Aby zapewnić prawidłowe działanie strony oraz żeby hajs się zgadzał używamy ciasteczek.
Szczegółowe informacje
button_zwin_rozwin

hip-hop.pl »

Gadabit - 3

 Gadabit rap graffiti breakdance video Gadabit, gadabit.hip-hop.pl

Gadabit - "3"

(2018, Nielegal)
Muzyka rap hip-hop mp3 Gadabit - 3,
Ten album nie zostaÂł jeszcze oceniony
Zaloguj siĂŞ aby oceniĂŚ album.
PosÂłuchaj utworĂłw z Gadabit - 3
 • 01.Intro
 • 02.Życie 2
 • 03.Mój Bóg
 • 04.Gdzie tu sens
 • 05.Dziękuje Wam
 • 06.Jazda
 • 07.Gonitwa
 • 08.Stąpasz Ty
 • 09.5 sierpnia
 • 10.Haipeha
 • 11.Jestem
 • 12.Gdy życie porwie w tan cię
 • 13.Patrzę na Świat

Tyle myśli, że nie sposób ich opisać/Więc niech przemówi muzyka


Od ostatniej płyty krakowskiego składu Gadabit minęły trzy lata. Po tych trzech latach, zespół wraca z "Trójką". Płytą eklektyczną, pełną przemyśleń na tematy wszelakie, przesiąkniętą naturą i muzyką. "3" to materiał, w którym znajdą coś dla siebie wszyscy tęskniący za klasycznym, hiphopowym brzmieniem, jak i dla osób szukających eksperymentów.


Gadabit 3 to opowieść poszukującego, choć pewnego siebie, trzydziestolatka. Teoretycznie znaleziona równowaga i sens życia, przeplata się z ciągłą ciekawością i refleksjami. Chociaż Ind już w "Intrze" zaznacza, że najważniejsza na albumie jest muzyka, nie sposób nie pochylić się nad treścią. Tematy takie jak Bóg, rodzina czy upływ czasu, które zostały poruszone, choć popularne i uniwersalne, nie otarły się o banał i rzucanie truizmami. Motyw rywalizacji między dwoma podmiotami podczas dyskusji w "Moim Bogu" pokazuje w ciekawy sposób dwa zupełnie inne spojrzenia oraz pewnego rodzaju ignorancję obu stron konfliktu.


W przypadku "Trójki" ciężko mówić o podziale MC/Muzycy. Ind dzięki swojej barwie głosu, dużej melodyjności i wyczuwalnemu luzowi, stanowi kolejny z instrumentów użytych przy produkcji albumu. Choć bity autorstwa K-oui same w sobie brzmią świetnie, raper potrafi nakierować słuchacza na dany tor przemyśleń, czy nawet wskazać palcem, jakie emocje powinniśmy odczuwać. Niesprawiedliwe byłoby przypisać wszystkich zasług tylko K-oui i Indowi. Gitara Rafała Klimczaka skomponowana z perkusją Adama Stępniowskiego w "Jeździe" prowadzi cały kawałek, który sam w sobie jest dość sporym zaskoczeniem; osadzony w a la góralskiej stylistyce wstęp, by za moment zszokować słuchacza rapcore'owym brzmieniem. Swoją drogą, idealny utwór dla fanów stoków narciarskich.


Ogromną rolę odegrały również chórki Justyna Małodobrego. "5 sierpnia", choć ciekawie przemyślany, bez udziału Małodobrego, pozostałby nieciekawy dla uszu i niekompletny ogólnie.


Jak wcześniej wspomniałem, Gadabit 3 to album przepełniony różnymi inspiracjami. Od hołdowniczych boombapowych utworów pełnych trąbek i wyczuwalnego funku jak "Życie 2", "Haipeha" (props za nawiązanie do Shoomu w refrenie) czy "Mój Bóg", przez o wiele szybszą, nowocześniejszą i bardziej zaawansowaną technicznie "Gonitwę" do melodeklamacji, zaakcentowanej przez mocno wybijającą się stopę w "Stąpasz Ty".


Dobrą wiadomością dla wszystkich stęsknionych za starą szkołą jest obecność DJ-ów na albumie. Słuchacz wręcz nie może odpędzić się od scratchy i cutów, za które odpowiadają DJ FEEL-X, DJ Eprom, DJ Smutek i Pan Zimna Łapa. Oprócz tego warto zauważyć, że za mix i master całej płyty odpowiada właśnie DJ Eprom, który jak zwykle spisał się na medal.


Patrząc przez pryzmat "Drzew" można tylko bić brawo. Gadabit uraczył słuchaczy materiałem innym niż poprzedni, a ilość utworów na płycie została zredukowana. Kiedy w przypadku 20 pozycji na trackliście słuchacz miał problem, by przesłuchać album od deski do deski, trzynastka okazała się szczęśliwą liczbą. Artyści zadbali o to, by słuchacz nie zmęczył się jednym odsłuchem, co w rezultacie sprawiło odbiór całości przyjemniejszym.


Ocena: 7.5/10

Info
Igor Wiśniewski, 20 lat
mężczyzna, Zduńska Wola
Gwiazda Hip-Hop.pl
dodano: 2018-12-19

średnia ocena: 0.00 (0)
Aby ocenić recenzję musisz się zalogować
Dodaj wypowiedź

Autor: Podaj wynik dodawania: 2 + 4 =

Pozostało znaków: 1250

Uwaga:
Twój host to ec2-3-228-10-34.compute-1.amazonaws.com (3.228.10.34). Informacja ta zostanie zapisana wraz z Twoją wypowiedzią. W przypadku naruszenia czyichkolwiek dóbr osobistych informacja ta zostanie ujawniona tak aby ułatwić ściganie autora.