Aby zapewnić prawidłowe działanie strony oraz żeby hajs się zgadzał używamy ciasteczek.
Szczegółowe informacje
button_zwin_rozwin

hip-hop.pl ť

wizytówka - Paresłów

 Paresłów rap graffiti breakdance video Paresłów, paresw.hip-hop.pl
Paresłów tworzą dwie raperki, Dore i Fala. Ich wspólna pasja ma swoje źródła w długoletniej przyjaźni i wspólnym dorastaniu. Dziewczyny poznały się 10 lat temu w liceum, gdzie trafiły do tej samej klasy. Dore już wtedy interesowała się hiphopem amery...
 Rap graffiti grafiti grafitti breakdance Hip-Hop  
FOTO_2 Rap graffiti grafiti grafitti breakdance Hip-Hop  
FOTO_1 Rap graffiti grafiti grafitti breakdance Hip-Hop  
Paresłów tworzą dwie raperki, Dore i Fala. Ich wspólna pasja ma swoje źródła w długoletniej przyjaźni i wspólnym dorastaniu. Dziewczyny poznały się 10 lat temu w liceum, gdzie trafiły do tej samej klasy. Dore już wtedy interesowała się hiphopem amerykańskim i kiełkującą sceną polską. W podstawówce "Pod Skocznią" na warszawskim Mokotowie kolegowała się z osobami, które zapoczątkowały fascynację tym rodzajem muzyki na polskich podwórkach, m.in. z Numerem Raz - raperem ze znanego warszawskiego składu 3H Warszafski Deszcz, obecnie wykonawcą solowym, a także z wieloma innymi. W tym czasie uznany guru hiphopu warszawskiego - dj Volt rozpoczął promocję tej muzyki cyklicznymi imprezami, początkowo w klubie "Alfa", a zaraz potem w "Hybrydach", gdzie narodziła się warszawska subkultura hiphopowa. Obie raperki spotykały się na tych imprezach, poznawały nowych ludzi, współtworząc tym samym to nowe, hiphopowe środowisko.

O wspólnym graniu zaczęły jednak myśleć dopiero po skończeniu szkoły średniej, kiedy zdały sobie sprawę, że mężczyźni monopolizujący hiphopowy rynek muzyczny w Polsce wspierają je i chcą pomóc. Mając taką motywację oraz rosnący entuzjazm zaczęły nagrywać pierwsze utwory w trzyosobowym wówczas składzie Rebelia, korzystając z domowego sprzętu. Początkowo była to tylko zabawa, ale z czasem, gdy umiejętności składania rymów osiągnęły pewien poziom, współpracę zaoferował dj Volt, znany ze swoich kompilacji, promujących nowe zespoły. Po pierwszej publikacji na łamach miesięcznika "Klan" (utwór "Takie są układy") oraz po drugiej, na składance "Hiphopowy raport z osiedla" ("Środek wyrazu") nastąpił rozłam w zespole i tak oto powstał duet Paresłów.

Szukając producenta muzycznego dla swoich kolejnych produkcji dziewczyny przypadkowo poznały WB, rapera i muzyka z zespołu Stare Miasto i współtwórcę legendarnego składu TJK. Zaczynali od nagrywania na średniej jakości sprzęcie w domu, z czasem WB skompletował wyposażenie i założył własne studio 4'14. Współpraca spodobała się obu stronom i trwa do dziś, czego owocem jest debiutancki studyjny album "Galaktao" (marzec 2001) oraz "Ironia" - drugi album, którego premiera przewidziana jest na koniec sierpnia 2003. "Galaktao" to zbiór utworów nagranych w większości przed podpisaniem kontraktu z wytwórnią Pomaton EMI. Muzycznie dominują na niej podkłady oparte na typowym w hiphopie samplingu i szybkich, mocnych rytmach.

Przez dwa lata, które minęły od debiutanckiego albumu, rap Paresłów bardzo się zmienił. Bunt zamienił się w spokój i pewność siebie, różnorodność tematów ustąpił miejsca trafnym komentarzom, poszukiwanie własnej formy wyrazu i eksperymenty odeszło, a w to miejsce pojawił się dojrzały flow (styl). Osiągnięcie ugruntowanej pozycja na polskiej scenie hip hopowej pozwoliło dziewczynom na przemyślenia i doskonalenie stylów. Paresłów już nie walczy o prawo do rapowania, Paresłów uczy nowego podejścia do hip hopu.

DYSKOGRAFIA

Ironia
(2003.08.30)
Galaktao
(2001.03.24)

UDZIAŁ
Zjazd na BAZĘ
(2001.07.28)

Informacje pochodzą ze strony www.pomatonemi.com.pl , a zdjęcia z www.paresołw.com

Redakcja, 19 lat
zespół, Szczecin
Hip-Hop.pl © 2000-2020 ? kontakt ? redakcja ? reklama ? materiały promocyjne ? FAQ, pomoc i zasady ? Polityka Cookies ?