Aby zapewnić prawidłowe działanie strony oraz żeby hajs się zgadzał używamy ciasteczek.
Szczegółowe informacje

hip-hop.pl »

N.E.R.D - No One Ever Really Dies

 N.E.R.D rap graffiti breakdance video N.E.R.D, nerd.hip-hop.pl
Pharell Williams opowiada o N.E.R.D ... "Co to jest N.E.R.D? N.E.R.D to skrót od No One Ever Really Dies (Nikt nigdy do końca nie umiera). The Neptunes to ja i Chad Hugo,wspólnie produkujemy i tworzymy muzykę dla innych. N*E*R*D to ja, Chad i na...

N.E.R.D - "No One Ever Really Dies"

(2017, Sony Music Poland, Album)
Muzyka rap hip-hop mp3 N.E.R.D - No One Ever Really Dies,
Ten album nie został jeszcze oceniony
Zaloguj się aby ocenić album.
Posłuchaj utworów z N.E.R.D - No One Ever Really Dies
 • 01.Lemon
 • 02.Deep Down Body Thurst
 • 03.Voila
 • 04.1000
 • 05.Don't Don't Do It!
 • 06.Esp
 • 07.Lightning Fire Magic Prayer
 • 08.Rollinem 7's
 • 09.Kites
 • 10.Secret Life of Tigers
 • 11.Lifting You

Po siedmiu latach ciszy, Pharell Williams, Shay Haley oraz Chad Hugo wracają pod postacią N.E.R.D wraz z albumem "NO_ONE EVER REALLY DIES", na który składa się jedenaście premierowych utworów. Będąc szczerym, podczas pierwszego odsłuchu, grudniowa premiera sprawiła wrażenie chaotycznej, przedobrzonej i niespójnej. Wychodząc jednak z założenia "przesłuchałeś raz, nie przesłuchałeś wcale", zmusiłem się do ponownego przesłuchania, a z każdym kolejnym zapętleniem, najnowszy album N.E.R.D, wchodził coraz lepiej. Czyli jednak, w szaleństwie jest metoda.


Płytę otwiera skoczne, pełne przechwałek i pychy "Lemon" z gościnnym udziałem Rihanny, która uraczyła słuchaczy rapowaną (!) zwrotką. A właściwie to dwiema zwrotkami. Choć największą uwagę przykuwa powtarzalny hook, tak stylówka Rihanny to miły smaczek, z którym na pewno warto się zapoznać.


Jak wspomniałem we wstępie, "NO_ONE EVER REALLY DIES" sprawia wrażenie niespójności. Właściwie już przy drugim numerze na krążku, można właśnie tak pomyśleć; z jednej strony mamy wersy typu "Hate! Bad bitches wanna be my bae/Hate! Hunt me down like the C.I.A" lub "Mothafucka, we ain't finished/I told you we won't stop/A nigga 'bouta business/Like yours, but you rent it" w "Lemon", by po chwili usłyszeć "You're all at the matinee/The American mall/Where corporations won't pay for effects they cause" w nieco bardziej stonowanym "Deep Down Body Thurst", naszpikowanym odniesieniami do obecnej sytuacji politycznej, jak i konfliktów na podłożu religijnym.


Tuż po zaangażowanym "Deep Down...", słuchacz otrzymuje kolejny rozstrzał nastrojów, czyli "Voilà" z gościnnym udziałem Gacciego Mane'a i Wale'a. W gruncie rzeczy sama lista gości jest bardzo imponująca i warta uwagi, ale o tym za chwilę. Wracając do kawałka - mieliśmy już braggę z Rihanną, czas na radiówkę z Guccim. I to nie byle jaką, ale idealną, by puszczać ją wcześnie rano, gdy ludzie dopiero zaczynają się budzić, a frazes "możesz zrobić wszystko, jeśli tylko zechcesz", którym można streścić ten kawałek, pasuje jak ulał do porannego zmotywowania się, by wstać.


Jak wspomniałem, lista featów na najnowszym projekcie spod szyldu zespołu, to nie w kij dmuchał. Oprócz wcześniej wspomnianych artystów, mamy również Future'a w "1000", Kendricka Lamara w aż dwóch kawałkach - "Don't Don't Do It!" oraz Kites", André 3000 w "Rollinem 7's", MIA wraz z Lamarem w "Kites" oraz na sam koniec ulubieniec wszelkich radiostacji w ubiegłym roku - Ed Sheeran w "Lifting You". Jak widać, sami zaproszeni to wystarczający powód, by sprawdzić materiał od Nerdów.


"NO_ONE EVER REALLY DIES" to tak naprawdę zbiór singli. Na całej płycie próżno szukać jakiegoś wielkiego punktu spójnego, oprócz hitowości i dość łatwego, mainstreamowego brzmienia do przyswojenia dla słuchacza. Najnowsza produkcja od Pharella i reszty ekipy to płyta w sam raz do wrzucenia do auta, puszczenia na imprezie w tle lub włączenia jej, by coś po prostu leciało. Próżno szukać w tym czegoś niezwykłego, czy wręcz przeciwnie, czegoś nudnego. "NO_ONE EVER REALLY DIES" to konsensus dla mało wymagającego słuchacza, który oczekuje tylko wpadającego w ucho brzmienia.


Info
Igor Wiśniewski, 19 lat
mężczyzna, Zduńska Wola
Gwiazda Hip-Hop.pl
dodano: 2018-01-25

średnia ocena: 0.00 (0)
Aby ocenić recenzję musisz się zalogować
Dodaj wypowiedź

Autor: Podaj wynik dodawania: 1 + 5 =

Pozostało znaków: 1250

Uwaga:
Twój host to ec2-54-198-205-153.compute-1.amazonaws.com (54.198.205.153). Informacja ta zostanie zapisana wraz z Twoją wypowiedzią. W przypadku naruszenia czyichkolwiek dóbr osobistych informacja ta zostanie ujawniona tak aby ułatwić ściganie autora.

Hip-Hop.pl © 2000-2018 • kontakt • redakcjareklamamateriały promocyjneFAQ, pomoc i zasadyPolityka Cookies