Aby zapewnić prawidłowe działanie strony oraz żeby hajs się zgadzał używamy ciasteczek.
Szczegółowe informacje
button_zwin_rozwin

hip-hop.pl »

wizytówka - DJ BRK

 DJ BRK rap graffiti breakdance video DJ BRK, dj_brk.hip-hop.pl
 Rap graffiti grafiti grafitti breakdance Hip-Hop  
 Rap graffiti grafiti grafitti breakdance Hip-Hop  
 Rap graffiti grafiti grafitti breakdance Hip-Hop  
BRK aka Dj Brzuch, właśc. Bartosz Kochanek (urodzony w 1982 w Opolu ) – polski Dj oraz producent znany ze współpracy z wokalistą Jareckim oraz z solowych płyt producenckich. Dwukrotny Wicemistrz Polski w "Mistrzostwach ITF" w 2004 roku, oraz brązowy medalista "Mistrzostw ITF" w 2005 roku.

Początki jego fascynacji muzyką datuje się na 1999 rok, gdy w wieku 17 lat kupił swoje pierwsze adaptery. Po wielu nieprzespanych nocach i setkach godzin spędzonych nad przyswajaniem różnorodnych możliwości, jakie zaoferował mu jego pierwszy sprzęt, oraz także po niekończących się próbach i treningach nad rozwijaniem swoich zdolności producenckich, BRK postanawia zaprezentować swoje umiejętności szerszej publiczności. Jako pierwsza okazję do zapoznania się z niebywałym talentem Bartka otrzymała rodzima scena artysty, czyli opolska scena podziemna.

BRK zrobił niesamowitą furorę w opolskich klubach, prezentując mało znane do tej pory rytmy z pogranicza Old School Hip Hop oraz Funku. Równocześnie Bartek postanawia szerzej zagłębić się w tajniki produkcji muzyki, co owocuje kilkunastoma gościnnymi udziałami na opolskich podziemnych projektach muzycznych. Jednakże już po kilku latach tworzenia bity BRK są wysoko cenione wśród artystów z Polski, jak i także wokalistów z zagranicy. Dj Brk miał okazję współpracować z muzykami m.in. z Luksemburgu i Armenii.

Kolejnym etapem w rozwoju artystycznej osobowości BRK aka Dj Brzucha jest zainteresowanie turniejami turntablistycznymi. Przygoda artysty z tą dziedziną Hip Hop’u zaczyna się w 2001 roku na turnieju "Vestax Extravaganza", który jest także oficjalnymi eliminacjami na całą wschodnią Europę. Następny konkurs, na jakim Dj Brk postanowił zaprezentować swoje umiejętności dj’skie są "Mistrzostwa Polski ITF" w 2003 roku.

Doświadczenie zdobyte na dwóch wcześniejszych turniejach oraz wrodzony talent pozwala BRK zdobyć prestiżowy tytuł Wicemistrza Polski w dwóch kategoriach. Rok później artysta powtarza sukces, zdobywając brązowy medal na "Mistrzostwach Polski ITF 2005".

Po sukcesach na ogólnokrajowej scenie Brk postanawia otworzyć pierwsze profesjonalne studio nagraniowe w Opolu, które nosi dumną nazwę "Kurnik Studio".

Już wkrótce po otwarciu studio Bartka staje się sławne na cały kraj, dając "schronienie" kuzynowi artysty – Jareckiemu, oraz takim legendarnym raperom jak Pih i Chada, czy cenionym muzykom z East West Rockers.

Oprócz wspomnianych wyżej wokalistów, w Studio Kurnik zaszczyt nagrywać mieli m.in.:
- Dinal Team (Opole),
- 10Lexik (Luksemburg),
- Okoliczny Element (Opole),
- A.R.C.I (Krapkowice/Armenia),
- PIH (Białystok),
- Sztuki Wyzwolone (Opole),
- Banger Boys (Opole),
- SMA (Opole).

