Aby zapewnić prawidłowe działanie strony oraz żeby hajs się zgadzał używamy ciasteczek.
Szczegółowe informacje
button_zwin_rozwin

hip-hop.pl »

Leh - Dziki i Nietoperze

 Leh rap graffiti breakdance video Leh,

Leh - "Dziki i Nietoperze"

(2018, Nielegal)
Muzyka rap hip-hop mp3 Leh - Dziki i Nietoperze,
Ten album nie zostaÂł jeszcze oceniony
Zaloguj siĂŞ aby oceniĂŚ album.
PosÂłuchaj utworĂłw z Leh - Dziki i Nietoperze
 • 01.Dziktro
 • 02.Łabędź
 • 03.Tylko EH
 • 04.Outro
 • 05.MC Culkin
 • 06.Nie znam
 • 07.Parę zakurzonych klisz z 90'
 • 08.Sosnowiec
 • 09.!LunyStoners
 • 10.Miasto nocą
 • 11.Uni.cat
 • 12.Trzy
 • 13.Szczere Gówno

Z miasta automatów, Mefedronu i flow 3050.

Młody Leh, młoda Gdynia. Po udanym wydawnictwie w Alkopoligamii i dobrze przyjętym mixtapie Leh wraca z nowym, niezależnym albumem "Dziki i Nietoperze". Wraca zimą, dając obok pokładów bezczelnych i soczystych linijek sporo refleksji, humoru i g-funkowego luzu. Z miasta, w którym w jednej Arce do wykwintnej restauracji Pieterwasa albo meliniarskiego kebsa płyną Belmondo, Magda Masny i Huczu, dobiegają nas wieści o kreatywnych, związanych z kreatyną albo puszkami - dzikach i wiszących do góry nogami, nocnych nietoperzach. Echolokacja i las pełną parą. Trip kwaśny jak Rogal. 

14 utworów, poza wstępem i zakończeniem, można podzielić na trzy części. Pierwsza z nich, na którą składają się 26, Parę zakurzonych klisz z 90', Sosnowiec oraz Szczere gówno to opowieści w brudnej atmosferze scenicznej, nocnej, miejskiej dostarczone z dozą uszczypliwości godną młodego Himilsbacha. Lehu opisuje Gdynię, swoje zachowania, zajawki koszykówką, zmiany miejskie na przestrzeni lat. Nie stroni od przyznania się (dosłownie i w przenośni), że to, co robi to "szczere gówno", gdzie Kosi pięknie nawiązuje do klasyki początkiem zwroty. Sytuacja z Sosnowca z podróżą bez telefonu, kwitu i dokumentów na koncert, który miał zagrać z Mario Kontrargumentem - petarda. Wszystko opowiedziane z przymrużeniem oka, przy brzdęku browarków i beztroskości, którą ma w sobie tylko Leh.  

W drugiej części autor jest tym bezczelnym gnojem, który nie boi się rzucić chamskiego pancza i z całkowita pewnością siebie eliminuje po drodze wszystkich, którzy mu nie pasują. Łabędź, McCulkin, Nie znam i Brud to utwory będące kwintesencją potężnych linijek serwowanych prosto w pysk. Wkładanie w czarną dziurę i posuwanie wszechświata, parcie na siano w warszawskiej Stodole, tekst "mokra szmata siada mi na twarzy #waterboarding" - chapeau bas. Leh założył bluzę z kaputrem, wziął kupony z MC'a, nie wziął dokumentów, i wyszedł skopać kilka tyłków. 

Utwory Trzy, !LungStories, Miasto nocą i Tylko EH są bardziej chilloutowe względem brzmienia, ale równie mocne względem wydźwięku, nawet jeśli Lehu i Kieras majstrują tylko instrumentalnie jak w przypadku drugiego z wymienionych. Nietoperz dalej żyje nocą, ale przy okazji o daniu w mordę może nawinąć tak, że wywołuje to uśmiech na twarzy. "Morda nie szklanka, gdzie moja szklanka, morda?". Każdy kumaty się uśmiechnie. Leh narkotyzuje kobiety swoim bezczelnym stylem, sprawia, że zarówno osiedlowe dziki, jak i nietoperze poszukujące wielu znaczeń w wersach, są zadowoleni. 

Produkcyjnie płyta wypada przyzwoicie. Instrumentale głównego aktora przedstawienia "Dziki i Nietoperze" robią robotę. Poza tym warto wspomnieć o świetnym ostatnio Gibbsie. Pozostałe bity stworzyli m.in. ka-meal, Barto'cut'12, SUPREME. Cegiełkę dołożył Kieras, który momentami brzmi jak Kid Rock w latach '90, a to już coś. 

Trzy oblicza Leha: flow, panczlajny i zdolność gawędziarstwa. Ale nie takiego, gdzie stary koleś dosiada się w trolejbusie jadącym na 3 Maja w Gdyni i opowiada, że ta dziewczynka z przodu, na którą się ślini, przypomina mu zmarłą ciotkę za młodu. Gawędziarstwo, którego posłucha się przy piwku, przy kwaśniejszych rzeczach, włócząc się nocą po mieście z obitym ryjem. Leh czaruje, manewruje swoim niepodrabialnym flow i tkwi w beztrosce swojego życia, do którego wpuszcza tylko hermetyczne grono. W końcu "nikt nie ma dokumentów, bo nikt nie jest...". Fresh & dope. 

7/10

Info
KazKatFlow
mężczyzna, Warszawa
Gwiazda Hip-Hop.pl
dodano: 2018-12-20

średnia ocena: 0.00 (0)
Aby ocenić recenzję musisz się zalogować
Dodaj wypowiedź

Autor: Podaj wynik dodawania: 3 + 5 =

Pozostało znaków: 1250

Uwaga:
Twój host to ec2-3-228-10-34.compute-1.amazonaws.com (3.228.10.34). Informacja ta zostanie zapisana wraz z Twoją wypowiedzią. W przypadku naruszenia czyichkolwiek dóbr osobistych informacja ta zostanie ujawniona tak aby ułatwić ściganie autora.