Aby zapewnić prawidłowe działanie strony oraz żeby hajs się zgadzał używamy ciasteczek.
Szczegółowe informacje
button_zwin_rozwin

hip-hop.pl ť

wizytówka - Twista

 Twista rap graffiti breakdance video Twista, twista.hip-hop.pl
FOTO_5 Rap graffiti grafiti grafitti breakdance Hip-Hop  
FOTO_1 Rap graffiti grafiti grafitti breakdance Hip-Hop  
FOTO_2 Rap graffiti grafiti grafitti breakdance Hip-Hop  
Twista bezapelacyjnie jest synonimem amerykańskiego rapu w najlepszym wydaniu. Postać ta jest znana każdemu słuchaczowi dobrego hip-hop'u, jego wokalna dynamika i flow oraz "tłuste" utwory są wizytówką tego wyjątkowego rapera. Tak naprawdę jest to Carl Terrell Mitchell, urodzony w Chicago, rocznik 1973.

Artystę uważa się za najszybciej rapującego za świecie, co wyróżnia go od innych raperów. Nawiązując do Księgi Rekordów Guinessa, Twista w 1992 roku, był w stanie rozdzielić 11.2 sylaby na sekundę! Początek jego twórczości datuje się na rok 1991, kiedy to wydał swój pierwszy album pt. "Runnin'Off at Da Mouth". Płyta została nagrana w wytwórni Louds Records, raper był wtedy jednym z pierwszych artystów którzy podpisali umowę z tą wytwórnią(w późniejszym czasie, z Louds Records współpracowali tacy artyści jak: Mobb Deep, Xzibit, M.O.P, Pete Rock itd.). Raper nagrywał wtedy pod pseudonimem Tung Twista, który porzucił 3 lata później, i nagrywał jako Twista. O pierwszym albumie, można rzec tyle, że osiągnął mały sukces. Po krótkiej przerwie, w roku 1994 roku, ukazał się kolejny album pt. "Resurrection", krążek ten nie był kolportowany na całą Amerykę, co więcej nie został wypuszczony nawet poza krąg miasta Chicago. Pomimo takiego przebiegu sprawy, album okazał się dość kontrowersyjny, ponieważ Twista zdissował na nim formację Naughty By Nature oraz rapera Treach'a, Twista pozwolił sobie na tak odważne posunięcie ponieważ hip-hop'owcy o których mowa, zarzucili mu, że jego styl był tylko dla wszystkich na pokaz, a treść jego utworów jest denna. Twista zyskał rozgłos, nie tylko dzięki zamieszczonym dissom ale również dzięki regularnym udzielaniu się na najróżniejszych mixtape'ach chicago'wskich raperów. Od tej pory, kariera Twista nabrała rozpędu, współpracował z coraz większą ilością artystów, współtworzył trio raperów- formacja: Do Or Die, ich hitem był singiel "Po'Pimp" który osiągnął niespodziewany sukces. Dzięki temu singlowi Twista podpisał umowę z wytwórnią Atlantic Records i w 1997 roku ukazała się trzecia płyta rapera pt. "Adrenaline Rush", album odniósł dosyć spory sukces.

Twista jednak "nie spoczął na laurach" i w następnym roku ukazała się płyta "Mobstalibity". Płyta powstała przy współpracy z Speedknot Mobstaz, w 2008 roku ukazała się kolejna płyta która jest kontynuacją współpracy raperów, płyta nosi tytuł "Mobstalibity II: Nation Business". Co ciekawe, w tym samym roku(1998) artysta założył własny label o nazwie: Legit Ballin'label. Label wypuścił 2 albumy które były kompilacjami. Reputacja artysty w kręgu hip-hop'u rosła, zaczął współpracę z takimi sławami jak: Da Brat, Royce 5'9, Timbaland, Ludacris, wystąpił również na albumie P.Diddy'iego pt."No Way Out". Twista związał się z Roc-A-Fella Records. Raper miał długą przerwę, nie wydał płyty przez 6 lat, jego długo oczekiwany album ukazał się w 2004 roku i nosi tytuł "Kamikaze". Płyta osiągnęła status platynowej i dzięki niej Twista zyskał rozgłos w Europie. Singiel promujący pt. "Slow Jamz" nagrany został w Roc-A-Fella Records na którym gościnnie wystąpili Kanye Wets i Jamie Foxx. Należy dodać, że rozgłos raper zawdzięcza również legendzie hip-hop'u, raperowi - Notorious B.I.G, kiedy to wystąpił w utworze pt. "Split Ya Game". Jak oficjalnie wiadomo, Twista chciał podpisać kontrakt z Roc-A-Fella Records, ale wytwórnia Atlantic nie chciała z nim rozwiązać kontraktu. W między czasie Twista wystąpił gościnnie w utworze Elephant Man'a pt. "Jook Gal" który był hitem lata 2004. Kolejnie Twista wydał 3 albumy które odniosły ogromny rynkowy sukces i były dowodem jego talentu. Co ciekawe, Twista w kwietniu 2008 roku koncertował w Iraku dla amerykańskich żołnierzy. Sumując, twista jest najbardziej rozpoznawalnym i jednym z najlepszym raperów amerykańskiej sceny, jego twórczość jest znana każdemu! Ponadto, współpracował z największymi gwiazdami i wystąpił gościnnie w wielu kawałkach.

Dyskografia:
1991: Runnin' Off at Da Mouth (wtedy jako Tung Twista)
1994: Resurrection
1997: Adrenaline Rush
1998: Mobstability (wraz z Speedknot Mobstaz)
2004: Kamikaze
2005: The Day After
2005: 2 For 10
2007: Adrenaline Rush 2007
2008: Mobstability II: Nation Business (wraz z Speedknot Mobstaz)
*Carl Johnson*, 28 lat
mężczyzna, Aleksandria
Hip-Hop.pl © 2000-2020 ? kontakt ? redakcja ? reklama ? materiały promocyjne ? FAQ, pomoc i zasady ? Polityka Cookies ?