Aby zapewnić prawidłowe działanie strony oraz żeby hajs się zgadzał używamy ciasteczek.
Szczegółowe informacje
button_zwin_rozwin

hip-hop.pl »

wizytówka - Ortega Cartel

 Ortega Cartel rap graffiti breakdance video Ortega Cartel, ortega_cartel.hip-hop.pl
 Rap graffiti grafiti grafitti breakdance Hip-Hop  
 Rap graffiti grafiti grafitti breakdance Hip-Hop  
 Rap graffiti grafiti grafitti breakdance Hip-Hop  
Ortega Cartel to zespól założony w 2003 roku, w którego skład wchodzą Piter i Patr00. Raperzy posiadają swoje studio nagraniowe "3dB studio" Członkowie grupy są Polakami. Dorastali i obecnie żyją w Montrealu.

Raperzy tworzą spontaniczny i dojrzały rap. Własny styl i niepowtarzalny klimat to zdecydowanie wielkie plusy tego projekty. Skład nigdy nie koncertował ani nie udzielał się publicznie, jest tworem jedynie studyjnym.
W latach 2004-2010 zespół wydał 4 płyty długogrające i jedną EPkę. Krążki z początku nie zostały wydane oficjalnie. Można było je pobrać na stronie internetowej zespołu. Dopiero w 2009 roku. nakładem wytwórni Asfalt Records, wydana została płyta "Lavorama", która była pierwszą legalną płytą zespołu. Wytwórnia Asfalt Records wydała również reedycje albumów Podziemne Disco i Nic Się Nie Dzieje.

1 października 2010 roku w sieci ukazał się klip pt. Ortega Cartel "LAVORAMA". Teledysk trwa 15 min, znajdują się w nim zwrotki gościnne znajdujące się na płycie "Lavorama" Jak mówią członkowie zespołu nakręcony w Polsce i Kanadzie teledysk "to pożegnanie w wielkim stylu."
2019 - Przeg..., 25 lat
mężczyzna, Zakrzew