Aby zapewnić prawidłowe działanie strony oraz żeby hajs się zgadzał używamy ciasteczek.
Szczegółowe informacje
button_zwin_rozwin

hip-hop.pl »

RogalDDL - ANtY

 RogalDDL rap graffiti breakdance video

RogalDDL - "ANtY"

(2018, Step Records, Album)
Muzyka rap hip-hop mp3 RogalDDL - ANtY,
Ten album nie zostaÂł jeszcze oceniony
Zaloguj siĂŞ aby oceniĂŚ album.
PosÂłuchaj utworĂłw z RogalDDL - ANtY
 • 01.INTRO-CZ3CIE OKO
 • 02.Bajka
 • 03.Jeśli
 • 04.Deadline
 • 05.Tak To Widzę
 • 06.Mikrofony
 • 07.2xPlatyna
 • 08.Tsunami - Donatella Diss
 • 09.Taran
 • 10. Serca
 • 11.Siema
 • 12.Ujemny
 • 13.Outro

Rogal DDL to już historyczna postać w polskiej rap grze. Nie przez swoje osiągnięcia czy dorobek fonograficzny. Tak wystrzelonego zawodnika, oprócz Nagłego Ataku Spawacza i Gospela, nie było. Ciężko jakkolwiek sklasyfikować Rogala. Jeżeli PR03L3M to ulica 2.0, Rogal DDL to ulica co najmniej 4.1. A "ANtY" tylko to potwierdza.


Jeżeli ktoś jeszcze nie zapoznał się z najnowszą płytą od reprezentanta Step Records, "ANtY" to esencja tego, co w Rogalu DDL najlepsze; bezpardonowe, chamskie, bardzo często wulgarne i prymitywne teksty, odklejone, klubowe wręcz bity, które Fazi z Nagłego Ataku Spawacza śmiało mógłby zakwalifikować do gatunku, jakim jest "czopka" i wszechobecny chaos. Chaos, który na swój sposób gospodarz opanowuje bez większego problemu.


Najprawdopodobniej dzieje się tak, ponieważ za produkcję bitów na ostatnim legalnym krążku rapera w kominiarce odpowiada w większości on sam. I w zasadzie nie ma się, co się dziwić. Nikt inny nie oddałby tak dobrze charakteru albumu, a tym bardziej nie wpasowałby się w niego. Doskonale widać to na przykładach dwóch gościnnych producentów - Klimsona i Gondka. O ile Gondek, który odpowiada za bit do "Siema" z gościnnym udziałem Peji i Grzybka LD sprawił, że odbiorca nieco odpoczywa od DDL-owej jazdy, tak Klimson jakoś nijak nie pasuje do ogółu.


Jeśli chodzi o produkcje autorstwa DDL... no właśnie. Ciężko sobie wyobrazić, co trzeba mieć w głowie i jakie substancje zażywać, by złapać taka fazę. Mimo tego, w szaleństwie jest metoda, bo właśnie dzięki temu odklejeniu, Rogal DDL zaistniał w masowej świadomości. Klimat przećpanych dyskotek został oddany idealnie, a ogrom ścieżek z wokalem, powodująca jeszcze większy chaos tylko spaja to wszystko w całość ("Bajka", "Tak To Widzę"). Gdzie tu logika? Nie wiadomo.


Dla "normalnego" słuchacza album Rogala DDL to coś, co koniecznie powinien pominąć. Nie jest to muzyka dla wszystkich. Utwory po siedem czy osiem minut, tempo bitów, chamskie wersy gospodarza i ilość słabych gościnek, normalnie odrzuciłaby każdego. Jednak tego albumu nie da się oceniać w ramach "normalnego" słuchacza. "ANtY" to tytuł dla określonej grupy odbiorców. Jeżeli chodzi o gości, niestety nie ma nad czym się zbytnio pochylać. Jedyne występy, które warto odnotować to Kobik w "Sercach" oraz Peja w "Siema. Weteran poznańskiej sceny jak zwykle pokazał ogromną charyzmę i zdominował utwór. Co jak co, ale poznaniak nigdy nie zawodzi w kwestii featów.


Po "ANtY" warto sięgnąć w trzech przypadkach; jeśli jesteś fanem Rogala DDL, z ciekawości lub na późnym etapie naprawdę ostrego melanżu. W każdym innym wypadku, jeśli nie jesteś świadom, czego się spodziewać po DDL-u, najzwyczajniej w świecie wyłączysz po pierwszych pięciu minutach. Mimo wszystko należy docenić to, co reprezentuje sobą autor "ANtY". Kto inny w Polsce nagra przesiąknięty ulicą album w takim klimacie?


 


"Normalna" ocena: 3/10


Ocena w skali Rogala: DDL/10

Info
Igor Wiśniewski, 20 lat
mężczyzna, Zduńska Wola
Gwiazda Hip-Hop.pl
dodano: 2018-06-29

średnia ocena: 0.00 (0)
Aby ocenić recenzję musisz się zalogować
anonim
Autor: savalas31   Link do posta
02:47:26, 30-06-18
normalna ocena 1/10 to nie jest zasługa Rogala, że album został poprawnie zarejestrowany, oprócz tego nie ma na nim żadnych atutów. Teksty dramat, rytmika brak, flow brak, błędy mnóstwo. 1 dla realizatora, że nie zwariował

Dodaj wypowiedź

Autor: Podaj wynik dodawania: 5 + 2 =

Pozostało znaków: 1250

Uwaga:
Twój host to ec2-52-3-228-47.compute-1.amazonaws.com (52.3.228.47). Informacja ta zostanie zapisana wraz z Twoją wypowiedzią. W przypadku naruszenia czyichkolwiek dóbr osobistych informacja ta zostanie ujawniona tak aby ułatwić ściganie autora.