Aby zapewnić prawidłowe działanie strony oraz żeby hajs się zgadzał używamy ciasteczek.
Szczegółowe informacje
button_zwin_rozwin

hip-hop.pl ť

wizytówka - Warren G

 Warren G rap graffiti breakdance video Warren G, warren_g.hip-hop.pl
Warren G to doskonale znany raper z Long Beach, który jest uważany za jednego z ojców g-funku. Chociaż zawsze pozostawał w cieniu swojego przyrodniego brata - Dr. Dre, to nagrał kilka dobrych albumów i świetnie reprezentuje styl zachodniego wybrzeża....
FOTO_6 Rap graffiti grafiti grafitti breakdance Hip-Hop  
FOTO_1 Rap graffiti grafiti grafitti breakdance Hip-Hop  
FOTO_2 Rap graffiti grafiti grafitti breakdance Hip-Hop  
Warren G to doskonale znany raper z Long Beach, który jest uważany za jednego z ojców g-funku. Chociaż zawsze pozostawał w cieniu swojego przyrodniego brata - Dr. Dre, to nagrał kilka dobrych albumów i świetnie reprezentuje styl zachodniego wybrzeża.

Warren Griffin III, czyli Warren G urodził się 10 listopada 1970 roku w Long Beach w Kalifornii. Jest bratem przyrodnim Dr. Dre, wychowywał się też z takimi sławami jak Nate Dogg i Snoop Dogg. I to właśnie z tymi dwoma artystami w 1992 roku założył grupę 213. Nagrania 213, a w szczególności kwestie Snoopa bardzo spodobały się Dre. Załatwił on Snoop Doggowi kontrakt w Death Row Records, zaprosił go też na swój album "The Chronic". 213 nie zdążyło wydać płyty i każdy z członków grupy zajął się swoją karierą. Warren co prawda nie podpisał kontraktu z Death Row, ale współpracował z artystami z tej wytwórni. Pojawił się m.in. na "The Chronic" w kawałku "Deeez Nuuuts" z kolegami z 213, a także na późniejszych albumach Snoop Dogga. W 1993 roku wyprodukował utwór "Indo Smoke" do ścieżki dźwiękowej z filmu "Poetic Justice" z 2paciem w roli głównej, na którym oprócz niego można usłyszeć Nate Dogga i Mista Grimm, a rok później, wydał długo oczekiwaną płytę.

Album zatytułowany "Regulate... G Funk Era" odniósł ogromny sukces (potrójna platyna) i zebrał bardzo dobre recenzje. Wpływ miał na to przede wszystkim wielki hit "Regulate", drugi singiel z płyty, na którym gościnnie pojawia się Nate Dogg. Duży sukces odniósł też trzeci singiel - "This DJ". W 1996 roku dużą popularnością cieszył się kawałek "What's Love Got to Do with It", na którym obok Warrena występuje Adina Howard. Piosenka, która znalazła się na ścieżce dźwiękowej do filmu Supercop, jest coverem wielkiego przeboju Tiny Turner. Na następny album rapera trzeba było poczekać do 1997 roku. Krążek nosił tytuł "Take a Look Over Your Shoulder" i nie odniósł takiego sukcesu jak poprzednia płyta. Był też gorzej oceniany przez krytyków. Popularne były za to single z płyty: "I Shot the Sheriff" - cover utworu, który wykonywali Bob Marley i Eric Clapton, a także "Smokin' Me Out". W 1998 roku na składance wytwórni Def Jam "The Rapsody Overture" Warren G pojawia się w zaskakującym duecie z norweską śpiewaczką Sissel Kyrkjebo w numerze "Prince Igor". W 1999 roku światło dzienne ujrzał trzeci album rapera - "I Want It All". Na płycie można usłyszeć wielu znakomitych gości, wśród których są m.in. Nate Dogg, Snoop Dogg, Kurupt, Daz Dillinger Jermaine Dupri, Eve czy Slick Rick. Warren skupia się na tym albumie trochę bardziej na produkcji i rymuje mniej niż na poprzednich płytach. Eksperymentuje też ze stylami, słychać tu elementy rocka i jazzu. W tym samym roku raper zadebiutował w filmie - dostał rolę w dramacie Speedway Junky. Pojawiał się też w takich filmach jak Historia Little Richarda, Old School - Niezaliczona czy w serialu All of Us. Nie były to jednak wielkie role, a tylko epizody. W 2001 roku pojawił się "The Return of the Regulator", czyli następna płyta w dorobku artysty. Album w głosowaniu został wybrany najlepszą płytą roku z zachodniego wybrzeża, ale głównie przez kiepską promocję wytwórni Universal nie sprzedawał się dobrze. Na "The Return of the Regulator" Warren, Snoop i Nate Dogg znów wystąpili razem jako 213 w kawałku "Yo' Sassy Ways". Zapoczątkowało to powrót grupy, która w 2004 roku wydała album "The Hard Way". Rok później Warren G wydał kolejny i jak na razie ostatni album - "In the Mid-Nite Hour".

Co ciekawe, raper sprzedał ponad milion płyt w samej Wielkiej Brytanii w okresie od stycznia 1990 roku do stycznia 1999 roku. Sprawiło to, że znalazł się na 92 miejscu wśród artystów, których albumy miały największe wzięcie w minionej dekadzie na Wyspach. Warren bardzo angażuje się w pomoc ludziom którzy mieszkają w miejscu, w którym się wychował. Organizuje zawody sportowe, pomaga biednym uczniom w kupnie okularów, które są im niezbędne do nauki, pracuje też nad otwarciem szkoły. Jego działania charytatywne zostały docenione przez władze Long Beach, które ogłosiły tydzień od 1 do 6 sierpnia 2005 roku tygodniem Warrena G.
MIC L, 32 lata
Hip-Hop.pl © 2000-2019 ? kontakt ? redakcja ? reklama ? materiały promocyjne ? FAQ, pomoc i zasady ? Polityka Cookies ?