Aby zapewnić prawidłowe działanie strony oraz żeby hajs się zgadzał używamy ciasteczek.
Szczegółowe informacje
button_zwin_rozwin

hip-hop.pl »

Małolat - Transfer

 rap graffiti breakdance video , malolat.hip-hop.pl
Małolat, Michał Kapliński, to raper pochodzący z Ursynowa, brat Pezeta. W 1998 wygrał konkurs Super MC, w którym główną nagrodą był występ na składance "Hip-hop'owy raport z osiedla w najlepszym wykonaniu". Na wcześniej wymienionej składance zost...

Małolat - "Transfer"

(2019, My Music, Album)
Muzyka rap hip-hop mp3
Ten album nie zostaÂł jeszcze oceniony
Zaloguj siĂŞ aby oceniĂŚ album.
PosÂłuchaj utworĂłw z
 • 01.Nieraz
 • 02.Transfer
 • 03.Stół
 • 04.Nad ranem
 • 05.Backstage
 • 06.Z betonu
 • 07.Gdy byłaś obok
 • 08.Światła mnie rażą
 • 09.Tranzyt
 • 10.Tylko raz
 • 11.Dress Code

Transfer głośny jak Ronaldo w Juve.


Małolat kilka lat temu po długiej przerwie udostępnił słuchaczom swój materiał "Więcej". Z kolei kilka lat później, jakby rzekli Mes i Praktik, wychodzi "Transfer" - nowy album młodszego z braci Kaplińskich w całości wyprodukowany przez utalentowanego i znającego się na współczesnych trendach Auera. "Transfer" to 10 utworów osadzonych w nowoczesnej stylistyce, jednak zdecydowanie czuć w nich sznyty starej szkoły. I bardzo dobrze.


Płytę otwiera "Nieraz", który jest jak mocne kopnięcie i porażenie prądem z płyty nagranej w duecie ze starszym z rodzeństwa. Skrajne sytuacje opisywane pod bardzo energiczny bit otwierają mocny materiał. W raz za nim idzie "Transfer" poświęcony bliskim w twórczości Małolatowi tematom - szmal, dragi, szybkie życie. Przejście od suchego chleba do drogich steków, od brudnego życia do sukcesu muzycznego w "mieście rapu, mieście przestępstw". Steki zamiast samarek lądują na "Stół" tożsamy z tego typu kawałkami Bałagane, czy O.S.T.R.-a, czyli od "will rap for food" do rapowania o jedzeniu. Bardzo dobrze wysmażony kawałek; modne niewiasty spędzające pół tygodnia w Ćmie w Hali Koszyki, pakujecie obecnie mandżur i do widzenia. Głównie dlatego, że większość zmanierowanych ludzi, sztucznych małolatów będących "jak gangster, dopóki nie wejdzie tu gangster" przyjmuje pozy, dostosowuje się. Bo tego wymaga "Dress code". Oto Małolat poskładał małolatów.


Środek płyty stanowi "Tranzyt" i "Nad ranem". Pierwszy o realnym życiu bez filtrów z portali społecznościowych, cenie wyrwania się z szarego życia, a tą, jak wiemy z historii samego autora, bywa i wolność. Drugi z kategorii nadal popularnej, bo "feat. Szpaku", z całkiem przyjemnym refrenem Młodego SMF, prosty, klimatyczny. "Światła mnie rażą" pogrywa z książką i serialem Żulczyka, jawi się brudna Warszawa o chrzanowym zapachu i dźwięku szeleszczącej gotówki. W pogoni za w większej ilości piciem. Numer "Gdy byłaś obok" i wieńczący płytę "Tylko raz" (swoją drogą, przypomina się klasyk Pezeta i Noona) są emocjonalne, osobiste i rozliczają życie wykonawcy bez żadnej pozy i maski: niechlubna przeszłość, związki, emocje, miłość, obecna radość. Ciekawym akcentem jest jeszcze "Backstage", posse-cut z plejadą gości: Bonsonem, KPSN-em, Emasem, Melnym. Ci nie przysłaniają gospodarza, wszyscy jednak nawinęli konkretnie. Podobnie, jak Bonson na płycie MVP, wyśmiano zaplecza sceniczne, gdzie młodzi chcą być jak Gomorra, a po pierwszej flaszce robią sodomę.


Produkcyjnie płyta wypada bardzo dobrze, czego można było spodziewać się po Auerze. Brak dopisku "prod. Sidney Polak" oraz jeden głupi #Raiffeisen nie przekreślił street creditu, który Małolatowi dał polski rap. To słychać. Bardzo charyzmatyczny materiał, tym razem bez reklamy napoju gazowanego, za to w niezłym gazie. Klasyki i albumu z Ajronem pewnie przebić nie da się już nigdy, ale jest to zdecydowanie lepszy "Transfer" niż "Więcej", bo więcej chce się słuchać najnowszego albumu. Bardzo oldskulowy sznyt na bardzo nowoczesnych bitach. Taka eklektyka wpisuje się w kanony dobrego współczesnego rapu. Brawo, panowie.


 


7/10


 
Info
KazKatFlow
mężczyzna, Warszawa
Gwiazda Hip-Hop.pl
dodano: 2019-04-30

średnia ocena: 0.00 (0)
Aby ocenić recenzję musisz się zalogować
Dodaj wypowiedź

Autor: Podaj wynik dodawania: 1 + 4 =

Pozostało znaków: 1250

Uwaga:
Twój host to ec2-3-228-10-34.compute-1.amazonaws.com (3.228.10.34). Informacja ta zostanie zapisana wraz z Twoją wypowiedzią. W przypadku naruszenia czyichkolwiek dóbr osobistych informacja ta zostanie ujawniona tak aby ułatwić ściganie autora.