Aby zapewnić prawidłowe działanie strony oraz żeby hajs się zgadzał używamy ciasteczek.
Szczegółowe informacje
button_zwin_rozwin

hip-hop.pl »

- Albo Inaczej 2

 alkopoligamia.com rap graffiti breakdance video Alkopoligamia.com, alkopoligamiacom.hip-hop.pl

- "Albo Inaczej 2"

(2018, alkopoligamia.com, Album)
Muzyka rap hip-hop mp3 - Albo Inaczej 2,
Ten album nie zostaÂł jeszcze oceniony
Zaloguj siĂŞ aby oceniĂŚ album.
PosÂłuchaj utworĂłw z - Albo Inaczej 2
 • 01.Nie mamy skrzydeł wyk. Piotr Zioła
 • 02.Mogę wszystko wyk. Natalia Nykiel
 • 03.Gdyby miało nie być jutra wyk. Mrozu
 • 04.Nic wyk. Daria Zawiałow
 • 05.Sznurowadła wyk. Fismoll
 • 06.Chodź ze mną wyk. Ralph Kaminski
 • 07.Czerwona sukienka wyk. Justyna Święs
 • 08.Złe nawyki wyk. Monika Borzym
 • 09.Mówią mi wyk. Igo
 • 10.Ile mogę? wyk. Rosalie.
 • 11.Chwila wyk. Krzysztof Zalewski
 • 12.Chwile ulotne

Taconafide to movement - Alkopoligamia to lifestyle. Jak inaczej zdefiniować warszawską wytwórnię, której projekty tak bardzo wyróżniają się na całym rynku muzycznym w Polsce. Najlepszym przykładem jest akcja "Albo Inaczej". Po głośnym, docenionym przez słuchaczy pierwszym albumie, gdzie m.in. śp. Zbigniew Wodecki wykonywał "Jest jedna rzecz" z repertuaru Slums Attack, przyszedł czas na sequel wyjątkowej kompilacji. Tym razem, zamiast klasyków polskiej muzyki rozrywkowej, mamy przyjemność usłyszeć o wiele świeższe, dzisiejsze nazwiska.

Już chyba utarło się, że sequel rzadko kiedy dorównuje pierwszej części. Tegorocznymi wyjątkami, póki co, są "Deadpool 2" i "Albo Inaczej 2" właśnie. Kompilacja składa się z dwunastu interpretacji utworów z katalogów takich artystów jak m.in. Fisz, Miuosh, Pezet czy Te-Tris. Specjalnie użyłem słowa "interpretacja", a nie "cover". Powód jest oczywisty - każda pozycja na albumie została przerobiona na modłę wykonawcy, który podjął się wyzwania w postaci przerobienia rapowego kawałka na piosenkę. W taki oto sposób dostaliśmy chociażby "Ile mogę" z albumu "Lot 2011" Te-Trisa w wykonaniu Rosalie., gdzie przez wyrzucenie dużej części zwrotek i poprzestawiane wersy można pomyśleć, że to całkiem nowy, premierowy utwór.Rzecz jasna na albumie nie znajdą się tylko tak skrajnie zmodyfikowane pozycje. Na "Albo Inaczej 2" usłyszymy również wykony, które po prostu postawiły rapowe klasyki na zupełnie innym poziomie, nadając im zupełnie innego wydźwięku oraz wywołując całkiem różne emocje u słuchaczy, w porównaniu do oryginalnych wersji. Takimi utworami są np. "Sznurowadła" z repertuaru Fisza w wykonaniu Fismolla czy "Gdyby miało nie być jutra" Pezeta, zaśpiewane przez Mroza. Obaj panowie naładowali swoje występy emocjami, których w nieco surowych stylistykach oryginałów nie uświadczymy.Chociaż każdy z utworów na "Albo Inaczej 2" to coś innego i wartego uwagi, na składance znajdziemy kawałki, które lepiej brzmią w oryginale. "Chodź ze mną" w interpretacji Ralpha Kaminskiego, choć klimatyczna, gdzie wokal idealnie zgrywa się z kompozycją Mariusza Obijalskiego, można odnieść wrażenie, że została ona nieco obdarta z emocji, które możemy poczuć u Eldoki, po czym nie dano słuchaczowi zbyt wiele w zamian. Drugim takim przypadkiem są zamykające album "Chwile ulotne" z doskonale wszystkim znanej "Kinematografii" od Paktofoniki. Tutaj jednak nie chodzi o wykon, a raczej o warstwę liryczną. Czasownikowe, dokładne rymy z początku wieku pokazują w nowej odsłonie pokazują, jak ubogi warsztat mieli ówcześni raperzy. O ile przez sentyment, oryginału można posłuchać z przyjemnością, tak wersja z "Albo Inaczej 2" potrafi nieco kłuć w uszy.Druga część wyjątkowego projektu od Alkopoligamii to coś, co może nie podejść za pierwszym przesłuchaniem. Warto jednak przysiąść kolejne dwa, by odpowiednio osłuchać się z nowymi aranżacjami i docenić ich inność. "Złe nawyki" w wykonaniu Moniki Borzym, czy "Czerwona sukienka" zaśpiewana przez Justynę Święs to rzeczy, którym należy poświęcić czas. Zresztą, całość jest tego warta. "Albo inaczej" to idealna odskocznia dla kogoś, kto szuka odskoczni od rapu, jednocześnie chcąc czegoś z tegoż właśnie gatunku.


Ocena: 8/10

Info
Igor Wiśniewski, 20 lat
mężczyzna, Zduńska Wola
Gwiazda Hip-Hop.pl
dodano: 2018-07-05

średnia ocena: 9.00 (1)
Aby ocenić recenzję musisz się zalogować
Dodaj wypowiedź

Autor: Podaj wynik dodawania: 3 + 4 =

Pozostało znaków: 1250

Uwaga:
Twój host to ec2-3-226-245-48.compute-1.amazonaws.com (3.226.245.48). Informacja ta zostanie zapisana wraz z Twoją wypowiedzią. W przypadku naruszenia czyichkolwiek dóbr osobistych informacja ta zostanie ujawniona tak aby ułatwić ściganie autora.