Aby zapewnić prawidłowe działanie strony oraz żeby hajs się zgadzał używamy ciasteczek.
Szczegółowe informacje
button_zwin_rozwin

hip-hop.pl ť

wizytówka - Big Punisher

 Big Punisher rap graffiti breakdance video Big Punisher, big_punisher.hip-hop.pl
7 lutego 2000 roku z powodu ataku serca i trudności w oddychaniu zmarł BIG PUN. Hip-hopowa społeczność straciła jednego ze swoich najbardziej obiecujących członków.Big Pun był pierwszym, solowym, latynoskim MC, którego nagrania sprzedały się w platyn...
7 lutego 2000 roku z powodu ataku serca i trudności w oddychaniu zmarł BIG PUN. Hip-hopowa społeczność straciła jednego ze swoich najbardziej obiecujących członków.

Big Pun był pierwszym, solowym, latynoskim MC, którego nagrania sprzedały się w platynowym nakładzie. Podczas swojej kariery nagrał dwie płyty: "Capital Punishment" oraz "Yeeeah Baby!".

Wydany w roku 1997 pierwszy album "Capital Punishment" zdobył tytuł podwójnie platynowego, debiutując na piątym miejscu listy Billboradu. Był również nominowany do nagrody Grammy w kategorii "Najlepszy Album Rapowy". W roku 1999, Big Pun nominowany był do nagród Source w kategoriach "Autor Roku" i "Nowy Solowy Artysta Roku". Pochodzący z płyty remiks "Still Not A Player" nagrany wspólnie z artystą R&B - Joe - typowany był do tytułu "Singla Roku". Wciąż znajdziecie imprezowiczów w każdym wieku i każdej narodowości, wykrzykujących słowa piosenki: boriqua morena.

Druga płyta Big Puna - "Yeeeah Baby!" - zadebiutowała na liście Billboardu na miejscu trzecim. Uplasowała się tuż za 'Nsync i Carlosem Santaną, wyprzedzając nagrania Sisqo, Dr Dre, Destiny's Child, Macy Gray, Kid Rocka i DMX. Pierwszy singiel - "It's So Hard" natychmiast zawładnął falami eteru, pozostając na pierwszych miejscach playlist wielu rozgłośni.

U szczytu kariery Big Pun wraz z Fat Joe połączyli się z Cuban Link, Armageddon, Triple Seis i Prosepect by stworzyć The Terror Squad Productions. "Endengered Species" pierwotnie miał być tytułem drugiej płyty Big Puna, stanęło jednak na "Yeeeah Baby!". Na najnowszym krążku artysty, wyprodukowanym pod czujnym okiem Fat Joe, usłyszycie produkcje Swizz Beats, Alchemist, Knobody, Young Lord, Buckwild i innych, a także utwory powstałe we współpracy z Fat Joe, The Terror Squad, Nasem, Noreaga, Raekwonem, The Lox, Remy Martin, The Beatnuts i... Rickym Martinem. Na "ENDENGERED SPECIES" znalazła się również nowa piosenka, zatytułowana "How We Roll", wyprodukowana przez Rashaad; można w niej usłyszeć śpiewające dzieci Big Puna: Christophera Jr, Vanessę i Amandę.

foto i tekst: Sony Music Polska

Redakcja, 19 lat
zespół, Szczecin
Hip-Hop.pl © 2000-2019 ? kontakt ? redakcja ? reklama ? materiały promocyjne ? FAQ, pomoc i zasady ? Polityka Cookies ?