w produkcjach. Nie trzeba wskazywać palcem na "Changę" od FORXSTA czy "To jest Hip Hop" produkcji Returnersów albo "Między słowami" od ka-meala i Boobieboia, by do tego dojść, jednak nawet na tak dużym przedsięwzięciu, jakim jest "Egzotyka", nie wszystko jest tak spójne jak "Luís Nazário de Lima" czy "C'est La Vie". Mowa tu chociażby o bicie do "Madagaskaru", który choć jest dopracowanym bangerem, nijak przedstawia słuchaczowi wspomniane w tytule miejsce.

Zwieńczeniem "Egzotyki" jest "Odyseusz", kawałek inspirowany Polską, który spełnił swoją rolę o wiele lepiej, niż przedostatnia pozycja na albumie, czyli "Bumerang". Que podsumowując drogę przebytą podczas pracy nad swoim drugim legalnym wydawnictwem, nawijając na dość prostym, oszczędnym bicie Wezyra, jasno daje do zrozumienia, że nie powiedział jeszcze ostatniego słowa, a miesiące w podróży nie dość, że zmieniły i rozwinęły jego światopogląd, dały dodatkowego kopa do działania. Nie pozostaje nic innego, jak tylko czekać na kolejne ruchy rapera z Ciechanowa i zastanawiać się, czym jeszcze nas zaskoczy, bo poprzeczkę postawił sobie bardzo, bardzo wysoko.


Info
Igor Wiśniewski, 19 lat
mężczyzna, Zduńska Wola
Gwiazda Hip-Hop.pl
dodano: 2017-09-08

średnia ocena: 0.00 (0)
Aby ocenić recenzję musisz się zalogować
Dodaj wypowiedź

Autor: Podaj wynik dodawania: 3 + 2 =

Pozostało znaków: 1250

Uwaga:
Twój host to ec2-54-80-83-123.compute-1.amazonaws.com (54.80.83.123). Informacja ta zostanie zapisana wraz z Twoją wypowiedzią. W przypadku naruszenia czyichkolwiek dóbr osobistych informacja ta zostanie ujawniona tak aby ułatwić ściganie autora.

Hip-Hop.pl © 2000-2018 • kontakt • redakcjareklamamateriały promocyjneFAQ, pomoc i zasadyPolityka Cookies