Aby zapewnić prawidłowe działanie strony oraz żeby hajs się zgadzał używamy ciasteczek.
Szczegółowe informacje
button_zwin_rozwin

hip-hop.pl »

wizytówka - Mariah Carey

 Mariah Carey rap graffiti breakdance video Mariah Carey, MariahCarey.hip-hop.pl
 Rap graffiti grafiti grafitti breakdance Hip-Hop  
 Rap graffiti grafiti grafitti breakdance Hip-Hop  
 Rap graffiti grafiti grafitti breakdance Hip-Hop  
Ta piękna i jakże czarująca dama jest z pewnością znana słuchaczom dobrej muzyki. Jest aktualnie jedną z najbardziej popularnych gwiazd show biznesu oraz może pochwalić się ogromnym dorobkiem płytowym, mianowicie nagrała aż 11 płyt! Mariah Carey pochodzi z U.S.A, rocznik 1970, jest wokalistką, pisarką tekstów, producentką oraz aktorką, jej muzyka to głównie rytmy R&B, pop oraz Hip-Hop.

Wokalistka działa na scenie muzycznej od bardzo dawna, bo aż od 1988 roku aż po dziś dzień. Jak sama przyznaje, pociąg do muzyki poczuła już w wieku 2 lat. Warto dodać że Mariah jest córką dość sławnej śpiewaczki operowej - Patricii Hickey, po której odziedziczyła wyjątkowo piękny głos. Mariah już jako młoda nastolatka nie widziała innej przyszłości oprócz kariery muzycznej. Wytrwale dążyła do celu, nie liczyło się wykształcenie, była dość niesfornym dzieckiem, już w szkole pisała piękne teksty piosenek oraz ćwiczyła wokal. Jej droga do sławy potoczyła się dość szybko, nagrała demo które znalazło się na biurku ówczesnego prezesa wytwórni Columbia Records - Tommiego Mottoli i w ten oto sposób podpisała kontrakt z wytwórnią. Mottoli był zachwycony demówką młodej dziewczyny, był wręcz oczarowany jej wokalem. Mariah miała zaledwie 19 lat kiedy zaczęła pracę nad jej pierwszym studyjnym albumem, który ukazał się rok później, zatytułowany został: "Mariah Carey". Od momentu ukazania się tego albumu, wiadome było że młoda wokalistka w przeciągu paru lat osiągnie szczyt kariery. Krążek sprzedał się fenomenalnie, a wszystkie single znalazły się na pierwszym miejscu amerykańskich list przebojów, był to ogromny sukces jak na pierwszy album. Kilka lat później, mając 23 lata, Mariah wzięła ślub z prezesem Mottolim (miał wtedy 43 lata).

Jak się okazało przyjaźń przerodziła się w coś więcej, sam ślub był bardzo huczny, znalazła się na nim elita show biznesu, niestety małżeństwo nie trwało dość długo, i parę lat po ślubie doszło do rozwodu(związek trwał 4 lata, a rozwód miał miejsce w 1997 roku). Mariah ożeniła się ponownie 30 kwietnia bieżącego roku z aktorem Nickiem Cannonem. Kontynuując, po sukcesie pierwszego albumu, w 1991 roku nadeszła pora na drugi, zatytułowany: "Emotions", krążek ten wbrew oczekiwaniom, sprzedał się dość słabo i nie zrobił takiej furory jak poprzedni album. Mariah wydawała kolejne albumy średnio co rok, lub co dwa lata. Single z płyt gościły na najwyższych listach przebojów, same albumy sprzedawały się fantastycznie, a wokalistka została nieoficjalnie ogłoszona najlepszą piosenkarką świata! Tytuł ten jak najbardziej był słuszny, niewielu artystów dostarczyło słuchaczom tak wielkiej ilość hitów. Sumując, piosenkarka sprzedała ponad 180 milionów płyt na całym świecie. Ponadto, na liście Billboard Hot 100, utwory Mariah Carey gościły 18 razy, co oznacza że znalazła się na zaszczytnym 2 miejscu(zaraz po The Beatles i przed Elvisem Presley'em) w rankingu artystów z największą liczbą singli numer 1 na świecie, co oznacza że piosenkarka bez wątpienia jest jedną z najlepszych na świecie. Mariah wielokrotnie koncertowała, dała koncerty prawie we wszystkich państwach na świecie. Co więcej, jest laureatką ponad 150 nagród (w tym 5 nagród Grammy oraz 15 nagród World Music Awards), jest to chyba światowy rekord, bez wątpienia piękna piosenkarka została słusznie wynagrodzona.

Jeżeli mowa o tej utalentowanej królowej muzyki, nie można pominąć jej kariery aktorskiej, uczęszczała na profesjonalne lekcje we wczesnych latach 90 a ogólnie wystąpiła w 6 filmach. Co ciekawe, w ciągu tak długiej działalności, piosenkarka była członkiem tylko 3 wytwórni płytowych, aktualnie jest twarzą Island/Def Jam, w której wydają płyty takie gwiazdy jak: Nas, Jay-Z, Rihanna i wielu innych, jednakże to właśnie Mariah Carey jest największą gwiazdą wytwórni. Sumując, piosenkarka jest jedną z najwybitniejszych w świecie muzyki, nagrody sypią jej się jak z rękawa, a grono słuchaczy jakie posiada jest tak ogromne że zazdrościć może każda inna gwiazda. Co więcej, Mariah współpracowała z wieloma artystami z branży muzycznej, jest działaczką fundacji charytatywnych. W bieżącym roku ukazał się jedenasty studyjny album pt. "E=MC²" który zebrał pozytywne recenzje i komentarze oraz tradycyjnie trafił na pierwsze miejsca list sprzedaży.

Dyskografia:

1990- Mariah Carey
1991 -Emotions
1992 -MTV Unplugged
1993Music Box
1994 -Merry Christmas
1995 -Daydream
1997 -Butterfly
1998 -#1's
2001 -Glitter
2001 -Greatest Hits
2002 -Charmbracelet
2003 -The Remixes
2005The Emancipation of Mimi
2008 -E=MC²
*Carl Johnson*, 27 lat
mężczyzna, Aleksandria
Hip-Hop.pl © 2000-2018 • kontakt • redakcjareklamamateriały promocyjneFAQ, pomoc i zasadyPolityka Cookies