Aby zapewnić prawidłowe działanie strony oraz żeby hajs się zgadzał używamy ciasteczek.
Szczegółowe informacje
button_zwin_rozwin

hip-hop.pl »

wizytówka - Zipera

 Zipera rap graffiti breakdance video Zipera, zipera.hip-hop.pl
Zipera to jedna z czołowych polskich grup hip hopowych, którą tworzą Koras, Pono i Fu, nagrywający razem od 1996 roku, od pierwszych kroków ZIP Składu. Zipera w prostej linii wywodzi się bowiem z ZIP Składu - hip hopowej ekipy w której rapują również...
FOTO_5 Rap graffiti grafiti grafitti breakdance Hip-Hop  
FOTO_1 Rap graffiti grafiti grafitti breakdance Hip-Hop  
FOTO_2 Rap graffiti grafiti grafitti breakdance Hip-Hop  
Zipera to jedna z czołowych polskich grup hip hopowych, którą tworzą Koras, Pono i Fu, nagrywający razem od 1996 roku, od pierwszych kroków ZIP Składu. Zipera w prostej linii wywodzi się bowiem z ZIP Składu - hip hopowej ekipy w której rapują również Jędker i Sokół (czyli grupa WWO) oraz Jaźwa, Mieron i Felipe (czyli grupa Fundacja).

Wszyscy razem zaczynali właśnie w ZIP Składzie w roku 1996. Najpierw nagrywali całkowicie podziemnie i niezależnie. W latach 1997-1998 nagrali kilka utworów na składanki, album producencki DJ 600V, oraz płytę Wzgórza Ya-Pa 3. W roku 1999 oprócz wielu kolejnych, gościnnych nagrań (między innymi na album Molesty), ZIP Skład wydał jedyny jak dotąd nagrany całym składem album "Chleb Powszedni". Później powstawały ZIPowe projekty muzyczne w mniejszych grupach. Tak właśnie na początku 2000 roku swoją pierwszą płytę wydała Zipera, a pod koniec tego samego roku ukazał się debiut WWO "Masz i pomyśl". Debiutancki album Zipery noszący nazwę "O.N.F.R." rozszedł się w dużym nakładzie i został bardzo dobrze przyjęty przez odbiorców. W latach 2001 - 2004 nie ukazał się żaden materiał pod szyldem Zipery. Fu i Pono zajęli się albumami solowymi, a Koras nagrywał zwrotki na albumy kompilacyjne i cudze płyty. Fu jest najczęściej nagrywającym raperem z Zipery. Do dziś, oprócz potężnej ilości gościnnych zwrotek i solowych nagrań na składanki, ukazały się trzy jego płyty solowe - "NOCC" 2001, "Futurum" 2002, oraz ukazujący się niemal równocześnie z nowym albumem Zipery, trzeci krążek "Wrodzony instynkt". Pono również ma na swoim koncie wiele nagrań na projekty innych grup, oraz jedną solową produkcję "Hołd" wydaną przez Prosto w 2002 roku, z której pochodzi niezapomniany kawałek nagrany wspólnie z Korasem "nieśmiertelna nawijka ZIP Składowa". Koras, choć nie ma na koncie solowego albumu, ma długą listę utworów, w których się pojawiał. Nagrywał między innymi z WWO, Molestą, Wychowanymi na błędach, Włodim, WSP, DJ Decksem i White House.