Aby zapewnić prawidłowe działanie strony oraz żeby hajs się zgadzał używamy ciasteczek.
Szczegółowe informacje
button_zwin_rozwin

hip-hop.pl »

wizytówka - Bomfunk Mc's

 Bomfunk Mc's rap graffiti breakdance video Bomfunk Mc's, bomfunk_mcs.hip-hop.pl
Wyraz "bom" pochodzi od znanego, wśród ludzi zajmujących się graffiti, wyrażenia "boming", a "funk" jest tym, co Bomfunk Mc's lubią w muzyce, co często starają się sami wykonywać. Fiński duet Bomfunk Mc's, to duet rodem z Helsinek grający elektroho...
FOTO_2 Rap graffiti grafiti grafitti breakdance Hip-Hop  
Wyraz "bom" pochodzi od znanego, wśród ludzi zajmujących się graffiti, wyrażenia "boming", a "funk" jest tym, co Bomfunk Mc's lubią w muzyce, co często starają się sami wykonywać. Fiński duet Bomfunk Mc's, to duet rodem z Helsinek grający elektrohouse.

Grupa powstała na pod koniec 1997 roku w jednym nocnym klubie w Finlandii. Założyło go dwóch wielkich fanów Hip-Hopu - rapper B.O.W. (Brother of Words czyli Brat Słów) i didżej DJ Gismo. Producentem nagrań i aranżerem muzyki tanecznej duetu został JS16 (Jaakko Salovaara). Współpracę rozpoczęli na początku 1998 roku. Śniadoskóry B.O.W., właściwie Raymond Ebanks, syn Jamajczyka i Finki - przyszedł na świat w 1973 roku w Londynie.

Jego ojciec, który mieszkał na Jamajce, uwielbiał Franka Sinatrę. B.O.W. jednak od dzieciństwa mieszkał w Helsinkach. Był jednym z pionierów hip hopu w Finlandii, promował tę muzykę w Helsinkach już od połowy lat 80. Wspołpracował z kilkoma lokalnymi wykonawcami hiphopowymi, w 1994 r. zarejestrował swe pierwsze utwory. Blondwłosy dredmen DJ Gismo, właściwie Ismo Lappalainen, urodził się w 1978 roku w Turku. Jako DJ zadebiutował mając 15 lat, grając na różnych imprezach techno, najczęściej można było go zobaczyć i posłuchać w rodzinnym mieście Turku. W lipcu 1998 roku duet wydał swój debiutancki singel "Uprockin' Beats", który od razu trafił na szczyt fińskiej listy tanecznych przebojów. Ukazał się on także w Australii, Belgii, Danii, Grecji, Hiszpanii, Holandii, Niemczech, Norwegii, Polsce, Portugalii, Szwajcarii, Szwecji i we Włoszech.

W lutym 1999 roku na rynek trafił kolejny singiel "B-Boys & Flygirls". Odniósł on olbrzymi sukces w całej Skandynawii, docierając do 6. miejsca na liście przebojów w Finlandii. Wydano go w niemal większości krajów Europy, a także w Kanadzie.

W czerwcu 1999 roku ukazał się debiutancki album duetu "In Stereo", który od razu zadebiutował w Finlandii na pierwszym miejscu. Promował go singel z nagraniem "Rocking Just To Make Ya Move", które spotkał się z ogromnym zainteresowaniem w całej Europie.

Jednak prawdziwy przełom w karierze nastąpił w październiku 1999, gdy do rozgłośni radiowych i telewizyjnych trafił czwarty z kolei singel "Freestyler", który cieszył się niesamowitym powodzeniem w całej Europie i nadał grupie status gwiazdy pierwszej wielkości. A duża w tym zasługa znakomitego teledysku do utworu. W tym czasie album "In Stereo" tylko w Finlandii zdobył tytuł podwójnie Platynowej płyty, znajdując blisko sto tysięcy nabywców.

20 listopada 2000 roku odbyła się premiera specjalnej edycji albumu "In Stereo" zawierającej nowe wersje dotychczasowych utworów.

Pierwszy singel "Super Electric" z długo oczekiwanego albumu "Burnin' Sneakers" pojawił się na rynku we wrześniu 2001 roku, na drugim ukazało się nagranie "Live Your Life" z gościnnym udziałem Max'C.

W 2002 roku piosenka "(Crack It) Something Going On" wylądowała na oficjalnej płycie wydanej z okazji piłkarskich mistrzostw świata w Azji.

Trzecia album w dyskografii grupy "Reverse Psychology" został nagrany w nowym składzie dla niemieckiego Universalu i ukazał się 25 kwietnia 2005 roku. Nowy Bomfunk MCs tworzą - Raymond, Wille, Ari, Riku i Okke. W ramach zmian odszedł DJ Gismo, a na jego miejsce przyszli Riku Pentti i Okke Komulainen, znani niegdyś jako The Skillsters.
Brak danych