Aby zapewnić prawidłowe działanie strony oraz żeby hajs się zgadzał używamy ciasteczek.
Szczegółowe informacje

hip-hop.pl »

Beteo - Nowy Pop

 Beteo rap graffiti breakdance video

Beteo - "Nowy Pop"

(2018, SBMfaffija, Album)
Muzyka rap hip-hop mp3 Beteo - Nowy Pop,
Ten album nie został jeszcze oceniony
Zaloguj się aby ocenić album.
Posłuchaj utworów z Beteo - Nowy Pop
 • 01.Ja
 • 02.Popstar/Rockstar
 • 03.Domki na drzewach
 • 04.Meow
 • 05.Ty
 • 06.Paradise
 • 07.Nowy Pop
 • 08.Aquapark
 • 09.Wszystkie nasze byłe
 • 10.Kocha, nie kocham
 • 11.Znasz mnie?
 • 12.Rollercoaster

Nowy Pop.
SB Maffija ma się czym pochwalić. Czołowa pozycja na rapowym rynku, podpisany Bedoes, w szeregach mają Gwiazdę Rocka, a teraz jeszcze wyklarowała się Gwiazda Popu. Monopolizacja rynku? Raczej nie, aczkolwiek takiej ekipy nie można zlekceważyć. I "Nowy Pop" to kolejny z przykładów, że właśnie tak jest.

Beteo na przestrzeni kilku ostatnich lat ciężko pracował na wytworzenie własnego, charakterystycznego brzmienia. Poprzednie projekty kipiały trapową przewózką, jednocześnie pozostawiając niedosyt. Najnowszy projekt to naturalny krok w przód w karierze rapera. "Dziś mam nową muzę, ciągle robię nową muzę/Nigdy tak żadnej nie czułem, nigdy jej lepiej nie czułem" - pomijając dwuznaczność wersów - bardziej trafnych linijek opisujących ten album nie da się znaleźć. 

Płyta zaczyna się od "Ja" - typowego kawałka o wygrywaniu życia, jednocześnie będącym najlepszym otwarciem i wprowadzeniem, jakie można było wybrać spośród tracklisty. "Nowy Pop" to opowieść o konsekwencji w działaniu, przepleciona dupami, alkoholem i używkami. Patrząc chociażby przez pryzmat "Bejbi" można zauważyć, że Beteo wyważył to o niebo lepiej niż na poprzednim projekcie. 

Rapowy Brud + Radiowe Brzmienie = Nowy Pop. Raper wyciągnął co najlepsze z obu gatunków, łącząc teksty pełne wulgaryzmów i trapowej przewózki z refrenami, które śmiało mogłyby zawładnąć radiem - "Wszystkie nasze byłe", "Nowy Pop", "Kocha, nie kocham". Dużą rolę odegrali oczywiście producenci, którzy stanęli na wysokości zadania. Bity Babinciego, Got Barssa i Lorena, które dominują na "Nowym Popie" czerpiąc garściami z najnowszych trendów, dodały płycie repeat value, stając się drugim, zaraz po refrenach, największym atutem albumu. 

Beteo dobierając podkłady na "Nowy Pop" zaserwował słuchaczom przelot od przyjemnych, cukierkowych radiówek jak we "Wszystkich naszych byłych" aż do ciężkiego, pełnego basu, trapowego "Aquaparku" z udziałem Żabsona. Uniknął dzięki temu monotonii, co chwilę sprawiając, że wydawnictwo na nowo staje się atrakcyjne dla odbiorcy.  
Na płycie oprócz Beteo słyszymy również White'a 2115, Żabsona, Merghaniego i ReTo. Rozstrzał w stylistykach każdego z gości to dodatkowe wzbogacenie zawartości. Co by nie sądzić o którymkolwiek z nich, nie można odmówić im charakterystycznych brzmień, co właściwie zamanifestowali na "Nowym Popie".  

Płytę zamyka "Ty" - swoista klamra kompozycyjna, będąca pewnego rodzaju kontynuacją otwarcia. Zabieg o tyle ciekawy, że nawet bity Babinciego i Got Barssa brzmią na tyle spójnie ze sobą, by słuchacz nie odstawił albumu po pierwszym odsłuchu. 

"Nowy Pop" to przełom. Przede wszystkim dla Beteo, który w końcu wydał projekt, gdzie ciężko się do czegoś przyczepić. Raper ze Świebodzina dojrzał jako człowiek i jako artysta, oddając w ręce słuchaczy produkt kompletny, mający szansę otworzyć drzwi do jeszcze większych zasięgów. Konsekwencja popłaca i Beteo musi zdawać sobie z tego sprawę. 

Ocena: 8.5/10

Info
Igor Wiśniewski, 20 lat
mężczyzna, Zduńska Wola
Gwiazda Hip-Hop.pl
dodano: 2018-11-21

średnia ocena: 5.50 (2)
Aby ocenić recenzję musisz się zalogować
Dodaj wypowiedź

Autor: Podaj wynik dodawania: 3 + 2 =

Pozostało znaków: 1250

Uwaga:
Twój host to ec2-35-173-48-224.compute-1.amazonaws.com (35.173.48.224). Informacja ta zostanie zapisana wraz z Twoją wypowiedzią. W przypadku naruszenia czyichkolwiek dóbr osobistych informacja ta zostanie ujawniona tak aby ułatwić ściganie autora.

Hip-Hop.pl © 2000-2019 • kontakt • redakcjareklamamateriały promocyjneFAQ, pomoc i zasadyPolityka Cookies