Aby zapewnić prawidłowe działanie strony oraz żeby hajs się zgadzał używamy ciasteczek.
Szczegółowe informacje
button_zwin_rozwin

hip-hop.pl »

wizytówka - Cromm Cruac

 Cromm Cruac rap graffiti breakdance video Cromm Cruac, cromm_cruac.hip-hop.pl
Historia CC Składu rozpoczyna się w 98 roku. Nazwa Cromm Cruac pochodzi z filmu Robin Hood, gdzie oznaczała wioskę śmierci. Inicjatorem wszystkiego był Ramona, który na początku rapował sam a następnie dołączył do niego Kowal. Materiał rejestrowany b...
Historia CC Składu rozpoczyna się w 98 roku. Nazwa Cromm Cruac pochodzi z filmu Robin Hood, gdzie oznaczała wioskę śmierci. Inicjatorem wszystkiego był Ramona, który na początku rapował sam a następnie dołączył do niego Kowal. Materiał rejestrowany był najprostszymi sposobami przy użyciu "jamnika", słuchawek zamiast mikrofonu i do zachodnich bitów z różnych singli. Pierwsza, stworzona tym sposobem, produkcja zatytułowana była "Na pohybel", jednak nie trafiła dalej niż do rąk znajomych. Gdzie tylko pojawiła się okazja do zagrania tam pojawiał się CC Skład.

Chłopaki cały czas wspominają występy w czerwonackim Domu Kultury "Sokół". Rotacje w zespole były różne, ale ostatecznie w skład ekipy weszli: Ramona, Kowal, Deha i DJ Soina. Na drugiej płycie, wydanej pod szyldem Cromm Cruac, zatytułowanej "Życia blaski i cienie" za część wokalną odpowiedzialni byli Ramona i Soina, zaś stroną muzyczną zajęli się Kowal i Dyluś z Beer Group (Koziegłowy). Pierwszy koncert w Poznaniu zagrali przed występem Tede w lutym 2002, a następny już podczas WLKP Hip-Hop Attack w Eskulapie. W późniejszym okresie powstawały plany różnych projektów, Soina chciał nagrać mixtape, chłopaki planowali solówki, Ramona grał też koncert w towarzystwie raperów Ripaktu. On także zdążył na swoje konto zapisać jesienią 2003 własną produkcję zatytułowaną "Uliczny folklor". Wcześniej Kowal, jako przedstawiciel CC Składu pojawił się na undergroundowej poznańskiej składance.

Planów jest nadal wiele, jednak wszystkie póki co realizują się na dyskach twardych w zaciszu ich pokojów i studia. Na zdecydowane ruchy trzeba będzie trochę poczekać.

Dyskografia:
2001: Cromm Cruac "Życia cienie i blaski"
2000: Cromm Cruac "Na pohybel"
Hip-Hop.pl © 2000-2019 • kontakt • redakcjareklamamateriały promocyjneFAQ, pomoc i zasadyPolityka Cookies