Aby zapewnić prawidłowe działanie strony oraz żeby hajs się zgadzał używamy ciasteczek.
Szczegółowe informacje
button_zwin_rozwin

hip-hop.pl »

wizytówka - WdoWA

 WdoWA rap graffiti breakdance video WdoWA, WdoWA.hip-hop.pl
 Rap graffiti grafiti grafitti breakdance Hip-Hop  
FOTO_2 Rap graffiti grafiti grafitti breakdance Hip-Hop  
FOTO_3 Rap graffiti grafiti grafitti breakdance Hip-Hop  
Wdowa - wszechstronna raperka, autorka tekstów, pierwsza rapująca MC w Polsce, mająca na koncie solowy, oficjalny album.

Uzasadniony szum wokół jej talentu wzbogacił jej biografię o wspólne numery z Pezetem czy Tym Typem Mesem - zanim jeszcze "wyszła" z undergroundu. Debiutancki album "Braggacadabra" ukazał się w 2005 r. nakładem Terror music.

Błyskotliwe, bezczelne lecz pozbawione gwiazdorstwa obserwacje, pewny siebie flow, aura pionierskiego przedsięwzięcia - to wszystko uplasowało Wdowę w gronie najlepszych polskich MC, bez względu na płeć i wiek.

Swoje umiejętności potwierdzała w wielu gościnnych występach. Najważniejsze pozycje wśród nich to na pewno rewelacyjny album Szybkiego Szmalu "Mixtape 2005" i płyta Pezeta "Muzyka rozrywkowa".

Jej wyczucie do hitowych wersów zauważyli filmowcy, którzy w filmie "Ciacho" (premiera styczeń 2010 r.) sięgnęli po wciąż świeżo brzmiący, zmysłowy numer "Niegrzeczna" (wymyślony przez raperkę, nagrany z Pezetem i Szogunem prawie 3 lata wcześniej !).

Aktualnie W-do-W-A jest świeżo po wydaniu swojego drugiego solowego albumu, wyprodukowanego niemal w całości przez wizjonerskiego asa miejskich brzmień - Szoguna. Etap bezczelnego, wyzwolonego rapu zostanie niemal całkowicie zamknięty, a Wdowa zaprezentuje bardziej refleksyjne oblicze. Wszechstronne, kosmiczne patenty na utwory wzbogacą eksperymenty wokalne i góra "żywych" instrumentów.

Płyta "SUPEREXTRA" miała swoją premierę 19 czerwca 2010 r. nakładem wydawnictwa Alkopoligamia.com.
Hip-Hop.pl © 2000-2018 • kontakt • redakcjareklamamateriały promocyjneFAQ, pomoc i zasadyPolityka Cookies