Aby zapewnić prawidłowe działanie strony oraz żeby hajs się zgadzał używamy ciasteczek.
Szczegółowe informacje
button_zwin_rozwin

hip-hop.pl »

wizytówka - Diamond D

 Diamond D rap graffiti breakdance video Diamond D, diamond_d.hip-hop.pl
Diamond D, naprawdę nazywa się Joseph Kirkland. Jest producentem/raperem, z Nowego Jorku, który razem z Lord'em Finesse powołał do życia wielce zasłóżoną dla rapu grupę D.I.T.C. (Diggin' In The Crates). Pierwotnie Diamond był członkiem Ultimate Fo...
 Rap graffiti grafiti grafitti breakdance Hip-Hop  
 Rap graffiti grafiti grafitti breakdance Hip-Hop  
 Rap graffiti grafiti grafitti breakdance Hip-Hop  
Joseph Kirkland lepiej znany jako Diamond D to jeden z czołowych producentów ze wschodniego wybrzeża jak i również raper. Karierę rozpoczął pod koniec lat 70, był związany z grupa D.I.T.C.

Początki jego twórczości sięgają roku 1979 kiedy został didżejem Jazzy Jaya związanego z utworzoną przez Afrika Bambaataa'e grupą twórców należących do Zulu Nation. W latach 80 zajmował się jedynie graniem i miksowaniem kawałków na różnych imprezach. Ważne jest wydarzenie gdy miał pojedynek z innym nowojorskim didżejem Showbiz'em który jak Diamond D również znalazł się wśród członków D.I.T.C. Pierwszy raz warstwą muzyczną zajął się na krążku kolegi - Lord Finesse'a pt:"Funky Technician", z wspomnianego wcześniej składu. Po jakimś czasie swoimi produkcjami wspomógł wschodzącą wtedy grupe A Tribe Called Quest. W 1992 roku nadszedł czas wydania debiutu rapera który był jednym z najlepszych wydawnictw roku 92'. "Stunts, Blunts & Hip Hop" wydana pod szyldem Diamond D And The Psychotic Neurotics sprzedała się bardzo dobrze. Brzmienia Joseph'a charakteryzują się mocnymi uderzeniami stopy, dynamicznym tempem. Raper został szybko uznany przez nowojorskie środowisko muzyczne i do dzisiaj jest żywą legendą.

Na wielu projektach D.I.T.C. pozostawił po sobie jakiś ślad. Drugi album rapera "Hatred, Passion, Infidelity" z 1997 roku sprzedał się gorzej od debiutu. Joseph zaprosił na ten projekt nieznanego wówczas szerzej Pete Rock'a oraz również nieznanego Busta Rhymes'a. Hitem wydawnictwa okazał się utwór "Hiatus". Trzy lata później wydano pierwszy i jedyny album grupy D.I.T.C. o takim samym tytule. Prace Diamonda oraz Showbiza nie zadowoliły publiki do końca. W 2003r. Diamond wydał kolejny album "Grown Men Talk" który został całkowicie niezauważony. O raperze niebyło słuchu 5 lat kiedy na jesień 2008 wydał album "The Huge Hefner Chronicles". Diamond D przez 25 lat twórczości udzielił się u wielu raperów m.in. u grupy Tha Alkaholiks.
Dodger91, 28 lat
mężczyzna, Biłgoraj