Aby zapewnić prawidłowe działanie strony oraz żeby hajs się zgadzał używamy ciasteczek.
Szczegółowe informacje

hip-hop.pl »

White 2115 - Rockstar

 White 2115 rap graffiti breakdance video

White 2115 - "Rockstar"

(2018, SBMfaffija, Album)
Muzyka rap hip-hop mp3 White 2115 - Rockstar,
Ten album nie został jeszcze oceniony
Zaloguj się aby ocenić album.
Posłuchaj utworów z White 2115 - Rockstar
 • 01.Balmain
 • 02.Kurt Cobain
 • 03.California
 • 04.Jaki ojciec taki syn
 • 05.Rockstar
 • 06.La vida loca
 • 07.Noc
 • 08.Anioł stróż
 • 09.Jim Morrison
 • 10.Crybaby
 • 11.Nowi kumple
 • 12.Sos mula
 • 13.Sen
 • 14.Legenda

Co ma wspólnego Nirvana i The Doors z SB Maffiją? Można pomyśleć, że raczej niewiele, a mimo to, możemy zobaczyć nazwiska wokalistów obu zespołów na trackliście najnowszego debiutu z warszawskiego labelu. "Rockstar" White'a 2115 to pierwsza legalna płyta rapera z Milanówka i pierwszy trapowo-rockowy album w Polsce.

Na wstępie trzeba zaznaczyć, że nie jest to pozycja dla ludzi, którzy wymagają zabawy słowem i merytoryki na poziomie Bisza czy Mesa. Pod względem liryki White może pochwalić się "jedynie" dobrym składaniem wersów, a tematycznie zlewa się z pozostałą częścią młodego pokolenia. Wszystkim, którzy dostają wylewu, kiedy zwrotki nie przypominają tych ze "Skandalu" Molesty, nie polecam włączania chociażby "Californii". Która jako rockowa radiówka mogłaby sprawić się naprawdę dobrze i swoją rolę letniego hitu spełnia perfekcyjnie. Nie starczyłoby palców u rąk i stóp, by wyliczyć, ile razy gospodarz mówi o tym samym; teksty w stylu "Kiedyś nie miałem nic, a teraz mam wszystko" są na porządku dziennym.

Nie można jednak odmówić White'owi ogromnych ambicji ("Rockstar", "Legenda") i konsekwencji. By być uczciwym, należy wspomnieć o "Jaki ojciec taki syn", gdzie naczelna gwiazda rocka SB Maffiji daje się poznać od dojrzalszej strony.

Młody Łajcior osiągnął synergię między trapem, a rockiem. Dużą rolę w tym odgrywa brzmienie, za które odpowiedzialny jest w dużej mierze Deemz, który wyprodukował aż 5 utworów. Gospodarz nie postawił jednak tylko na znane ksywki i obok Deemza, Kubiego Producenta czy Got Barssa, na albumie swoje podkłady zostawili LexNour, ATP Beats, MajinSauce, Masked Man, Kuroime i Imotape Productions. Ogromne ilości gitary oraz trapowych elementów, stworzyły White'owi przestrzeń do popisania się swoją wszechstronnością, dzięki czemu młody raper może się wykrzyczeć, wyśpiewać i wybawić jak prawdziwa gwiazda rocka. Choć czasami można odnieść wrażenie, że zjada końcówki lub po prostu brzmi niewyraźnie.

Z oczywistych względów wcześniej wspomniane nazwiska Kurta Cobaina i Jima Morrisona to jedynie tytuły. Co nie znaczy, że nie są one warte uwagi. Gospodarz, oddając hołd członkom 27 Clubu, po części odnosząc się do ich życiorysów, ubrał całość w trapową lekkość, kolejny raz pokazując, że można zgrabnie łączyć stare z nowym i tworzyć coś ciekawego.

Oprócz tegorocznego Młodego Wilka, na "Rockstarze" słyszymy również kolegów z 2115 - Bedoesa i Kuqe oraz filar SBM - Białasa. Cała trójka stanowi odpowiednie przełamanie tak wyrazistej stylówki gospodarza. Rzuca się jednak w oczy fakt, jak bardzo Kuqe odstaje od reszty. Znany głównie z featów u bardziej znanych kolegów z 2115 raper brzmi, jakby podkład od MajinSauce'a sprawiał mu całkiem sporą trudność. Co prawda nie jest to tragiczny występ, jednak znając jego możliwości, można mieć pewność, że stać go na więcej.

White 2115 to nieoszlifowany diament, który coraz mocniej zaznacza swoją pozycję na scenie. Znajdując pomysł na siebie, wydał bardzo udany debiut i jeśli wierzyć jego deklaracjom, to dopiero początek. W "Rockstar" drzemie ogromny potencjał, by wypróbować materiał wraz z live bandem, miejmy więc nadzieję, że White pokusi się o taki eksperyment.

Ocena: 7/10

Info
Igor Wiśniewski, 20 lat
mężczyzna, Zduńska Wola
Gwiazda Hip-Hop.pl
dodano: 2018-09-12

średnia ocena: 0.00 (0)
Aby ocenić recenzję musisz się zalogować
redakcja
Twój host (.) został zablokowany do: 2019-06-19. Zaloguj się, by móc dodawać wypowiedzi.

Hip-Hop.pl © 2000-2019 • kontakt • redakcjareklamamateriały promocyjneFAQ, pomoc i zasadyPolityka Cookies