Aby zapewnić prawidłowe działanie strony oraz żeby hajs się zgadzał używamy ciasteczek.
Szczegółowe informacje
button_zwin_rozwin

hip-hop.pl »

wizytówka - Projektanci

 Projektanci rap graffiti breakdance video Projektanci, projektanci.hip-hop.pl
Zespół Projektanci Stylu powstał w 1999 roku wspólnymi siłami Głowy i Maslaka (jednego z prekursorów szczecińskiej sceny). Po paru miesiącach (melanżach) do zespołu dołączył Klema - czynnie wpierający lokalny rar. Zespół rozpoczął nagrywanie materi...
FOTO_6 Rap graffiti grafiti grafitti breakdance Hip-Hop  
FOTO_3 Rap graffiti grafiti grafitti breakdance Hip-Hop  
FOTO_4 Rap graffiti grafiti grafitti breakdance Hip-Hop  
Zespół Projektanci Stylu powstał w 1999 roku wspólnymi siłami Głowy i Maslaka (jednego z prekursorów szczecińskiej sceny). Po paru miesiącach (melanżach) do zespołu dołączył Klema - czynnie wpierający lokalny rar.

Zespół rozpoczął nagrywanie materiału na debiutancki album w szczecińskim studiu Kakadu (późniejsze Elvis Von Tomato) na początku 2000 roku. Płyta nie ujrzała jednak światła dziennego z różnych osobistych powodów.

Trzy lata rapowej stagnacji, podczas których każdy z członków zespołu zajmował się ogarnianiem prywatnych spraw (Maślak założył rodzinę i odszedł od ekipy). Z wcześniej nawiązanej znajomości z OSTRym powstał pomysł nagrania debiutanckiego albumu Projektantów na jego bitach, wspieranych produkcjami szczecińskiego producenta Rola.

Wcześniej do zespołu dołączył Rymek (były raper WieleCT oraz koncertowy hypeman Łony). Projektanci rozpoczęli nagrywki w szczecińskim studiu Dobrzewiesz realizowane i miksowane przez Webbera, materingiem zajął się Whitehouse. Po dwóch latach pracy album "Mamy to we krwi" został wydany przez warszawska wytwornie T1/teraz. Cały materiał oskreczował dj Twister wspomagany przez dj Wode i dj Haem'a. Gościnnie na płycie pojawili się: Sobota, Aha, Łona i OSTR. Menagementem grupy zajmuje się Agencja Promocyjna Elpaso.

29 lutego 2008 roku po zerwaniu współpracy z wytwórnią reprezentanci pomorza zachodniego oddali w ręce fanów, zupełnie za darmo, swój najnowszy album pt. "Braterstwo krwi". Na drugiej płycie Projektantów znalazło się piętnaście premierowych tracków. Obok Rymka, Głowy i Klemy usłyszycie Sokoła, Płomień 81, Łonę, Ostrego, Sobotę i JKWL. Wszystkie skrecze i cut'y zrobił DJ Twister. Produkcjami zajęli się OSTR, DJ Twister, Zeus i nowy obiecujący producent ze Szczecina SZW. Mastering płyty zrobił Marek Dulewicz z NC.