Aby zapewnić prawidłowe działanie strony oraz żeby hajs się zgadzał używamy ciasteczek.
Szczegółowe informacje
button_zwin_rozwin

hip-hop.pl »

wizytówka - Mei

 Mei rap graffiti breakdance video
MEI 2011 Rap graffiti grafiti grafitti breakdance Hip-Hop  
MEI 2011 Rap graffiti grafiti grafitti breakdance Hip-Hop  
Mei 2010 / Bologna Rap graffiti grafiti grafitti breakdance Hip-Hop  
Ciężko jest określić dokładną datę, kiedy Mei zaczęła interesować się Hip-Hop'em, ponieważ słuchając utworów Mc Hammera, Grand Master Flash'a, czy Beastie Boys nie zdawała sobie sprawy, że muzykę tą nazywa się rapem. W pirackich zasobach, wśród popowych boysbandów, znajdowały się takie kasety jak 2 Live Crew, czy Dj JazzyJeff&Fresh Prince zakupione na lokalnym bazarze.

Większe zainteresowanie Hip-Hopem pojawiło się po przypadkowym usłyszeniu Kalibra44, okazało się bowiem, że i w Polsce ten gatunek muzyki rozwija się, dlatego też Mei postanowiła zapoznać się lepiej z kulturą Hip-Hop. Pochodzi ona z niewielkiego miasta - Brzegu, w którym trudno było dostać "coś" rapowego. Niedługo jednak kolekcja kaset zaczęła się wzbogacać i o polskie nagrania rapowe. Z czasem sama postanowiła spróbować swoich sił. Uwielbiała ona łamać wszelkie utarte stereotypy. W międzyczasie zajmowała się również graffiti (stąd tag MEI - Moja Egoistyczna Idea), przez pół roku tańczyła breakdance'a, przez 3 lata jeździła na deskorolce. Wówczas były to zajęcia bardzo nietypowe jak dla dziewczyny, zarezerwowane wyłącznie dla mężczyzn i rzadko można było spotkać dziewczyny o podobnej pasji.Prawie równocześnie z innymi zainteresowaniami Mei rozwijała swoją pasję związaną z rapem, na przekór wszystkim, którzy twierdzili, że rap nie jest odpowiednim zajęciem dla dziewczyny, był to rok 1999.
Mei jednak nie zrażała się do muzyki i konsekwentnie pisała wciąż to nowe teksty, które nagrywała do kradzionych zagranicznych i polskich podkładów.Sporym utrudnieniem bylo brak odpowiedniego sprzętu.

W roku 2001 Mei wstąpiła do trzyosobowego składu o nazwie "Triada BeOHa, wtedy to właśnie skończyły się większe problemy z bitami i brakiem sprzętu do nagrywania. Był to okres, w którym Mei zaczęła grać pierwsze koncerty.

W latach 2002-2004 pracowała w radiu Boss, gdzie prowadziła wraz z koleżanka cotygodniową audycję hip-hop'ową.
Ze wzgledu na wykonywana prace Mei regularnie podrozowala na koncerty po całym kraju i w miejsca, w których działo się coś ważnego dla kultury Hip-Hop. Dzięki niej, w lokalnej rozgłośni można było usłyszeć wywiady z takimi gwiazdami jak Onyx, czy Cocoa Brovaz.
Dzięki swojej pracy w radiu Mei poznała wiele osób, które w przyszłości odegrały istotną rolę w jej karierze muzycznej.

W 2004 roku nagrała utwór skierowany do członka legendarnej grupy "Molesta" pt. "Przykre Ale Prawdziwe", który okazał się spektakularnym sukcesem.

W 2005 roku podpisała kontrakt z najlepszą wówczas wytwórnią hip hopowa Camey Studio.
Początkowo miała wydać solowa płytę, jednak podczas pracy w studio poznała dwie wokalistki - Cayre (znana m.in. jako liderka zespołu "Groovebusterz") oraz Lene (znana m.in. z programu "Jaka To Melodia?"), wówczas narodziła sie idea stworzenia zespołu z gatunku hip hop/r'nb o nazwie "Chix". Praca nad albumem "Chix - Fatum" trwala ponad rok. W sklad albumu wchodzilo 21 utworow, jednak z decyzji wydawcy plyta nie zostala wydana.
Po tym zdarzeniu Mei na ponad 4 lata odsunęła sie z branży muzycznej. W tym czasie kreowała karierę w swej profesji, tj. w sektorze bankowości i finansów.

Od 2008 roku Mei jest współwłaścicielką spółek Galaxy International Agency, w których skład wchodzą - Agencja Artystyczna, Agencja Pracy oraz Agencja Nieruchomości.

W 2010 roku Mei zapowiada swój powrót na scenę muzyczna z singlem, który jak dotąd jest owiany tajemnica.

www.mei.net.pl - OFICJALNA STRONA MEI

www.mei.blog.pl - OFICLANY BLOG MEI