Kolejne lata oprócz kolaboracji z muzykami z najwyższej półki, przyniosły Dj Brk także premierę jego pierwszego vinyla pt. "Dj Brk - Dynamite Break's", który został wydany nakładem Step Records, jednej z najbardziej rozwijających się hip hop’owych wytwórni w Polsce.

Album "Battle Break" cieszył się ogromnym zainteresowaniem słuchaczy, sprzedając się niczym ciepłe bułeczki. Fani jak i zarówno krytyce byli wniebowzięci, dzięki czemu BRK otrzymał kilkadziesiąt pozytywnych recenzji oraz renomę i uznanie wśród pozostałych producentów. Dj Brk wkrótce po premierze swojego pierwszego vinyl’owego wydawnictwa, rozpoczął współpracę z takimi dj'ami jak Pistolet, Daniel Drums czy Eprom.

W 2007 roku Dj Brk postanowił zawęzić współpracę ze swoim równie utalentowanym kuzynem, znanym piosenkarzem/raperem/wokalistą Jareckim i popracować nad jego pierwszą legalną płytą.

Album Jareckiego pt. "Styldohwil" ukazał się w sklepach na początku 2008 roku nakładem 001 Records, i od razu stał się muzycznym sukcesem, w dużej mierze dzięki podkładom Dj BRK’a.

Na płycie znalazły się znane wszystkim hity, takie jak "Tańcz" czy "Leń", oraz crunkowy  pastisz "Łap Ten Bit", który wywołał sporo kontrowersji na rodzimej scenie hip hop’owej.

Krążek "Styldohwil" utrzymany jest w konwencji szalonej podróży muzycznej pomiędzy różnymi, czasami bardzo odległymi gatunkami. Usłyszycie na niej oczywiście elementy hip hop'u, dużo funku, trochę jazzu, reggae, ragga, rocka, popu, a nawet utwory nawiązujące w klimacie do zappowskich zabaw z formą muzyczną.      

Ponadto jeden z utworów znajdujących się na płycie pt. "Leń", wziął udział w konkursie Debiutów na 43 Krajowym Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu, i to on zawładnął sercami publiczności jak i opinią jury, pozwalając Jareckiemu stać się laureatem nagrody im. Anny Jantar.

Rok 2009 to czas debiutu BRK’a jako rapera, który swoją pierwszą zwrotkę zaprezentował w utworze pt. "Fenomenalnie" zapowiadającym wspólną płytę Jareckiego oraz BRK, zatytułowaną "Mucha Nie Siada". Album, który ukaże się w pierwszym kwartale 2010 roku nakładem opolskiej wytwórni Step Records, jest jedną z najciekawszych pozycji z nadchodzących w nowym roku premier.

Ponadto teledysk nakręcony do utworu "Fenomenalnie" autorstwa opolskiej grupy filmowej "Koral Film", zdobył 1 miejsce w kategorii "Najbardziej Innowacyjny Wideoklip" na prestiżowym festiwalu Yach Film Festival 2009.

Warto także przypomnieć, iż w 2008 roku ukazał się teledysk pt. "Lundi", promujący wspólną EP’kę 10lexika i Dj Brk pt. "2010lexik". Klip został zrealizowany przez grupę filmową Pulsar (Luksemburg). 

Produkcja oraz dyskografia:
- Dj Brk "Dynamite Breaks"
- Dj Brk & Jarecki "Styldohwil"
- Metro "Hands In Motion"
- Metro "45’s"
- Dinal "W strefie jarania i w strefie rymowania"
- Pyskaty "Pysk w Pysk"
- Evah "Evah"
- Arci "Porzucam Babylon"
- Dialektyka "Na trzy sposoby"
- Temate Henson "Miejski Styl Bycia"
- Chada "Proceder"  

Więcej informacji zdjęć oraz materiałów audio znajdziesz na oficjalnych stronach Dj Brk:
- http://www.kurnikstudio.pl
- http://www.steprecords.pl